Ripple Para Birimi | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri Ripple Para Birimi
 • YARIM ALTIN
  8.609,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4960
  % 0,03
 • € EURO
  34,7296
  % 0,01
 • £ POUND
  40,7468
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3456
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  1991253,207
  % -3,84
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Ripple Para Birimi

Ripple Para Birimi
728 90

Gelişen teknoloji nedeniyle kişilerin yatırım yapma türleri ve kullandıkları para birimleri değişmeye başlamıştır. Özellikle son zamanlarda Bitcoin gibi kripto para birimlerinin popüler olması ile insanların alışveriş anlayışı değişmeye başlamıştır. Ancak bu yeni nesil para birimleri Bitcoin ile sınırlı değildir. Ripple para birimi kendine ait dijital ödeme ağı ve merkezi bulunan bir kripto para birimidir. Ripple’a ait ödeme ağı ise TL, Amerikan Dolar’ı gibi para birimleri yerine kripto para birimlerini kullanabileceğiniz bir ödeme ağıdır. Uluslararası olan bu ağ sayesinde finansal işlemlerinizi Ripple ile gerçekleştirmeniz mümkündür.

Başlıklar

Ripple Para Birimi Nedir?

Ripple, kripto paralar içerisinde değeri en yüksek para birimleri içerisinde bulunmaktadır. Kripto para birimleri sıralamasında Bitcoin ve Ethereum’un ardından gelen piyasa değeri en yüksek kripto para birimlerinden biridir. Bu para birimi ile birlikte sahip olduğu dijital ağı ile işlemlerinizi saniyeler içinde gerçekleştirebilmenizi sağlayabilir ve yatırım yapmak için yine bu para birimini kullanabilirsiniz. Bir merkez ve şirket tarafından kontrol edilmesi nedeniyle ödeme sistemlerinde bankalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bankaların bu para birimini kullanması ise kullanıcıların büyük miktarlardaki tutarlarla yapabilecekleri hızlı alışveriş gibi farklı avantajlardan yararlanmasını sağlamaktadır. Ripple para birimi satın almak ve işlem yapmak ise çok pratik ve kolaydır.

300 250 4

Ripple Nereden Alınır?

Tüm finansal işlemleriniz için kullanabileceğiniz Ripple satın almak istiyorsanız öncelikle işleminizi gerçekleştirebilmeniz için bir dijital borsa belirlemeniz gerekmektedir. Ripple coin alabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Seçtiğiniz dijital borsa sizin ileride tüm Ripple işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz platformdur. Bu nedenle alışveriş yapmak için belirledeğiniz borsanın güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Size uygun olan düşük komisyonlara sahip bir borsa belirlemeniz bu işlemde sizin için avantajlı olacaktır. Borsa seçiminizi yaparken profesyonel kişilerden yardım almanız ya da satın alma işleminize başlamadan önce detaylı bir araştırma yapmanız ileride yaşanılacak problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Dilerseniz Ripple para birimi satın alma işlemlerinizi bu işlemi gerçekleştiren bankalar aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Ripple’a Nasıl Yatırım Yapabilirim?

Büyük yatırımlar gerçekleştirilmesinde diğer para birimlerine hızlıca ve düşük bir farkla geçiş yapılabilmesi, bankalar tarafından kullanılması ve hızlı bir şekilde transfer işlemi gerçekleştirmesi nedeniyle Ripple sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak Ripple’a yatırım yapmaya yeni başlayacaksanız  ya da daha güvenilir adımlar atmak istiyorsanız ilk adım olarak XRP ile başlayabilirsiniz. XRP, Ripple’a ait para birimidir. Yatırım yapma işleminize başlamak için XPR satın alma adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Belirlediğiniz dijital borsada satın alma işleminizin ardından yatırım yapmaya başlamışsınız demektir. XPR satın aldıktan sonra yatırım işlemlerinize devam etmek için diğer kripto para birimlerinizi Ripple’a rahatlıkla çevirebilirsiniz. Ripple para birimi her dakika ya da saat başı değişmeyen sabit bir para birimi olduğu için yatırım işleminizde güvenle Ripple kullanabilirsiniz.

Neden Ripple Kullanmalıyım?

Finansal işlemlerinizde Ripple kullanmak sizin için birçok avantaj sağlayacaktır. Yatırımlarınızda ya da ödeme işlemlerinizde Ripple kullanmanın size sağlayacağı avantajlar;

 • Ripple, değerlerini ve karlarını bir şirkete dayandırdığı için güvenli bir şekilde finansal işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.
 • Kripto paralar piyasasında en yüksek değerlere sahip olan para birimleri arasında bulunduğu için kolaylıkla satın alma işleminizi gerçekleştirmenizi ve yaptığınız yatırımlarda borsada değer görebilmenizi sağlamaktadır.
 • Kendine ait bir dijital ağı olduğu için büyük miktarlardaki yatırımlarınızda kolay ve hızlı bir şekilde uluslararası işlemler yapabilmenizi sağlamaktadır.
 • Diğer kripto para birimlerine hızlı ve düşük farklarla çeviri yapabildiği için Ripple para birimi satın almanız durumunda yatırımınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
 • Bankalarda ya da büyük şirketlerde ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için kullanabileceğiniz bir para birimidir.

Ripple’ın Benzer Para Birimlerine Göre Farkı Nedir?

Ripple, kripto para birimleri arasında bulunmaktadır. Kripto para birimlerinde ise en yüksek değere sahip olan para birimi Bitcoin’dir. Ripple, Bitcoin’e göre farklı avantajlara sahiptir. Öncelikle Ripple ile yatırım ya da finansal işlemler gerçekleştirmek Bitcoin’e göre daha güvenilirdir. Bunun nedeni Ripple’ın bir şirkete dayalı olması ve bu şirket tarafından denetlenmesidir.  Ayrıca tranfer işlemlerinde Ripple, Bitcoin’e göre çok daha düşük komisyonlar almaktadır. Bu da transfer işlemlerinde daha az para kaybetmeniz anlamına gelmektedir. Tranferlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız da Ripple para birimi tercih etmeniz durumunda Bitcoin’e oranla çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yani Ripple ile Bitcoin’e göre hızlı, güvenilir ve daha uygun maliyetli finansal işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Ripple’ın Dezavantajları Var Mı?

Finansal işlemlerini Ripple ile gerçekleştirmek isteyen kişiler başlamadan önce faydaları kadar zararları olup olmadığını da merak etmektedir. Bazı yatırımcılar tarafından Ripple’a ait bazı özelliklerin finansal işlemlerde dezavantaj olabileceği gibi kanıları bulunmaktadır. Ripple’ın yeniliklere kapalı, güvenilir olmayan ve sadece bankalarla çalıştığı için yatırım yapmaya uygun olmadığını düşünen yatırımcılar bulunabilir. Ancak bunlar kişisel düşüncelerden ileri giden durumlar değildir. Bilinmesi gerekmektedir ki yatırım yapmak ya da finansal işlemler gerçekleştirmek için Ripple’ın dezavantajları bulunmamaktadır. Her yatırım türünde bulunduğu gibi istediğiniz yatırım türünü ve para birimini seçmek sizin düşüncelerinize ve tercihlerinize yöenliktir. Ripple para birimi tercih ederek güvenli ve hızlı bir şekilde yatırım ve finansal işlemlerinizi gerçekleştirmeyi seçebileceğiniz gibi diğer yatırım türlerini de seçmeniz mümkündür. Ancak finansal işlemleriniz için Ripple’ı tercih etmeniz durumunda herhangi bir dezavantaj ile karşılaşmayacaksınızdır.

728 90
Araç çubuğuna atla