Özbekistan Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.610,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5464
  % 0,23
 • € EURO
  34,9376
  % 0,39
 • £ POUND
  40,5500
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3455
  % 0,34
 • BITCOIN/TL
  2002583,331
  % -3,77
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Özbekistan Konsolosluğu

Özbekistan Konsolosluğu
728 90

Özbekistan Konsolosluğu ile iletişim kurarak vize işlemleri gerçekleştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. vize başvurusundan başlayarak tüm konsolosluk işlemlerine kadar hem online bilgi alabilir hem de randevulu şekilde gelerek ofis aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

Başlıklar

Özbekistan Konsolosluğu Ankara

Özbek Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ilke tüm vize işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Sancak Mah. 549. Sok. No. 3 Yıldız, Çankaya adresi aracılığı ile Ankara temsilciliğine erişim hakkınız olacaktır. Bu adrese gelmeden önce randevu almalısınız. İsteyen kişilerin vize ve diğer konsolosluk işlemleri ile bizzat uğraşmak zorunda kalmaması adına danışmanlık firmalarından destek almanıza da olanak verilmektedir. Vize almak isteyen kişilerin hangi koşullara uyması gerektiği ile alakalı bilgilendirmeler eksiksiz bir biçimde tarafınıza ulaştırılacaktır.

300 250 4

uzemb@[email protected] mail adresi aracılığı ile ileti gönderebilir ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Sormak istediğiniz unsuru kısa ve öz bir şekilde iletmeye ayrıca dikkat edilmesi gerekir. [email protected]  adresini de kullanma hakkınız vardır. Olabildiğince kısa bir süre içerisinde maillere yanıt verilmektedir. Ankara konsolosluğunda Türkiye’de bulunan Özbeklerin de sorunlarını ya da resmi işlemlerini çözüme kavuşturmalarına olanak verilmektedir. Özbekistan Konsolosluğu Ankara temsilciliğinde hem Türklere hem de Özbek vatandaşlarına hizmet verilmektedir.

Özbekistan Konsolosluğu İstanbul

Özbek Konsolosluğu İstanbul temsilciliği adresi Şehit Halil İbrahim Caddesi, No 23 İstinye olarak tanımlanmaktadır. İstanbul temsilciliği de aktif olarak hizmet vermektedir. Ankara temsilciliğinde olduğu gibi kesinlikle öncesinde randevu almanız istenecektir. Bu randevu alma adımının sonrasında ancak bizzat gelerek taleplerinizi iletebilirsiniz. [email protected] mail adresi üzerinden de temsilcilere ulaşabilirsiniz. Bu mail adresine göndermiş olduğunuz iletilerin içeriğinin açık ve net olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece sorularınıza sorunsuz şekilde yanıt bulma hakkınız olacaktır.

Özbekistan Konsolosluğu İstanbul temsilciliği aracılığı ile vize koşullarına dair bilgi alabilirsiniz. Vize başvuru adımlarına gerek kalmaksızın yeşil pasaportlu kişilerin 90 gün ile sınırlı olmak kaydı ile ülkeye giriş yapmalarına olanak tanınmaktadır. Belirtilen bu zaman diliminden daha uzun kalmak isteyen kişilerin temsilcilikler aracılığı ile vize başvurularını yerine getirmeleri gerekmektedir.  Vize başvurularınızı yaparken ülkeye giriş gerekçenizi doğru bildirmeniz gerekir. Ülkeye giriş gerekçenizden çok farklı işlemler içinde bulunduğunuz zaman vize bilgilerinizin askıya alınabileceğini unutmamalısınız. Örneğin turist vizesi ile giriş yapan kişilerin gerekli olan izinleri almadan istihdam edilmesine olanak verilmez.

Özbekistan Konsolosluk İletişim

Özbekistan Konsolosluğu iletişim bilgileri mail ve adres verilerinin yanı sıra alternatif telefon numaraları ile de desteklenmektedir. (0212) 323 20 37 telefon numarası üzerinden yetkililere erişim hakkınız vardır. Özbekistan Konsolosluğu Ankara ve İstanbul temsilciliklerine bizzat gelmeden önce randevunuzu almanız ve başvuru adımlarını bu şekilde yerine getirmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır. Özellikle salgın sürecinde kişilerin HES kodu tanımlaması yapmadan konsolosluklara giriş yapmasına izin verilmemektedir. Bu şekilde virüsün yayılma hızının önüne geçilmesi için çaba sarf edilmektedir.

Özbekistan Konsolosluğu iletişim verilerini kullanarak danışmak isteyen kişilerin en sık dile getirdikleri sorunların başında ret yanıtı gelmektedir. Vize başvuru adımlarında ret yanıtı alan kişilerin konsolosluk tarafından belirtilen zaman diliminde reddi itiraz başvurusunu tamamlamanıza olanak verilmektedir. Vize başvurunuzu tamamlarken verilen evraklarda eksiklik olması ya da bilgilerde sorun meydana gelmesi vize başvurunuzun ret yanıtı almasına neden olacaktır. Konunun uzmanları tarafından vize başvurusunun neden ret yanıtı aldığı ile alakalı bilgilendirme eksiksiz şekilde iletilecektir. Reddi itiraz başvurusu sayesinde vize başvurunuzun yeniden değerlendirmeye alınması sağlanır. Merak edilen bir diğer husus da vize başvurusu için yatırılan miktarın iade edilip edilmeyeceğidir. Siz başvuruda bulunduktan sonra ret yanıtı alırsanız, vize harcının iade edilmeyeceğini bilmelisiniz. Bu prosedür sadece Özbekistan’a özel bir durum da değildir.

Özbekistan Konsolosluk Adresi

Özbekistan Konsolosluğu Ankara ve İstanbul üzerinden hizmet vermektedir. Özbekistan Konsolosluğu adresi, Ankara’da Çankaya, İstanbul’da İstinye semtinde yer alan konsolosluklar üzerinden resmi işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Özbekistan Konsolosluğu nerede; bu adresler aracılığı ile konsolosluğa gelmeden önce randevu almayı ihmal etmemelisiniz. Randevu alınırken sizden HES kodu da talep edilecektir. Bu HES kodu aracılığı ile salgın kontrol mekanizması işletilmeye çalışılmaktadır.

Ülkeye giriş konusunda hangi önlemlerin alındığına da dikkat edilmelidir. Son 72 saat içerisinde yapılmış olan PCR sonucunun negatif olarak sunulması ya da son 6 ay içerisinde Covid’e yakalanarak atlatmış olmanız istenmektedir. İlerleyen aylarda kişilerin ülkeler arası seyahat etmesi için aşı sertifikasının da talep edileceği düşünülmektedir. Aşı sertifikası ile alakalı yaşanan son gelişmeleri ve hangi aşı alternatiflerinin kabul edildiğini yakından analiz edebilir ve duyuruları takip edebilirsiniz.

Özbekistan Konsolosluğu Vize Randevu

Özbekistan Konsolosluğu vize randevu adımlarını telefon üzerinden yerine getirebilirsiniz. Bu noktada vize başvurusu için size verilen gün ve saatte tüm istenen belgeleri derlemiş bir biçimde hazır bulunmalısınız. Vize başvurusunda büyük öneme sahip olan hususlardan bazıları;

 • Vize başvurunuzda pasaportunuzun güncel tarihli olması en temel öneme sahip olan hususlar arasındadır. Bu noktada eğer pasaportunuz güncel değilse vize başvurunuzu iletmeden önce NVİ aracılığı ile vize güncelleme adımlarını yerine getirebilirsiniz.
 • Vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin özellikle biyometrik fotoğraf sunmaları istenir. Bu fotoğrafların da son 6 aya ait olması gerekmektedir. Bu şekilde sınır kapılarında kimlik tespit adımları hususunda herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir. Sağlık ve seyahat sigortanız aktif olmalıdır. Tüm bu aşamaların tüm seyahat sürecini içine alacak şekilde tasarlanmasına da ayrıca önem verilmelidir.
 • Vize talep adımlarında sabıka kaydı da istenmektedir. Bu şekilde artan güvenlik sorunlarına karşı önlem alınması için çaba sarf edilmektedir.
 • Ülkeye giriş yapacak olan kişilerin maddi durumu ile alakalı da bilgilendirme talep edilecektir. Ülkeye giriş yapan kişilerin kendi ihtiyaçlarını kamuya yük olmadan karşılayacağının kanıtlanması istenir.

Özbekistan Konsolosluğu çalışma saatleri 09.00 ve 16.00 arasında devam etmektedir. Evrak kabul adımlarını sadece bu zaman aralığı arasında temin edebilirsiniz. Özbekistan vize randevusu aldığınız zaman da bu aralıklarda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Özbekistan Konsolosluğu Duyuru

Özbekistan Konsolosluğu duyuru başlığını da yakından takip etmeniz gerekir. Salgın koşullarına göre değişim gösteren seyahat kısıtlamaları, vize alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, vize başvuru adımlarına dair değerlendirme detayları, Türkiye’de bulunan Özbek vatandaşları ile alakalı gelişmeler ve daha birçok konuda duyurular kısmından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ülkeler arası yapılan anlaşmalar ile vize muafiyeti gibi durumların söz konusu olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Özbekistan vize işlemlerine dair en güncel bilgileri almak adına konsolosluğun duyurular kısmını yakından takip etmelisiniz.

Özbekistan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Özbekistan Konsolosluğu vize sorgulama adımlarının tamamlanması için size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile başvurunuzun hangi değerlendirme safhasında olduğuna dair bilgi alacaksınız. Vize başvurunuzun ilkinde ret yanıtı aldıysanız daha sonraki vize başvurularınızda olumlu yanıt alma olasılığını artırmak adına konunun uzmanı olan danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Bu danışmanlık firmalarından aldığınız hizmetin genişliğine göre size bilgilendirme eksiksiz yapılacaktır. Vize talep adımlarına dair sorun yaşamamak için size bildirilen prosedürler, evraklar ve uyarılara dair tüm bu hususları eksiksiz göz önünde bulundurmanız gerekir.

728 90
Araç çubuğuna atla