Online Kripto Para | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri Online Kripto Para
 • YARIM ALTIN
  7.849,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5777
  % 0,19
 • € EURO
  35,0000
  % 0,29
 • £ POUND
  41,5077
  % 0,40
 • ¥ YUAN
  4,4898
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3910
  % 2,61
 • BITCOIN/TL
  2124222,222
  % -1,23
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Online Kripto Para

Online Kripto Para
728 90

Online kripto para, dijital ortamda kullanılan bir para birimidir. Birçok sanal ortamda uçtan uca özel şifreler sayesinde , yüksek güvenlikle korunmaktadır. Yatırımcıların, banka veya farklı bir merkez kullanmadan kolaylıkla işlemlerini online gerçekleştirebildikleri platformlarda nakit olarak kullanılmayan para birimi olan kripto para kullanımı söz konusudur.

Somut paranın aksine, sistemlerdeki miktar değerleriyle ölçülen bu para birimi, son zamanlarda dijital ortamda kullanılan sanal para kullanımının da artmasıyla popüler hale gelmiştir. Pek çok insan tarafından kullanılmakta olan sanal paralar sayesinde, yatırımlarınız ve yapacağınız birçok para işlemi kolay hale gelmiştir.

Herhangi bir merkez bankasının yönetmediği bu para birimi, daha güvenli olması özelliğiyle günümüzde oldukça yaygınlaşmış ve kullanımı artmıştır. Pek çok insan, sanal ortamlarda kolayca kullanılan bu parayı, ’’geleceğin para birimi’’ olarak görmektedir. ’’Şifreli’’ anlamına gelen ’’kripto’’ sözcüğünden meydana gelen ’’kripto para’’ kavramı son yıllarda adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştır.

300 250 4

Başlıklar

Online Kripto Para Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere, sanal ortam üzerinden online şekilde kullanılan bu kripto paralar, bir sanal cüzdan oluşturulmasıyla kullanıma başlanır. Bunun için, birçok online kripto para platformu bulunmaktadır. Bu popüler para birimini kullanmak için, arzu ettiğiniz bir platformu seçerek, bir hesap oluşturmalısınız.

Bir diğer kripto para kazanma yöntemi ise, şifre bilimi olarak bilinen ’’Kriptografik’’ şifrelerin çözmekten geçer. Her platformun kendine göre farklı şartları olmakla beraber, şifreleri çözüp madencilik yapmanız (blok üretimi) sonucunda kazanacağınız kripto paralar mevcuttur. İstediğiniz platformda hesabınızı oluşturduktan sonra, alım satım sekmesine tıklayarak, istediğiniz online kripto para değerini seçmeniz mümkündür. Seçeceğiniz değerler, kripto paraya duyulan talep ile değişmektedir.

Talep çok olduğunda fiyat düşüşe geçerken, talep az olduğunda yükselişe geçmesi mümkündür. Dolayısıyla hareketli bir borsadır. Kripto paralarınızı kullanmak için oluşturduğunuz sanal cüzdanınız ile, platform üzerinden alım satım işlemlerinizi gerçekleştirirken, kripto paralarınızı kolaylıkla transfer edebilirsiniz. Dilerseniz, borsa üzerinden kripto paralarınızı satıp, gerçek para tutarını Havale veya EFT ile alabilirsiniz.

Online Kripto Para Ne İşe Yarar ?

Günümüzde sıklıkla kullanılan online kripto para, hiçbir merkez tarafından yönetilmeyen bir para birimidir. Bu vesileyle, yatırım ve para işlemleriniz daha güvenli bir hale gelir. Geleneksel nakit para kullanılmaksızın, tamamen dijital ortamda kullanılan bu para birimi birçok kişinin online olması gerekçesiyle daha kolayına gelmektedir. Yüksek güvenlikli şifrelemelerle güvenliği sağlanmasıyla, yatırımcıların da güvenini kazanmayı başarmıştır.

Merkez bankalarının kullandığı enflasyon ile para değeri düşürme yöntemi, online kripto para biriminde geçerli değildir. Bu da, yatırımcıların daha sağlıklı yatırım yapmalarına yardımcı olur. Geleneksel gerçek para birimindeki artış veya düşüşten etkilenmemesi sayesinde, sanal paralarınızda herhangi bir değişiklik yaşanmaz.

İlk online kripto para birimlerinden olan Bitcoin, özellikle son yıllarda talebin hızla arttığı bir platform olarak bilinir. Geçtiğimiz zamanlarda Bitcoin kripto paranın hızla artışa geçmesinin, önceden yatırım yapanlar için büyük yarar sağladığını söylemek mümkündür.

Online Kripto Para Borsası

Kripto para biriminin borsasını görüntüleyeceğimiz birçok site bulunmaktadır. Gerçek veya kripto paralarla gerçekleştireceğimiz işlemler bu sitelerde yer almaktadır. Kripto paraların değerleriyle ilgili bilgileri edinebileceğimiz bu sitelerde, anlık verilerin paylaşımı söz konusudur.

Dilerseniz, kripto parayı gerçek paraya veya gerçek paramızı kripto paraya çevirmeniz mümkündür. Herhangi bir merkez bankasına ihtiyaç duymaksızın, kripto para yatırımınızı kolay ve hızlı bir şekilde online olarak gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kripto para borsasında, kullandığınız kripto para birimini farklı bir kripto para birimiyle takas etme olanağınız da mevcuttur. Kripto para borsasında alım satım işlemleri yapmak için, sanal bir cüzdanınız olmalıdır. Bu cüzdanda, seçeceğiniz platforma bağlı olarak değişen para birimleriniz mevcut olmalıdır. Kripto para borsasında, anlık birçok para birimlerinin verisine ulaşmanız da mümkündür.

Güvenilir Online Kripto Para

En güvenilir online kripto para birimi olan Bitcoin, adını son yıllarda sıklıkla duyduğumuz bir para birimidir. İlk kripto para birimi olması da, yatırımcıların güveninin artmasını sağlamaktadır. Dünyada birçok kripto para birimi borsası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Binance, Coinbase Pro, Bithumb, Kraken, Bitfinex, Bitstamp gibi sitelerdir.

Ayrıca en güvenilir kripto para borsa olarak bilinen ’’bitlo.com’’, Bitcoin ve birçok başka kripto para birimini kapsayan bir sitedir. Bu sitelerden dilediğinize kayıt olabilir ve kripto paranızı istediğiniz işlemlerle kullanabilirsiniz. Online ortamda kripto para kullanırken, özellikle dikkat etmeniz gereken şey ise sitelerin güvenirliğidir. Seçeceğiniz kripto para borsası sitesini iyice araştırmalı, güvenirliğinden emin olduktan sonra hesap oluşturmalısınız.

Online Kripto Para Nerede Kullanılır?

Kripto paralar, dijital ortamda farklı sitelerdeki borsalarda hesap açarak kullanılmaktadır. Sade ve anlaşılır arayüzüne sahip bir site seçilmeli ve sanal cüzdan oluşturarak kullanılması gerekmektedir.

Güvenli bir yatırım yapmak için, sitenin güvenilir olduğu teğet edilerek hesap oluşturulmalıdır. Kripto paralarınızla güvenli bir alım satım işlemi yapmak için; ağ bağlantınıza dikkat etmeli, herkesin kolaylıkla erişebileceği bir bağlantı kullanmamalısınız. Sanal ortam üzerinden gerçekleşen kripto para borsasının, fiziksel bir işlevi bulunmadığından dolayı çok daha dikkatli yatırımlar yapmalısınız.

Kripto para için hesap açabileceğiniz bazı güvenilir siteler şunlardır; ’’Binance’’, ’’Thodex’’, ’’Coinbase Pro’’, ’’Paribu’’, ’’Btcturk’’, ‘‘Bitlo’’. Sitelere giriş yaptığınızda; sanal cüzdan oluşturma ve borsayı takip etme alanlarına, yapılacak yönlendirmelerle erişim sağlayacaksınız.

728 90
Araç çubuğuna atla