ÖĞRENCİYE EĞİTİM İÇİN KREDİ (7 BANKA) | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.675,00
  % 2,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5121
  % 0,28
 • € EURO
  34,5466
  % 0,08
 • £ POUND
  40,4313
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3444
  % -0,71
 • BITCOIN/TL
  2044463,530
  % -0,72
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
728 90

Öğrenciye kredi desteği veren bankalar, genellikle öğrencilere yönelik kampanyaları olan ve eğitim kredisi sağlayan bankalardır. Pek çok öğrencinin eğittim hayatına devam edebilmeleri için alacakları finansman desteği oldukça önemlidir. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka bu alanda olan ihtiyacı gidermek adına pek çok öğrenciye eğitim kredisi adı altında finansman desteğini sunar. Oldukça avantajlı olarak sağlanan bu krediler, öğrencilerin eğitim hayatlarına devam ederken aynı zamanda zorlanmadan geri ödeyebilecekleri alternatif bir kapı olmaktadır. Aynı zamanda kredi alırken kişilerden talep edilen birçok koşul öğrencilere verilen kredilerde talep edilmemektedir. Bu da öğrencilerin kredi alabilmeleri için oldukça avantajlı olan bir durumdur.

Başlıklar

Faizsiz Eğitim Kredisi İmkânı

Faizsiz eğitim kredileri, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamak amacı ile bankalar tarafından avantajlı olarak verilen kredilerdir. Eğitim hataları süresince masrafları karşılarken kullanılabilen bu krediler için diğer kredilerde kişilerden beklenen gelir belgesi ya da sigorta evrakları gibi evraklar istenmemekte hatta birçok bankada dosya masrafı dahi alınmamaktadır. Ancak faizsiz eğitim kredisi almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, bu kredilerin limitlerinin oldukça düşük olduğudur.

300 250 4

Öğrencilerin Kredi Alması İçin Sağlanması Gereken Şartlar Nelerdir?

Kredi almak isteyen öğrenciler için gerekli şartlar, bankanın sunmuş olduğu diğer kredi türlerinde aranan şartlardan oldukça farklı ve daha kolay şartlardır. Öğrencilerin kredi alabilmesi için sağlamaları gereken koşullar şunlardır;

 • Öğrencilerin kredi almak için sağlaması gereken en önemli şart yaş şartıdır. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin 18 yaşında olması gerekmektedir.
 • Öğrencilerden kredi başvurusunda gereken gelir belgeleri istenmeyeceği için internet üzerinden kredi başvurusu yapmak gereklidir.
 • Daha önceden bankaya ait bir kredi kartı kullanmış olan öğrencilerin kredi notlarının yüksek olması yani kredi kartlarının zamanında ödenmiş olması beklenmektedir. Kredi kartı borcu olan öğrencilerin kredi notları düşeceği için bu durum oldukça önemli bir durumdur.
 • Kredi başvurusunda bulunacak olan öğrencinin düşük limitli kredilere başvuru yapması gerekmektedir. Yüksek limitli kredilere yapılan başvurular banka tarafından reddedilir.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Sağlar?

Öğrencilere kredi imkânı sunan bankalar, eğitim kredisi ve acil ihtiyaç kredileri üzerinden bu kredileri sağlamaktadırlar. Düşük limitlerle ve gelir belgesiz olarak verilen bu kredilerin ödeme planları da öğrencilerin mevcut durumlarına göre yapılmaktadır. Buna göre öğrencilere kredi desteği sağlayan bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Odea Bank,
 • Garanti Bankası,
 • Yapı Kredi,
 • Vakıflar Bankasıdır.

Yukarıda verilen bankalar aynı zamanda öğrencilere uygun kredi kartı ve banka kartı olanakları da sağlayabilmektedir. Bunun için bankaların öğrencilere yönelik sunmuş olduğu kampanyalar incelenebilir ve en uygunu size göre hangisi ise ona göre karar verebilirsiniz. Ayrıca bu bankalar kişilerden dosya masrafı ve herhangi bir evrak da talep etmeyecektir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Öğrencilere destek olmak amacı ile verilen Ziraat Bankası eğitim kredileri, okul hayatı boyunca ihtiyaçlarını karşılamada zorluk yaşayan kişiler için oldukça ideal kredilerdir. Yüksek vadeli ve düşük faizli olarak sunulan bu kredilerle öğrenciler;

 • Okul,
 • Üniversite,
 • Kurs,

Gibi eğitim giderlerini karşılayabilir ve eğitim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri finansman ihtiyacını giderebilirler. 36 ay vade ile verilebilen bu krediler için banka tarafından herhangi bir kefil ya da maddi teminat istenmemektedir. Bankanın sunmuş olduğu eğitim kredisi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine uğrayabilir ya da bankanın internet bankacılığı sisteminden faydalanabilirsiniz.

Deniz Bank Öğrenciye İhtiyaç Desteği

Denizbank eğitim kredileri, bankanın öğrencilere finansman desteği sağlamak için sunmuş olduğu kredilerdir. En uygun faiz oranları ile öğrencilere sunulan bu krediler, 60 ay vade ile geri alınmaktadır. Aynı zamanda kredi başvurusunda herhangi bir evrak talep etmeyen banka, acil nakit ihtiyacı olan kişiler için de oldukça avantajlıdır. Bankanın bu krediyi vermek için öğrencilerden talep ettiği tek şey öğrencilerin banka üzerinde bir hesaplarının olması ve bu hesap üzerine öğrenci ailesinin düzenli bir şekilde para yatırmasıdır. Düzenli para akışını gören bankanın öğrenciye vereceği kredi notu da yüksek olacağından kredi verme imkânı oldukça fazladır. %2,65 oranında sunulan Denizbank eğitim kredileri, 12 ay vade ile verilmektedir. 60 ay vade kullanmayı düşünen kişiler için bankanın uygulayacağı faiz oranı ise %2,75’tir.

Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim ihtiyaçlarına kısa yoldan çözüm sunan İş Bankası eğitim kredileri, özel okul, üniversite ya da kurs gibi eğitim masraflarını karşılamak isteyen kişilere uygun fırsatlarla krediler sunan Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisidir. Bankanın kredi verirken öğrencilerden talep edeceği öğrenci kayıt belgesi ve okul ücretlerine ilişkin belgeler hazırlandığında bankaya kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Banka tarafından ister banka hesabına ister kendi hesabınıza aktarabileceğiniz bu krediler için alınacak olan faiz oranı ise %3’tür.

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi

Yapı Kredi bankasından eğitim kredisi almak isteyen kişiler, 48 ay vade ile kredilerini alabilmektedirler. Dosya masrafsız ve düşük faizle verilen bu krediler üst limit olarak yaklaşık 50.000 TL’ye kadar verilebilmektedir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredileri

Garanti Bankasından eğitim kredisi almak isteyen kişiler, alacakları kredilerle eğitim ve özel okul ihtiyaçlarını düşük faizlerle aldıkları krediler ile ödeyebilmektedirler. Tüm öğrencilere yönelik özel kredi sağlayan Garanti Bankası, eğitim kredi başvurularını şubeleri üzerinden almaktadır. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler, kendilerine en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kredi başvurularını tamamlayabilirler.

Vakıf Bankası Eğitim Özel Kredisi

Vakıfbank eğitim kredileri hem öğrencilere hem de öğrenci velilerine verilen ve bankanın en avantajlı kredilerinden birisi olan kredilerdir. Buna göre;

 • İlköğretim,
 • Lise,
 • Devlet okulları,
 • Özel okullar,
 • MEB izinli kurslar,
 • Yaz okulları,
 • Spor okulları,

Gibi kurumlarda eğitim hayatına devam eden öğrenci velileri ile;

 • Lisans,
 • Yüksek lisans,
 • Doktora,

Yapan öğrencilere Vakıfbank eğitim kredisi sağlamaktadır. Üst limit olarak yaklaşık 40.000 TL’ye kadar 12 ay vade ile verilebilen bu krediler, için bankanın talep ettiği birkaç şartı yerine getirmek yeterli olacaktır. Bankanın talep ettiği şartları eksiksiz yerine getiren kişiler yukarıda bahsedilen kampanyadan kolaylıkla faydalanabilirler.

Odebank Öğrenci Kredisi

Odeabank’tan öğrencilere dosya masrafsız kredi alma imkanına sahip olmak isteyen kişiler, eğitim harcamalarına ilişkin faturaları bankaya götürdüklerinde anında eğitim kredilerini alabilmektedirler. Yaklaşık 20 bin liraya kadar oldukça düşük faizle verilen Odeabank eğitim kredileri, aynı zamanda 60 ay vade imkanına da sahiptir. Odeabank kredi başvuruları, banka şubeleri tarafından alınmaktadır. Eğitim kredisine başvuruda bulunmak isteyen kişiler, kendilerine en yakın Odeabank şubesini seçerek kredi başvurularını yapabilir ve kendi ödeme planlarını oluşturabilirler.

Fibabank Eğitim Kredisi

Fiba öğrenci kredisi almak isteyen kişiler, OKUL yazarak T.C. kimlik numaraları ile birlikte 3422’ye mesaj gönderdikleri takdirde kredi başvurularını hızlı ve kolay yoldan yapmış oluyorlar. Eğitime destek vermek amacıyla dosya masrafsız ve düşük faizli kredi sunan banka, aynı zamanda şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi sağlayan önemli bankalardan bir tanesidir. Bankadan alınan Fibabank eğitim kredisi ile öğrenciler iste okul masraflarını ödeyebilir isterlerse okul eğitim ücretlerini yatırabilirler.

728 90
Araç çubuğuna atla