MT4’te Uzman Danışmanı Doğru Şekilde Optimize Etme | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.911,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1740
  % 0,09
 • € EURO
  33,7563
  % -0,17
 • £ POUND
  39,4533
  % -0,14
 • ¥ YUAN
  4,3310
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3384
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  1783085,470
  % 1,56
 • BIST 100
  9.184,63
  % 0,06

MT4’te Uzman Danışmanı Doğru Şekilde Optimize Etme

MT4’te Uzman Danışmanı Doğru Şekilde Optimize Etme
728 90

BIST 100, Forex veya Kripto alanında yatırımlarına yön vermek isteyenlerin önceliği doğru platformlara sahip olmak ve uzman danışanlara başvurmak oluyor. Bunun için de çoğu yatırımcılar ve ticari alanda faaliyet gösterenler tercihini MT4 platformu üzerinden yapıyor. Gerek web gerekse mobil sürümleri ile hizmet veren bu platformda yer alan uzman danışmanı:

 • Doğru optimizasyon ile parametreleri değerlendirmenize olanak sağlar.
 • Geriye yönelik testleri ele almaya başlarsınız.
 • Test olarak Forvard Expert Advisor dahi ele alınır.

MetaTrader 4 Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

Optimize işlemleri öncede kurulumu ele almak ve doğru bir şekilde kullanmak önem arz ediyor. Bu anlamda yatırımcıların resmi web siteyi açmalı ve göstergeleri takip ederek indirme işlemlerine başvurmaları gerekir. Ticaret danışmanlarına dair MT4 ile MT5 başı çeker. Bunlar arasında yaygın olarak kullanılan MT4 için:

300 250 4

-İndirme: Resmi siteden indirme işlemlerine başvurmak güvenli olacaktır. İnternetten indirilen dosyaların güvenliğini değerlendirmek önem arz ediyor. Bunun üzerine kullanım talimatlarına onay verenler indirme işlemlerini tamamlayarak kuruluma başvurur.

-Kurulum: İndirilen program üzerinden ‘uzmanlar’ tercihinde bulunarak kurulum adımlarına yönelebilirsiniz. Ticaret danışmanları hem ücretli hem de ücretsiz olarak paylaşılır ve aralarından tercihiniz üzerine kuruluma geçersiniz. Uzman danışmana dair:

 • İş tanımından satın alma koşullarına kadar tüm detaylar sıralanır.
 • İş ekran görüntülerine ve geliştiricilerin iletişim bilgilerine ulaşmanız sağlanır.

Bu aşamada akıllı şebeke tercihinde bulunmak ve demo sürümleri ele almakta özgürsünüz. Adı üstünde demo seçeneğine dair ödeme yapılmaz ve sürümü değerlendirmeniz kolay hale gelir. Bu şekilde MT4 platformundan otomatik ticaret izinlerine geçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

MT4 Optimizasyon Parametleri Nasıl Ayarlanır?

İndirme ile kurulum işlemlerinden hemen sonra optimizasyon için harekete geçilebilir. Nitekim MT4 platformunu en doğru şekilde kullanmak adına parametre ayarlamalarına geçmeniz en doğrusu olacaktır. Ayarlamalara dair önceliğiniz uzman özelliklerine göz atmak olmalıdır. Test penceresinden paylaşılan bu özellikler arasında başı çeken adı üstünde testler oluyor.

Testlerin haricinde giriş parametrelerine yer verilir ve sonrasında optimizasyona geçmeniz esas alınır. Bunlar arasında olan ‘test’ seçeneğine tıklayanlar:

 • Uzman danışmanlar öncelikle ilk yatırım işlemlerine başvurmanızı bekler.
 • Yatırımlarınız üzerine alış – satış işlemleri gerçekleşir.

Alış – satış işlemlerine dair ‘pozisyonlar’ alanında seçiminizi yapmanız önem arz ediyor. Özellikle de uzun ve kısa olacak şekilde pozisyon tercihinde bulunmanız en doğrusu olacaktır. Ancak bu adımlar üzerine danışmanlar tarafından al – sata geçilir. En doğru şekilde yönlendirme gerçekleşir.

MT4 Optimize Edilmiş Parametreler Nelerdir?

Uzman danışmanı optimizasyonuna dair yönlendirmelere yer verilir ve bu durum işinizi kolay hale getirir. Şöyle ki pozisyon tercihinde bulunanların platform içerisinden ‘optimizasyon’ tercihinde bulunmaları beklenir. Böylece parametrelerin her biri paylaşılır ve istediğinizi seçmeniz beklenir. Parametrelere dair:

-Faktörler: Kar faktörünü tercih etmekte özgürsünüz. Bunun yanı sıra denge faktörüne de yer verilir ve isteyenler seçimini bu yönde yapabilir. Beklenen ‘payoff’ dahi parametreler içerisinde yerini almıştır.

-Diğerleri: Düşüş faktörü de parametreler arasında bulunuyor. Örneğin maksimum düşüş ya da yüzdesine dair tercihinizi yapabilirsiniz. Son olarak ise özel parametreler paylaşılır ve negatif – pozitif sonuçları elde etmeniz sağlanır. Bunun yanı sıra:

 • Sadece pozitif sonuçları değerlendirmeye alabilirsiniz.
 • Pozitif sonuçlara dair genetik algoritmalara yer verilir.

Uzman danışmanı sayesinde sonuçları önceden değerlendirmeniz kolay hale gelir. Nitekim çoğu zaman MT4 platformunun tercih edilmesinde sonuçların önceden elde edilmesi bir hayli etkilidir.

MT4 Durdurma Emri Optimizasyonu

Danışmanların emirlerdeki etkisini görmek isteyenler de MT4 optimizasyon işlemlerine başvurmaktadır. Özellikle de zararın durdurulmasına dair sıklıkla:

 • Stoploss emirlerine geçilir ve uzun vadede zararın önüne geçilir.
 • TakeProfit emri ile de optimizasyona yer verilir.

Bu tarz emirlere dair ‘girdi parametresi’ şeklinde seçiminizi yapmanız ve talimatlara uymanız gerekir. Örnek vermek gerekirse ‘başlangıç’ tercihiniz üzerine optimizasyon için belirtilen tutar ele alınır. Hangi değerden işlem görüleceği değerlendirilir. Bunun yanı sıra:

 • Sonraki değere karar vermek isteyenler ‘adım’ sekmesine tıklamalıdır.
 • Değere ulaşanlar optimizasyona son vermek için ‘durdur’ tercihinde bulunabilir.

Görüldüğü üzere kar / zarar emirlerini dikkate almak gerekir. Stoploss ve Takeprofit olarak paylaşılan emirler kısıtlamalara yer verir ve özellikle de zararın önüne geçilmesi adına kullanılır. Düşüşe dair azalma değerlerine karar verenler avantajlı hale gelecektir. Şöyle ki:

 • Maksimum azalmaya dair %20 oranına karar verilebilir.
 • Optimizasyon sırasında %20 oranına gerileme olursa otomatik durdurma devreye girecektir.

Hatta sadece durdurma ile sınırlı kalınmaz. Bununla birlikte yine otomatik olarak gerçekleşen teste dair parametreleri değerlendirmeniz kolay hale gelir. Görüldüğü üzere uzman danışmanı doğru şekilde optimize etme zararın önüne geçmek adına önemli bir yere sahiptir.

MT4 Geriye Dönük Test Nasıl Yapılır?

Doğru optimizasyona dair dikkate alınan en önemli hususlar arasında geriye dönük testler yerini almıştır. Geçmiş veriler için yapılan testler danışmanın en doğru şekilde çalışmasına olanak sağlar. Bu nedenle testler için dikkate alınması gerekenler şöyle:

-Tarihler: Test aşamasında tarihler değerlendirmeye alınır. Geçerli olan tarihin en az 1 ay kadar öncesini belirtmeniz gerekir. Önceki tarih adına bu yönde seçiminizi yapmanız ve teste geçmeniz önem arz etmektedir.

-Parametreler: Test sırasında sadece tarihlere yer verilmez. Tarihler kadar uygun parametreyi seçmeniz de önemli. Ticarete dair parametre tercihinde bulunanlar ‘Uzman Danışmanı’ seçeneği ile testi başlatır. Bu şekilde:

 • Danışmana dair parametre optimizasyonu gerçekleşmiş olur.
 • Ortalama 30 – 40 dakika içerisinde test sonuçlanır.

Merak edenlere ‘optimizasyon sonuçları’ olacak şekilde buton paylaşılır ve tıklar tıklamaz her birine göz atmanız beklenir. Şöyle ki sonuçların sütunlar ve de göstergeler eşliğinde paylaşılması işinizi kolay hale getirecektir.

MT4 Uzman Danışmanı Parametreleri Nasıl Kaydedilir?

MT4 parametreleri için geriye dönük testlere başvurulur ve birkaç dakika içerisinde en etkili sonuçları almanız sağlanır. Üstelik sonuçlar anlık olacak şekilde paylaşılmaz. Bunun yanı sıra her birinin kaydedilmesi ve uzman danışman tarafından kullanılması esas alınır. Kayıt için de:

 • Giriş parametreleri üzerinden uzman sonuçlarının her biri gösterilir.
 • ‘Ayarlar’ tercihinde bulunanlar kayıt işlemlerine başvurabilir.

Kayıt için ‘uzman özellikleri’ sekmesine yer verilir ve tıklar tıklamaz parametrelere ulaşmanız kolay hale gelir. Sadece ulaşmakla sınırlı kalmaz arkasından ‘kayıt’ tercihinde bulunarak her birini saklayabilirsiniz. Hatta saklamaktan ziyade uzman danışmanı tarafından her bir sonucun ele alınması ve farklı terminaller kullanmak üzerine paylaşılması söz konusudur. Öyle ki elde edilen sonuçlara göre optimizasyon gerçekleşir ve grafiklere yer verilir. Hazırlanan grafikler de gelecek dönemdeki işlemleri etkileyecektir.

MT4 Uzman Danışmanı Optimizasyon Grafiği

Sonuçların kaydedilmesi üzerine uzman danışmanı tarafından yönlendirmelere yer verilir. Hatta kullanıcıların özenle hazırlanan grafikleri ele alması sağlanır. Öyle ki optimizasyon grafiği sayesinde en iyi sonuçları değerlendirmeniz kolay hale gelir. Görüldüğü üzere MT4 platformu kullanıcı merkezli olarak çalışma gösterir ve grafikleri eşliğinde işinizi kolay hale getirir.

Grafiklerin koyu arka plan üzerinden paylaşılmasına özen gösterilir. Arka planın koyu olması sonuçları en net haliyle değerlendirmenize olanak sağlar. Özellikle de ‘giriş parametreleri’ nasıl merak edenlerin önceliği bu grafikleri ele almak oluyor. İsteyenler yeni testlere dahi başvurarak bu grafiği güncelleyebilir ve diğer işlemlere başvurabilir.

MT4 İleri Test Nasıl Yapılır?

Sadece geriye dönük test ile sınırlı kalınmıyor. Bunun yanı sıra ileriye yönelik teste de başvurmanız ve sonuçları ele almanız sağlanır. İleri test adına dikkate alınanlar şöyle:

-Tarihler: Test sırasında başı çeken tarihleri ayarlamak oluyor. Şöyle ki geriye dönük test aşamasında önceki tarihleri belirtmeniz gerekir. İleriye yönelik testlerde ise geçmiş tarihleri girmemeniz beklenir. Aksine kullanıcıların önceden girmedikleri bir tarihi belirtmeleri istenir.

-Parametreler: Tarihlerin devamında parametreler gelir ve danışman tarafından optimizasyon gerçekleşir. Yeniden optimizasyon gerçekleşir ve en iyi sonuçları almanız sağlanır. Üstelik sonuçlara bağlı olarak yeni grafikler hazırlanır ve işlem görmeniz kolay hale gelir.

MT4 Uzman Danışmanı Nasıl Test Edilir?

Uzman danışmanı optimizasyon öncesinde test çalışmalarına başvurulabilir. En etkili sonuçlara ulaşmak adına göstergeleri takip etmeniz ve teste başvurmanız faydalı olacaktır. Test için:

 • Popüler brokerler arasından seçiminizi yaparak kayıt işlemlerine geçmelisiniz.
 • Kayıt formu gerek demo gerekse gerçek hesap açmak isteyenlere paylaşılır.

Depozito ekleyerek teste geçmek isteyenlerin önceliği gerçek hesap açmak olmalıdır. Danışmanları bu yolla test etmeniz ve gerçek verilere ulaşmanız kaçınılmaz hale gelir.

MetaTrader test aşamasından sonra verilere ulaşmak ve işlem görmek adına talimatlara uymanız gerekir. Bunun için ‘grafikler’ tercihinde bulunanlar geçmiş hareketleri ve de parametreleri değerlendirir. Özellikle de döviz çiftleri üzerinden işlem görmek isteyenler öncelikle bu adımları atar ve al – sat tercihinde bulunabilir.

MT4 Uzman Danışmanı Strateji Testleri

Strateji testlerine ilişkin gerek uzman danışmanı gerekse gösterge tercihinde bulunabilirsiniz. Her ikisi üzerinden de ticaret aracını seçmeniz ve testlere başvurmanız kolay hale gelir. Test aşamasında:

 • M1 alıntılarına sahip olmak isteyenler bu simülasyona başvurabilir.
 • Zaman aralığına göre kontrol noktalarını ele alabilir.

Son olarak açılış fiyatlarını da değerlendirmeye alabilirsiniz. Yüksek veya düşük olarak ayrı grafikler ile paylaşılan fiyatlar yol gösterir. Neticesinde çevrimiçi işlemlere geçmeniz kolay hale gelir. Öyle ki uzman danışmanı tüm bu detaylara göre sabit bir spread değerine karar verilir. Mevcut değer yerine paylaşılan spread üzerinden işlem görmeniz sağlanır.

MT4 Uzman Danışmanı Özellikleri Nasıl Değiştirilir?

MT4 uzman danışmanı nasıl test veya optimize edilir öğrenenler akabinde özelliklerini değiştirmek için de talimatlara uyabilir. Nitekim MT4 platformunu kullananlar uzman özelliklerini değiştirmekte özgür. Değişime dair dikkate alınan hususlar ise şöyle:

-Test: Değişim için ‘test’ tercihinde bulunmak ve depozito sağlamak gerekir. Bu aşamada sanal yerine gerçek para transferinde bulunmanız ve teste geçmeniz beklenir. Aynı zamanda para biriminizi seçmeniz istenir. Son olarak pozisyonlardan kısa veya satın al gibi seçeneklere de yönelmeniz beklenir.

-Giriş: Uzman özelliklerini değiştirmek isteyenlerin sadece testlere başvurması doğru olmayacaktır. Testlerin yanı sıra ‘giriş’ tercihinde bulunmak ve optimizasyon seçeneklerine yer vermek gerekir. Böylece uzman danışma değişikliğine giderek faaliyet göstermeye başlayabilirsiniz.

MT4 Uzman Danışmanı Nasıl Analiz Edilir?

Uzman danışmanı analizine dair test sonuçları dikkate alınır. Strateji testinden elde edilen sonuçlara bağlı olarak analiz gerçekleşebilir. Testin sonuçlanması üzerine paylaşılacak seçeneklerden bazıları şöyle:

 • Hesap geçmişini incelemeniz kolay hale gelir.
 • Getiri eğrisi paylaşılır ve danışmanı analiz etmeniz sağlanır.

Analiz sırasında en doğrusu grafikleri incelemek olacaktır. Nitekim ‘görsel mod’ paylaşılır ve tıklar tıklamaz tüm grafikleri incelemeniz sağlanır. Özellikle de giriş – çıkış etiketlerini merak edenlerin tercihi bu yönde oluyor. ‘Grafik aç’ seçeneğine tıklayanlar her birini değerlendirmeye alabiliyor.

MT4 grafikleri ile analizlere başvuranlar zaman zaman uyumsuzluk sorunlarına maruz kalabilir. Özellikle de eşleşme hataları ile karşı karşıya kalanlar sayıca fazla. Bu gibi durumlarda hatanın düzeltilmesi beklenir. Çünkü hatayı düzeltmeden danışman analizlerine başvurmanız mümkün olmayacaktır.

MT4 Uzman Danışmanı Uyumsuzluk Hataları

Analiz sırasında yaşanan uyumsuzluk hatalarını geçmişi silerek ortadan kaldırabilirsiniz. Önceliğiniz geçmişi terminal üzerinden silmeniz beklenir. Bununla birlikte yeniden indirmeniz önem arz etmektedir. Hataların düzelmesine dair önce ‘dosya’ tercihinde bulunanlar veri dizinine ulaşır ve silme işlemlerine geçebilir.

Aynı zamanda ‘geçmiş’ tercihinde bulunmak ve uyumsuzluğa neden olan dosyalara ulaşmak gerekir. Böylece silme işlemini tamamlar ve yeniden yüklemeye geçersiniz. Yükleme açısından:

 • MetaTrader4 platformunun kapatılması gerekir.
 • Yeniden başlatmanız üzerine yüklemeye yer verilecektir.

Yeniden yükleme yapmak isteyenlerin tercihi ‘teklifler’ olmalıdır. Çünkü sadece bu alandan ‘teklif arşivi’ sekmesine ulaşmanız mümkün olacaktır. Neticesinde hepsini yükler ve sorunu kökten çözersiniz. Uyumsuzluk hatasına karşı yapmanız gerekenler klasörü silmek ve teklif arşivini tekrardan yüklemek olmalıdır.

MT4 Uzman Danışmanı Test Sonuçları Nasıl?

Optimize işlemleri öncesinde uzman danışmanı testlerini dikkate almakta özgürsünüz. Gerçek veya geçmiş sürelere bağlı olarak teste geçebilirsiniz. Öyle ki 2 ayrı test seçeneğine yer verilir ve kullanıcıların tarihi belirterek istediklerine yönelmeleri esas alınır. Neticesinde her birinden sonuçlara ilişkin:

-Testler: Önceliğiniz test süresini belirtmek olmalıdır. Teste dair zaman aralığı ile döviz çifte de sorgulanır. Aynı zamanda modelleme yöntemleri arasından istediğinizi seçerek sonuçları elde edebilirsiniz.

-Grafikler: Sonuçların özenle hazırlanan testler aracılığı ile paylaşılmasına özen gösterilir. Çoğu zaman Mantingale ilkelerine bağlı kalınır ve grafiklere yer verilir. Yükselen veya alçalan hacim çubuklarını dikkate almanız sağlanır. Bununla birlikte yeşil çizgiler ile grafik sonuçlarını değerlendirmekte zaman kaybetmezsiniz.

MT4 Uzman Danışmanı Raporları Nasıl?

Testten geçen uzman danışmanlarına özel olarak raporlar hazırlanır. Raporlardan öncelikle uyumsuzluk hataları varsa açıklanır. Önceden de belirttiğimiz üzere uyumsuzluk sorununa karşı verileri silmek ve MetaTrader4 platformunu yeniden başlatmak gerekir. Bunun yanı sıra:

 • Matematiksel olarak getirilerin belirtilmesine özen gösterilir.
 • Toplam net kara yönelik bilgi sahibi olmanız sağlanır.
 • Eklenen depozitonun çekilme yüzdesi paylaşılır.

Ardışık kayıplara maruz kalanlara da raporlar eşliğinde bilgi verilir. Özellikle de maksimum kayıp nasıl öğrenmeniz esas alınır. Uzman danışmanı net kar ve kayıplara dair raporları eksiksiz bir şekilde paylaşır. Bu sayede işlemlere yön vermeniz mümkün hale gelir. Öyle ki Uzman Danışmanı kullanıcıların işlemlerine yön verir. Kar / zarar dengesini raporlar eşliğinde paylaşarak yol gösterir.

MT4 2 Uzman Danışman Nasıl Kurulur?

Grafikler ile işlem görmek isteyenlerin tercihi MT4 Uzman Danışmanı verileri oluyor. Üstelik tek yerine iki danışman eşliğinde tüm verileri ele alabilirsiniz. Kurulum sırasında iki uzman danışmanına yer vermeniz mümkün olacaktır. Bunun için dikkate alınan hususlar ise şöyle:

-Depozito: Parametre eklemek isteyenlerin yatırımlara geçmeleri beklenir. Tek yerine 2 danışmana uygun olacak şekilde depozit sağlamak gerekir. Ancak bu şekilde parametreye karar verilir ve danışman verilerine bağlı olarak işlem görülür.

-Grafikler: Tek bir platform içerisinden 2 ayrı grafik penceresine yer vermek gerekir. Grafikler döviz çiftlerine bağlı olarak hazırlanır. Bunun için 2 ayrı döviz çiftine karar verilmelidir. Böylece:

 • Kaybetme riskini minimum seviyeye çekmeye başlarsınız.
 • İki ayrı grafik ile takibe geçer ve net işlemlere geçersiniz.

İki ayrı danışman da kendilerine has algoritmalara sahiptir. Ayrı algoritmalar dahilinde grafiklerin paylaşılmasına dikkat edilir. Neticesinde her birini değerlendirmeniz ve işleme geçmeniz esas alınır.

MT4 Uzman Danışmanı Kısayolları

MetaTrader4 platformu üzerinden işlem görmek isteyenlerin dikkate aldığı bir diğer husus kısayollar oluyor. Adı üstünde yönlendirmelere yer verilir ve tercihinizi yaparak işlem görmeye başlarsınız. Bu anlamda başı çekenler:

-Mumlar: Platform içerisinden yaygın olan ‘mum’ sembollerine yer verilir. Mumların genişliği için hem azaltma hem de arttırma tercihinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda mum şeklinde olacak şekilde grafik görüntülerine başvurmakta özgürsünüz.

-Grafikler: Kısayollar grafikler için de paylaşılır ve bu yönde tercihinizi yapmanız beklenir. Şöyle ki Grafiği çizgi ya da ızgara üzerinden sergilemekte özgürsünüz. Bu anlamda Alt+2 ya da Alt+3 şeklinde kısayollardan dilediğinizi seçmeniz beklenir. Devamında gelenler:

 • Hacim görünümlerine dair crtl+L tercihinde bulunabilirsiniz.
 • Gösterge pencerelerinin sıfırlanması için de ctrl+A kısayoluna yer verilmelidir.

Görüldüğü üzere platform son derece kullanışlı ve hızlı bir işleyişe sahiptir. Gerek pratik yapısı gerekse uzman danışman sistemi ile öne çıkmıştır. Bunların yanı sıra özenle hazırlanan grafikler ve geçmişe yönelik testler de işinizi kolay hale getirecektir.

MT4 Program Yönetimi Hakkında

Grafikleri keşfetmek isteyenlerin önceliği program yönetimini ele almak olmalıdır. Neyse ki kısayol tuşlarına yer verildiği için zaman kaybetmen yönetime geçmeniz mümkün hale gelir. Örneğin grafiklere ilişkin sola ya da sağa kaydırma seçeneklerine yer verilir. Bunların haricinde:

 • Grafik tuvalini yukarı veya aşağı kaydırmanız esas alınır.
 • Sabit ölçek ile her birini değerlendirmeniz sağlanır.

Aynı zamanda grafiklerin mum çubuğuna taşınması için program yönetimine yer verilmesi gerekir. Devamında gelenler:

 • Tam ekrana geçmek isteyenler F11 tercihinde bulunmalıdır.
 • Mumu sağa kaydırma için F12 seçeneğine yer verilir.

Platformda yer alan her bir buton işlemlerin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını mümkün kılar. Özellikle de kısa yollara başvuranlar zaman kaybetmeden her bir grafiği değerlendirmeye başlayabilir. İşlemler öncesinde özenle hazırlanan grafikleri ele almanız en doğrusu olacaktır. Gerek hazırlanan grafikler gerekse testler ışık tutacaktır. Bunlar kadar uzman danışmanı ile gerçekleşen işlemler üzerinden de kazançlı çıkmanız sağlanır. Öyle ki uzman danışmanı işlemlerini profesyonel bir şekilde yürütmek isteyenlerin tercihi halindedir.

MT4 Uzman Danışmanı Zorunlu Ayarlar Nelerdir?

Uzman danışmanı için test cihazlarına yer verilir ve zorunlu olarak paylaşılır. Öyle ki testlerden elde edilen sonuçlara göre grafikler hazırlanır veya otomatik emirlerin verilmesi sağlanır. Zorunlu ayarlar için önceliğiniz:

-Hesap: İstediğiniz brokerler arasından tercihinizi yapmakta ve kayıt işlemlerine geçmekte özgürsünüz. Kayıt için önce deneme tercihinde bulunabilirsiniz. Aynı gerçek grafiklere ve tekliflere dair deneme yerine gerçek bir hesaba başvurmak en doğrusu olacaktır.

-Depozito: Uzman danışmanı test aşamasında ödemelere yer verilir. Gerçek bir hesaba sahip olmak bu açıdan önem arz eder. Çünkü sadece gerçek hesaptan ödemelere geçer ve teste yer verebilirsiniz. Üstelik piyasadan gerçek kotalara karşı işlem görülmesi sağlanır. Bunların akabinde:

 • Kısayollardan faydalanarak testin sonuçlarını ele alabilirsiniz.
 • Sonuçlar grafikler ile birlikte paylaşılacaktır.

Maksimum geçmiş çubukları grafiklere netlik kazandırmanızı mümkün kılar. Aynı zamanda ‘teklif arşivi’ tercihinde bulunmanız ve adı üstünde geçmiş verilere ulaşmanız kolay hale gelir. Olası hataların önüne geçmek için de tüm verilerin yüklenmesine özen gösterilir.

Uzman danışmanı testi aşamasında döviz çiftleri sorgulanır. Kullanıcıların döviz çiftlerinden tercihini yapmaları ve zaman dilimi tercihinde bulunmaları beklenir. Bu adımlara karşı verilerin sıralanmasına ve haberdar olmanıza dikkat edilir. Strateji testlerinden geçen danışmanlar üzerinden işlem görebilirsiniz. Bunun için de görüldüğü üzere hesap açma, depozit ve tarihler dikkate alınmaktadır.

 

728 90
Araç çubuğuna atla