• YARIM ALTIN
  3.885,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8225
  % 0,08
 • € EURO
  20,7051
  % 0,16
 • £ POUND
  23,2861
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  2,7999
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,2687
  % 0,27
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Moldova Konsolosluğu

Moldova Konsolosluğu

Moldova – Türkiye arasında yapılan muafiyet anlaşmaları üzerine vize şartları ortadan kalkmıştır. Hatta sadece bununla sınırlı kalınmaz ve pasaporta da ihtiyaç duyulmadığı belirtilir. Moldova Konsolosluğu bünyesinde açıklanan bu durumlara karşı vize ile pasaport işlemlerine yönelmek gerekir.

Moldova Konsolosluğu Ankara

Vize muafiyetine ilişkin tüm merak ettiklerinizi resmi siteden sorgulayabilirsiniz. Öncelikle Moldova Konsolosluğu Ankara bilgisi verilir ve resmi siteden duyurulara değinilir. http://www.moldovakonsoloslugu.org/ankara-buyukelciligi/ eşliğinde muaf olan T.C. vatandaşları ve de vize türleri açıklanır.

90 güne kadar Moldova vize almadan seyahate geçilebilir. Ancak 90 günü aşan seyahatlerde vize zorunlu tutulur ve müracaat edilmesi istenir. Bunun için de Moldova Büyükelçiliği ile iletişime geçmek isteyenlere:

 • Aktif telefon numarası 0312 446 55 27 şeklinde belirtilir.
 • Telefon kadar e-posta adresi üzerinden de görüşmeye geçilebilir.

Moldova Konsolosluğu nerede sorgulayanlara da ayrıca adres bilgisi verilir. Söz konusu Büyükelçilik olduğu zaman Ankara üzerinden ikamet bilgilerine değinilir. Kaptan Paşa Sokak, No:49, 06700 G.O.P şeklinde belirtilen adrese yer verilir. Özellikle de uzun vadeli seyahatlere ilişkin bu merkez üzerinden müracaat etmeniz beklenir.

Moldova Konsolosluğu İstanbul

Uzun vadeli seyahatlerde Moldova vize zorunluluğuna uymak gerekir. Sadece 90 güne kadar muaf kabul edilen T.C. vatandaşları bu süreye bağlı olarak vize başvurularına geçer. Ankara yerine isteyenler Moldova Konsolosluğu İstanbul üzerinde de müracaat edebilir.

Moldova Konsolosluğu çalışma saatleri merak ediliyor ve buna göre randevuya geçiliyor. Pazartesi – Cuma günleri arasında çalışma gösteren Konsolosluk için 08.00 – 17.00 saatlerine yer verilir. Bu saat aralıklarında belge teslimine geçilebilir. T.C. vatandaşları:

 • Kimlik ile finansal durum belgelerini randevu gününe kadar hazırlamalıdır.
 • Seyahat belgeleri ve de pasaport eşliğinde müracaat etmeleri beklenir.

Konsolosluk için ayrıca konum bilgilerine de değinilir. İnönü Caddesi, No:43, D:6 Gümüşsuyu şeklinde adres bilgileri sıralanır. İstanbul’un Beyoğlu sınırları içerisinde olduğu belirtilir.

Son olarak http://www.moldovakonsoloslugu.org/istanbul-baskonsoloslugu/ üzerinden telefon numarasına da değinilir. Randevu almak için iletişime geçmek isteyenler numarayı ele alabilir. 0212 251 72 64 numarasını çevirerek müşteri temsilcilerine bağlanırsınız. Bu yolla randevu almak ve de uzun süreli seyahat için müracaat etmek kolay hale gelir.

Moldova Konsolosluğu İletişim

Moldova Konsolosluğu iletişim olarak yetkili merkezlerin telefon numarasına değinilir. Hatta sadece numara ile sınırlı kalınmaz ve ardından e-posta adresi de gelir. Her bir iletişim servisi vizeye ilişkin merak ettiklerinizi sorgulamanız için işinizi kolay hale getirir.

Özellikle de Moldovalı Konsolosluğu üzerinden harç bedellerine netlik kazandırmanız kolay olacaktır. İletişime geçenler ya da resmi web siteyi açanlar:

 • A tipi olan transit vize ücretinin 20 Euro olduğunu görecektir.
 • B tipi transit vizede ise 40 Euro tutara değinilir.

Kısa süreli seyahatlerde vize talep edilmez. Ancak buna rağmen ‘bulunma vizesi’ adı altında harç bedelinin yatırılması istenir. 60 Euro olarak kısa süre vize bedeline değinilir. Bunun ardından gelen uzun vadeli vizelerde ise 80 Euro olan tutarın yatırılması beklenir. Öyle ki uzun süreli vizeye dair herhangi bir muafiyete değinilmez. Harç ödemelerinin öncesinde belgelerin teslim edilmesi de istenir.

Moldova Konsolosluğu Adresi

Moldovalı Konsolosluğu sadece hafta içi çalışma gösterir. Pazartesi ile Cuma günleri arasında randevulara değinilir. Bunun yanı sıra çalışma saatleri olarak 08.00 – 17.00 ele alınmalıdır. Ancak belirtilen bu bilgilere karşı randevu alarak uzun vadeli vizelere başvurulabilir.

Moldova Konsolosluğa adresi nedir öğrenenler uzun süreli seyahatlere ilişkin bizzat müracaat etmelidir. 90 günü aşan seyahatlerde kimlik kartının ibraz edilmesi yeterli olmaz. Bunun yanı sıra:

 • Kimlik ile seyahat belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir.
 • Finansal durumdan aile içerikli belgelere kadar çeşitli evraklar istenir.

Bu şekilde çalışma ya da oturum izni için müracaat edilebilir. Aynı şekilde aile birleşimi vizesi de 90 günü aşan seyahatler adına değerlendirilir. Söz konusu aile birleşimini kanıtlayan belgelerin paylaşılması istenir. Her biri de Konsolosluk üzerinden alınan randevulara bağlı olarak değerlendirilir. Ardından da belgelerin incelenmesi üzerine sonucun açıklanması esas alınır. Böylece uzun vadeli seyahat programlarınızı hayata geçirmeniz mümkün hale gelir.

Moldova Konsolosluk Vize Randevu

Moldova vizesine ilişkin öncelikle muafiyet dikkate alınıyor. Şöyle ki T.C. vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaf kabul edilir. Sadece kimlik paylaşarak ülkeye giriş yapmalarına izin verilir.

Görüldüğü üzere herhangi bir vize işlemine ve de pasaporta değinilmez. Kısa süreli seyahatlere geçmeniz bu hususlar üzerine kolay hale gelir. Ancak söz konusu uzun vadeli seyahatler olduğu zaman:

 • Oturum ya da aile birleşimi gibi ayrı vize türlerine yönelmeniz beklenir.
 • Vizeyi destekleyen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeniz istenir.

Belge teslimine dair Moldova Konsolosluğu vize randevu ele alınmaktadır. Nitekim T.C. vatandaşları sadece randevu aldıkları gün içerisinde belgelerinizi ibraz eder ve başvurularını iletir. Bu adımlar üzerine birkaç ay kadar beklemeniz gerekir. Çünkü söz konusu uzun vadeli vizeler olduğu zaman başvuru süreci yavaş işler. Ardından da sorgulama yapmak isteyenlerin iletişime geçmeleri beklenir.

Moldova Konsolosluk Duyuru

D tipi vize türlerine dair başvurular bizzat ele alınır. Bizzat başvuruya geçmek adına randevu almanız gerekir. Söz konusu randevu olduğu zaman konsolosluk üzerinden çalışma saatlerini dikkate almalı ve müracaat etmelisiniz.

Moldova Konsolosluğu duyuru ile çalışma saatlerine netlik kazandırır. Özellikle de resmi tatil günlerini bu yolla öğrenmeniz kolay olacaktır. Nitekim resmi siteyi açanlara:

 • Tatil günlerine ilişkin bilgi verilir ve haberdar olmanız sağlanır.
 • Vize prosedürlerine ilişkin tüm yenilikler de açıklanır.

Örneğin son zamanlarda vize muafiyetine değinilmiştir. T.C. vatandaşlarının vizesiz olarak seyahate geçmeleri esas alınmıştır. Bunun ardından ise kimlik belgelerinin üzerinde durulmuştur. Ülkeye girişte:

 • Pasaport talep edilmez ve kimlik ile seyahat etmenize izin verilir.
 • Seyahati destekleyen otel ile uçak rezervasyonları ile işiniz kolay hale gelir.

Bunlar kadar finansal durum belgelerine de ihtiyaç duyulabilir. Öyle ki çoğu ülke seyahat masraflarına dair banka hesap dökümü talep eder. Sonuç olarak bu hususlara netlik kazandıranlar Moldova seyahatlerine yön verebilir ve kimlik eşliğinde ülkeye giriş yapabilir.

Moldova Konsolosluğu Vize Sorgulama

Vize muafiyeti sadece gri, siyah ve de yeşil pasaport sahipleri için paylaşılmaz. Bununla birlikte Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin de vizesiz olarak seyahate geçmeleri esas alınır. Hatta son olarak pasaport şartı da ortadan kalkmıştır. Sadece kimlik eşliğinde ülkeye giriş yapmanız esas alınmıştır.

Kısa süreli seyahatlerde bu hususlara değinilir ve Moldova Konsolosluğu vize sorgulama ele alınmaz. Söz konusu uzun vadeli seyahatler olduğu zaman:

 • Vize belgelerinin Konsolosluk üzerinden teslim edilmesi beklenir.
 • Harç ödemelerine geçer ve bizzat müracaat edersiniz.

Bu adımlara karşı D tipi vizelerin değerlendirilmesi sağlanır. Birkaç ay içerisinde netlik kazanan uzun vadeli vizelere ilişkin sorgulama yapılabilir. T.C. vatandaşlarının sorgulama için iletişim geçmelerine izin verilir. Konsolosluk için paylaşılan iletişim bilgileri yol gösterir. Hem telefon numarası hem de e-mail adresi dahilinde görüşme sağlamanız kolay olacaktır. Bu şekilde de başvuru sürecini takibe almayı başarırsınız. Uzun vadeli vizelere ilişkin verilen yanıtı öğrenerek seyahate geçmeniz kolay hale gelir.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla