• YARIM ALTIN
  3.249,00
  % 0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5653
  % 0,33
 • € EURO
  18,2436
  % 0,52
 • £ POUND
  20,8365
  % 0,80
 • ¥ YUAN
  2,6092
  % 0,33
 • РУБ RUBLE
  0,3187
  % 0,77
 • BITCOIN/TL
  356655,509
  % 0,00
 • BIST 100
  %

Mısır Konsolosluğu

Mısır Konsolosluğu

Mısır Konsolosluğu aracılığı ile vize başvuru adımlarının büyük çoğunluğunu sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Türkiye’de yer alan Mısır vatandaşlarının da resmi işlemler konusunda konsolosluklar Aracılığı ile bilgi almasına izin verilmektedir. Vize işlemlerinin hangi detaylara dikkat edilerek yerine getirilmesi gerektiği gibi hususlarda duyurular alanında yer bulacaktır.

Mısır Konsolosluğu Ankara

Mısır Konsolosluğu Ankara temsilciliğinin adresi Atatürk Bulvarı No.126, 06680 Kavaklıdere olarak belirtilmektedir. Bu adrese bizzat gelmeden önce gerekli olan randevu alma adımlarını tamamlamanız talep edilmektedir. Özellikle salgın süreci ile beraber bizzat gelen kişilerde HES kodu kontrolü ve bunun yanı sıra ilerleyen aylarda da PCR kontrol adımlarının yapılacağı görülmektedir. Bu son değişimlerden haberdar olmak ve Mısır’a seyahat edecek olan kişilerin hangi tedbirlere uymak zorunda olduğuna dair de ayrıca bilgi alınmalıdır.

[email protected] mail adresi üzerinden kısa biri süre içerisinde yetkililere erişim sağlayabilirsiniz. Maillerinizin içeriğinin açık ve anlaşılır olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz. Maillerin açık ve anlaşılır olması durumunda oldukça kısa sürede gerekli olan yanıt verilecektir. Mısır Konsolosluğu Ankara internet sitesi adresine ise www.egyptturkey.com linki üzerinden erişim sağlama hakkınız vardır. Bu internet sitesinde yapılan duyuruları da yakından takip etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Mısır Konsolosluğu İstanbul

Mısır Konsolosluğu İstanbul’da da oldukça önemli bir temsilciliğe sahiptir. Abbas Hilmi Paşa’nın annesi için yaptırılan özel bir binada yer alan bu konsolosluğun bina tarihi 1902 yılına kadar dayanmaktadır. Cevdet Pasa Caddesi, No 12, Bebek adresi üzerinden kısa bir süre içerisinde konsolosluğa erişim sağlanabilmektedir. Bu adres üzerinden vize başvuru adımlarını yerine getirebilirsiniz. Vize işlemleri için evrak temin etmek adına bizzat gelmenize gerek kalmaması için online olarak evrakların tarafınıza ulaştırılmasına da olanak verilmektedir.

Mısır Konsolosluğu İstanbul mail adresi [email protected] olarak belirtilmektedir. Vize başvuru adımları ile alakalı aklınıza takılan hususlar olursa bu mail adresi üzerinden yetkililere bildirebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de yer alan Mısır vatandaşlarının da tüm bu iletişim kanallarını kullanmasına izin verilmektedir. Vize başvuru adımları ya da diğer konsolosluk işlemleri ile bizzat ilgilenmek istemeyen kişilerin eğer isterlerse danışmanlık firmalarından da destek almasına olanak verilmektedir. Vize harç tutarının yanı sıra danışmanlık firmalarının komisyon tutarını da ödemeyi karşılayabiliyorsanız, sorunsuz şekilde danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz.

Mısır Konsolosluğu İletişim

Mısır Konsolosluğu iletişim verileri aracılığı ile aklınıza takılan vize detayları ile alakalı bilgilendirme alabilirsiniz. Vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunu evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir. Evraklarda bir hata ya da eksiklik meydana gelmesi durumunda vize başvurunuzun ret yanıtı alacağının da unutulmaması gerekir. Vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda reddi itiraz başvurusunda bulunmanıza da olanak verilmektedir. Reddi itiraz başvurusu ile beraber vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi sağlanacaktır. Ret yanıtı alan kişilerin harç olarak yatırmış oldukları miktarın iadesini isteme hakları maalesef ki olmayacaktır.

Mısır Konsolosluğu reddi itiraz başvurusunun reddedilmesi durumunda size neden ret yanıtı aldığınız ile alakalı da bilgilendirme sunacaktır. Mısır Konsolosluğu iletişim numarası olan 0212 324 21 33 üzerinden aklınıza takılan hususlara açıklık getirebilirsiniz. Verilen bilgiler güncel ise, belgelerde bir eksiklik bulunmuyorsa, başvuru adımlarında yanlış bilgi verilmediyse başvurunuzun büyük ölçüde olumlu yanıtlanacağının da eklenmesi gerekir. Başvuru adımında özellikle sunmuş olduğunuz pasaportunuzun güncel tarihli olması gerekmektedir. Pasaport güncel tarihli değilse başvuru ret yanıtı alacaktır.

Mısır Konsolosluğu Adresi

Mısır Konsolosluğu İstanbul ve Ankara’da temsilcilik açmıştır. Bu temsilcilik aracılığı ile hem Mısır’a gitmek isteyen kişilerin vize işlemleri hem de Türkiye’de yer alan Mısır vatandaşlarının resmi işlemlerini tamamlamalarına olanak tanınmaktadır. Mısır Konsolosluğu adresi Bebek ve Kavaklıdere semtlerinde bulunmaktadır. Bu semtlerde yer alan temsilcilikleri ziyaret etmeden önce randevu almaya da özen göstermelisiniz. Danışmanlık firmalarından destek alarak işlemleri firmalar aracılığı ile tamamlamanıza da olanak sunulmaktadır.

Mısır Konsolosluğu nerede; Ankara ve İstanbul’da yer alan temsilciliklerde vize başvuru adımlarını sonuçlandırılırken sizden vize harcını ödemeniz de talep edilecektir. Vize harcı ödeme adımlarını atlayan kişilerin başvuruları dikkate alınmayacaktır. Vize başvuru adımının reddedilmesi durumunda yatırılan harcın iadesi söz konusu değildir. Vizenin geçerlilik süresi ülkeye giriş çıkış için verilen adet sınırlaması gibi hususlar kişilerin harç tutarı olarak ödemeleri gereken tutarı değiştirmektedir. Vize harç ödeme adımları dijital olarak kayıt altına alınsa da siz her olasılığa karşı size verilen dokümanı dekontu da saklamalısınız.

Mısır Konsolosluk Vize Randevu

Mısır Konsolosluğu vize randevu adımlarını online olarak almanızın hemen sonrasında başvuru için istenen belgeleri iletmeniz gerekir. Vize başvuru adımlarına dair derlenmesi gereken evraklardan bazıları;

 • Vize başvuru adımında en temel belge pasaporttur. Pasaportun güncel tarihli şekilde sunulması istenmektedir. Bu pasaportun güncelleme adımlarını il ve ilçe NVİ üzerinden tamamlayabilirsiniz.
 • Vize başvurusu sırasında biyometrik fotoğraf, kimlik belgesi ve sabıka kaydı da istenecektir. Sunacağınız biyometrik fotoğrafın son 6 aya ait olması istenmektedir. Bu şekilde kimlik tespiti ile alakalı bir sorun yaşanmasının da önüne geçilmiş olur.
 • Seyahat ve sağlık sigortası, maddi durumunuza ilişkin bilgilendirme içeren unsurları da sunmayı ihmal etmemelisiniz. Vize başvuru aşamasında bu tür finansal verilerin istenmesinin asıl sebebi, ülkeye girişin sağlanmasının sonrasında ülkede yük oluşturulmasının engellenmesidir.

Mısır Konsolosluğu çalışma saatleri sabah 09.00 ile akşam 16.00 olarak belirlenmiştir. İşleme başlama süreci sabah 10.00 u bulabilmektedir. Randevulu bir biçimde işleyen işlem akışı söz konusu olduğu için size randevunuz bu çalışma saatleri arasında verilecektir. Mısır vize işlemleri için gerekli olan evrakların derlenmesinin sonrasında size verilen randevu saatinde gerekli olan tüm evrakların iletilmesi sağlanır.

Mısır Konsolosluk Duyuru

Mısır Konsolosluğu duyuru başlığını da yakından takip etmenizi gerekmektedir. Hem vize işlemleri hem de ülkeler arası ilişkiler ve ikili anlaşmalara bu şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Vize koşullarında meydana gelen değişiklikler, vize almak için getirilen ek salgın tedbirleri gibi unsurların da tamamen göz önünde bulundurulması beklenmektedir.

Mısır vize işlemleri sırasında duyuruları takip ederek ülkeler arası diyalog sonucunda imzalanan vize muafiyet süreçlerinden de haberdar olma hakkınız olacaktır. Mısır vatandaşlarının Türkiye’de bulundukları süre boyunca da verileri yakından incelemesi gerekir. Onlar için de yararlı duyuruların yer aldığı görülmektedir. Vize başvuruları ile alakalı getirilen sıkı güvenlik önlemleri de duyurulardan fark edilmektedir. Kişilerin sabıka kayıtlarından daha öncesinde herhangi bir ülkeden sınır dışı edilip edilmediklerine kadar bilgilendirme yapılmaktadır.

Mısır Konsolosluğu Vize Sorgulama

Mısır Konsolosluğu vize sorgulama adımlarını online olarak yapabilirsiniz. Vize başvuru adımının akabinde size verilen referans numarasını kullanarak vize başvurusunun değerlendirme adımının hangi safhada olduğuna dair de bilgi alabilirsiniz. Mısır konsolosluğu üzerinden sunulan bu vize koşullarına %100 uyum sağlayan kişilerin ret yanıtı alması söz konusu değildir. İlk başvurusunda ret yanıtı alan bireylerin bir sonraki başvuru adımında konunun uzmanı olan temsilcilikler ile işlemlerin yürütülmesini sağlaması da mümkün kılınmaktadır. Vize başvuru adımları kapsamında belgelerin güncel tarihli olmasına vize başvuru harcının eksiksiz yatırılmasına ve dekontun da başvuru adımında sunulmasına özen gösterilmelidir.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla