Manda Çiftliğine Devletten Gelen Müjde! | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.147,00
  % 0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2061
  % 0,12
 • € EURO
  34,9678
  % -0,03
 • £ POUND
  41,0153
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4464
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3563
  % -0,14
 • BITCOIN/TL
  2259475,322
  % -1,46
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Manda Çiftliğine Devletten Gelen Müjde!

Manda Çiftliğine Devletten Gelen Müjde!
728 90

Başlıklar

Devlet Destekli Manda Çiftliği Hakkında

Günümüzde manda yetiştiriciliği ile uğraşan kişilerin, çiftlikleri bulunur. Bu çiftliklerin kalkınması ve yönetimlerin yapılabilmesi için devletten destek geliyor. Destek içerisinde hayvan sayısına ya da çiftliğin büyüklüğüne göre nitelikler farklılık gözetir. Yararlanabilmesi için ilk olarak başvuru işlemlerinin eksiksiz ve tam bir şekilde yapılması gerekir. Ardından SMS olarak aldığınız bildirim ile birlikte başvuru hesabınıza aktarım olarak gerçekleşir. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi, tarım ve hayvan Bakanlığı tarafından edinebilirsiniz. Aynı zamanda her yıl manda çiftliği bulunan kişiler, duyuruları takip ettiği takdirde süreç geçmeden destekten yararlanabilir.

Manda Çiftliğine Devlet Desteği

Her yıl hayvancılık işi ile uğraşan kişilere, devlet tarafından belirli destekler sağlanır. Bu destekler küçükbaş hayvan, büyükbaş hayvan ya da farklı hayvan kategorilerine göre değişkenlik gözetir. Devlet destekli manda çiftliği konusunda da aynı destekler yer alır. Ülke ekonomisine katkı sağlayan manda çiftliklerine, hayvan sayısı kadar belirli destekler gerçekleşir. Bu destekler gerek ülke rehabilitasyondaki yatırımların artması, gerekse ülkenin kalkınması adına önemlidir. Ancak burada başvurunun yapılması gerekir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan destekler, başvuru süreçlerinin tamamlanmasının ardından kişilere aktarılır. Buradaki çiftliklere sağlanan destekler de damızlık, dişi, manda damızlık, gebe manda, damızlık manda boğası şeklinde farklılık gözetir. Hayvan başına ödemeler yapılır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda e devletteki duyurulardan da takip edilmesi mümkündür.

300 250 4

Manda Çiftliklerine Yem Desteği

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kategorisi içerisinde bulunan manda hayvancılık işi ile uğraşan kişilere, devletten gelen yem desteği bulunuyor. Manda çiftliklerine de sağlanan bu yem desteği, hayvan başına göre değişkenlik gözetir. Büyükbaş yem desteği 65 TL olarak bulunurken, küçükbaş hayvanlar içinde yem desteği 6,5 TL şeklinde yer edilir. Devlet destekli manda çiftliği manda yetiştiriciliği ile uğraşan kişiler için tanımlanır. Burada destekten yararlanılabilmesi için başvuruların yapılması gerekir. Başvuru yapıldıktan sonra manda sayısına göre ödemeler sağlanır. Burada yem desteği de gerçekleşmesi mümkündür. Ülkenin kalkınmasını sağlayan üretimlerde, her yıl güncellenen destek başvuru sürecinin tamamlanmasıyla sağlanır.

728 90
Araç çubuğuna atla