Macaristan Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.139,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1917
  % 0,10
 • € EURO
  35,0115
  % 0,03
 • £ POUND
  40,9750
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  4,4482
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3564
  % -0,10
 • BITCOIN/TL
  2253712,172
  % -1,94
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Macaristan Konsolosluğu

Macaristan Konsolosluğu
728 90

Macaristan Konsolosluğu aracılığı ile Türkiye’de bulunan Macar vatandaşlarının resmi işlemleri gerçekleştirilirken aynı zamanda Macaristan’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının da işlemleri kabul edilmektedir. Ankara ve İstanbul’da yer alan temsilcilikler üzerinden işlem akışını tamamlayabilirsiniz. İşlem takibini bizzat yapmak için randevu gerekmektedir.

Başlıklar

Macaristan Konsolosluğu Ankara

Macaristan Konsolosluğu üzerinden vize başvuru adımlarını yerine getirebilmek için evrakların tümünü eksiksiz bir biçimde derlemeniz gerekmektedir. Macaristan Konsolosluğu Ankara açık adresi Sancak Mahallesi 1. Cadde No.46 Yıldız, Çankaya şeklinde açıklanmaktadır. [email protected] mail adresi aracılığı ile vize başvuru adımları, konsolosluk resmi işlemleri ve daha birçok klonu ile alakalı olarak gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz. Verilen bu mail adresine iletilerinizi gönderirken açık ve anlaşılır ifadeler kullanmaya da özen göstermelisiniz.

300 250 4

Ankara konsolosluğu üzerinden Macaristan dışında gerçekleştirilen doğumun bildirilmesi de mümkündür. Bu şekilde konsolosluğa verilen bilgiler doğrultusunda çocuğun Macar nüfus sistemine kaydedilmesi sağlanacaktır. Evlilik ve boşanmanın da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir Hem mail adresi ile bilgi alabilir hem de verilen adrese bizzat gelerek istenen evrakların derlenmesi ile beraber tanıma adımlarını yerine getirebilirsiniz. Ülke dışında yaşanan resmi gelişmelerden konsolosluğu haberdar etmek kişilerin görevleri arasında yer alır.

Macaristan Konsolosluğu İstanbul

Macaristan Konsolosluğu İstanbul temsilciliği üzerinden de hizmet vermektedir. Gürsel, Yankı Sokak No:27, 34400 Kâğıthane/İstanbul adresi aracılığı ile temsilciliğe sorunsuz şekilde erişim hakkını yakalayabilirsiniz. [email protected] mail adresi aracılığıyla İstanbul konsolosluğu temsilcilerine erişebilirsiniz. Bu mail adresine gönderilen iletilerin olabildiğince kısa bir süre içerisinde yanıtlanması sağlanır.

Macaristan Konsolosluğu İstanbul aracılığı ile vize başvurusu için hangi evrakların gerekli olduğu gibi unsurlarda da veri alabilirsiniz. Evrakları randevu aldığını gün derlemiş bir biçimde hazır bulunmanız gerekmektedir. Belgelerde bir eksiklik olması ya da hatalı gönderim yapılması vize başvurusunun ret yanıtı alması için yeterli olacaktır. Vize başvuru adımları ve diğer konsolosluk işlemleri ile alakalı olarak bireysel çaba sarf etmek istemiyorsanız konunun uzmanı olan danışmanlık firmalarından da bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde sizin gerçekleştirmeniz gereken tüm işlemler eksiksiz bir biçimde konunun uzman isimleri tarafından yerine getirilecektir.

Macaristan Konsolosluğu İletişim

Macaristan Konsolosluğu iletişim kanalları oldukça çeşitlidir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz mail adreslerinin yanı sıra telefon numarası aracılığıyla da erişim sağlanabilir. Macar Konsolosluğu telefon numarası (0212) 317 92 14 olarak belirtilmiştir. Bu telefon hattı sadece mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Telefon numarası Türkiye’de yaşayan Macar vatandaşların bir sorun yaşamaları durumunda da kullanabilmeleri için de kullanılabilmektedir. Telefon aracılığı ile yaşanan sorunun iletilmesi durumunda Macaristan vatandaşının zor durumdan kurtarılması için yetkililer anında harekete geçecektir.

Macaristan Konsolosluğu iletişim bilgileri ile alakalı olarak sorun yaşanmaması için özel bir alt yapı geliştirilmiştir. Sunulan bu iletişim verileri aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yetkililere erişim sağlama hakkınız olacaktır. Hem vize başvurusunda sorular sorabilir hem de başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu iletişim numaraları aracılığı ile en sık yöneltilen soruların başında kesinlikle vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda başvuru için yatırılan harç tutarının iadesinin mümkün olup olmadığı gelmektedir. İadesi maalesef ki mümkün değildir. Bu durum sadece Macaristan’da geçerli bir süreç değildir. Aynı zamanda bütün Avrupa ülkelerinde ret yanıtı alan başvurunun harç tutarı iade edilmemektedir. Ret yanıtı almamak için size belirtilen tüm hususları dikkate almaya özen göstermeli ve evrakları sorunsuz sunmalısınız. Tek bir evrakın eksik olması ya da güncel olmaması durumunda vize başvurusunuz ret yanıtı ile karşılaşacaktır.

Macaristan Konsolosluğu Adresi

Macar Konsolosluğu aracılığı ile sorunsuz bir şekilde vize başvuru adımlarını yerine getirmek için dilerseniz Ankara dilerseniz de İstanbul temsilciliğini kullanma olanağınız vardır. Macaristan Konsolosluğu adresi Ankara’da Çankaya, İstanbul’da ise Kağıthane’de bulunmaktadır. Macaristan Konsolosluğu nerede; vize başvuru adımlarını yerine getirmek için sorunsuz erişim adımlarını tamamlarken online randevu almayı ihmal etmemelisiniz. Randevusuz şekilde gelen kişilerin başvuru aşamaları yarıda kalacak ve dikkate alınmayacaktır.

Vize başvuru adımlarını yerine getirirken sunduğunuz belgeler arasında pasaport da yer almalıdır. Pasaportunuzun kesinlikle güncel tarihli olması gerekmektedir. Vize başvuru adımlarını yerine getirirken dikkate almanız gereken hususlardan bir diğeri de pasaportun eğer isteniyorsa eski versiyonlarının da sunulmasıdır. Pasaportun eski versiyonlarının istenmesinin asıl sebebi ise diğer ülkelerde herhangi bir güvenlik sorunu yaşanıp yaşanmadığının analiz edilmesidir. Başvuru aşamasında pasaportunuzun güncelleme tarihini kaçırmamalısınız. İl ve ilçe merkezlerinde yer alan NVİ aracılığı ile vize başvuru sürecini yerine getirebilirsiniz.

Macaristan Konsolosluk Vize Randevu

Macaristan Konsolosluğu vize randevu adımlarını tamamlayarak size verilen gün ve saatte tüm evrakları derlemiş bir biçimde hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamada vize randevusu almanın ne derece önem arz ettiği bir kere daha görülmektedir. Vize randevusu pandemi sürecinde hem kalabalık grupların bir araya gelmemesi hem de vize işlemlerinin daha kolay bir biçimde tamamlanması için özel bir randevu sistemi geliştirilmiştir. Dilerseniz aldığınız gün ve saatte değişim yapabilirsiniz.

 • Vize başvuru adımları sırasında kişilerin özellikle sabıka kayıtları, kimlik belgeleri, biyometrik fotoğrafları talep edilmektedir. Özellikle biyometrik fotoğrafın son 6 aya ait olması istenir. Bu şekilde sınır kapılarında kimlik doğrulama sürecinde sorun yaşamadan süreç yerine getirilecektir.
 • Vize başvuru adımlarında tüm seyahat sürecini içine alacak şekilde seyahat ve sağlık sigortanızın da aktif olması gerekir. Bu sigortanın bedeli konusunda senelik güncellemeler yapılmaktadır. Aynı zamanda finansal durumunuzu yansıtmanız için de sizden son 6 aya ait hesap dökümünüz de talep edilebilir. Bu belgelerin talep edilmesinin asıl sebebi
 • Ülkeye giriş yapacak olan kişilerin kamuya maddi olarak yük olmayacaklarının kanıtlanmasıdır.

Macaristan Konsolosluğu çalışma saatleri 09.00-16.00 olarak belirlenmiştir. Evrak kabul adımları sadece bu saat aralığında geçerliliğini sürdürmektedir. Macaristan vize başvuru adımlarının tahminen 4 hafta içerisinde yerine getirilmesi istenmektedir. 4 haftalık bir zaman diliminde başvurunun şekillenmesi sağlanacaktır. Özel tarihli bir aktiviteye katılacaksanız vize başvuru adımlarının bu bekleme süresini de dikkate alarak tamamlamanız gerekmektedir.

Macaristan Konsolosluk Duyuru

Macaristan Konsolosluğu duyuru verileri de yakından analiz edilmelidir. Bu konsolosluğun duyuruları sorunsuz şekilde takip edilirse hem vize muafiyet adımları hem de ülkeler arasında yapılan vize münasebetleri konusunda inceleme yapabilirsiniz. Macaristan vize başvuru adımlarını analiz ederken özellikle dikkatli olmanız gerekmektedir. Vize başvuru aşamasında kişilerin salgın sebebi ile hangi ek kurallara uyması gerektiğine dair de bilgilendirme yapılacaktır.  Özellikle salgının zirve seviyesine ulaştığı dönemlerde iki ülke arasındaki seyahatlerin zorunlu haller dışında tamamen askıya alındığı da görülmektedir. Hali hazırda sınırlamalar kaldırılmış durumdadır. Fakat duyuruları takip ederek son durumlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Macaristan Konsolosluğu vize sorgulama adımlarını vize başvuru adımında size sunulan referans numarası kullanarak tamamlayabilirsiniz. Bu sorgulama adımları sırasında kişilerin özellikle referans numarası üzerinden inceleme yapması gerekmektedir. Vize başvuru adımlarının sorgulanmasından evrakların derlenmesine ve reddi itiraz aşamasının tamamlanmasına kadar birçok noktada online işlem adımlarının tüm kurallara uygun şekilde yerine getiriliyor olması genel verimliliği artıran kıstaslardandır. Vize başvurusunda ret yanıtı almamak için

728 90
Araç çubuğuna atla