Ltc Satın Alma Ve Satma | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri Ltc Satın Alma Ve Satma
 • YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1575359,129
  % -0,61
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Ltc Satın Alma Ve Satma

Ltc Satın Alma Ve Satma
728 90

Ltc ya da Litecoin kriptopara ve açık kaynaklı bir yazılım demektir. Eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Ltc açık kaynak şifreleme protokolüne dayanmaktadır bu sayede herhangi bir merkez tarafından yönetilemez. Bitcoin ile benzer özellikleri sahip gibi görünse de, Ltc teknik özellikleri bakımından Bitcoin’den ayrılmaktadır. Charlie Lee Litecoin’i , Bitcoin sistemindeki bazı hataların yok edilmesi adına oluşturmuş ve sonradan alanında daha başarılı olmuştur. Ltc ve Bitcoin farklılıklarının yanında benzerliklerde barındırmaktadır. Charlie Lee bu benzerlikleri açıklamak adına Ltc için “Gümüş Bitcoin” tanımını seçmiştir.

Ltc’nin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Ltc, Bitcoin’den sonra tasarlandığı için Bitcoin’deki eksikleri ve hataları düzeltmek adına bir üst yazılım olarak düşünülebilir. Ltc geniş depolama sistemine sahiptir. Bu sayede işlemler daha hızlı bir sürede gerçekleştirilebilir. Bitcoin’den farklı bir alt yapıya sahip olması sebebi ile işlemler daha kolay ve en az düzeyde tutularak yapılabilir. Bu alt yapı sayesinde özellikle madencilik işlemleri daha hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. İşlem onay sürelerinin düşmesi ile gönderim hızı daha kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

300 250 4

Ltc ve Bitcoin Arasındaki Farklar 

 • Ltc ve Bitcoin işlemleri arasındaki en büyük fark işlemlerin oluşma süresinde gerçekleştirmektedir. Ltc satın alma ve satma süresinde Bitcoin’e göre 4 kat daha hızlıdır. Ltc’de bu süre 2,5 dakika iken, Bitcoin için 10 dakikadır.
 • Ltc’nin sahip olduğu algoritma sayesinde kişisel bilgisayarlar ile madencilik kolaylıkla yapılmaktadır. Ancak bu durum Bitcoin için geçerli değildir. Bitcoin ile kişisel bilgisayarlardan işlem yapılamamaktadır.
 • Ltc saldırılara karşı Bitcoin’e karşı daha güvenilirdir.
 • Dolaşımda bulunan adet konusunda Ltc daha fazla sayıya sahiptir. Bitcoin için bu sayı 21 milyon iken, Ltc’de 84 milyondur.

Ltc Satın Alma Yöntemleri 

Ltc satın alma ve satma 3 şekilde gerçekleştirilir.

 1. Ticaret sitelerinden satın alma: Seçtiğiniz sitelerden birisine ilk önce üyelik oluşturmalısınız. Hesap doğrulamasını gerçekleştirdikten sonra Ltc satın alma ve satma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu satın alma işlemlerinizi en düşük 1 TL üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Ltc satın alma işlemi sağlandıktan sonra ödemesi yapılma yoluyla gerçekleştirilir.
 3. Ltc’nin Bitcoin ile atomik takas (swap) ile değiştirilmesi ile de gerçekleştirilir. Atomik takas, bir kripto paranın diğer kripto para ile değişimi anlamına gelmektedir. Bu takas yöntemi ile iki farklı kripto para birbirine hızlı bir şekilde dönüşebilmedir. Atomik takas sayesinde Ltc satın alma ve satma işlemlerinizi farklı kripto para karşısında da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ltc Atomik Takas (Swap) Ne Demektir?

Kripto paraların gün geçtikçe değer kazanması ile atomik takas kavramı da önem kazanmıştır. Birbirinden farklı kripto paraların dönüşümü anlamına gelmektedir. Atomik çapraz takas zinciri ile de anılan atomik takas, yatırımcıların farklı kripto paraları değerlendirme şansını sağlamaktadır. İki farklı yatırımcı sahip oldukları kripto paraları üçüncü kişinin yardımı olmadan kendileri arasında takas işlemini gerçekleştirmesini sağlar. Bu durum yatırımcılar için hem güven hem de zamandan tasarruf etmelerine olanak sağlar. Takas işlemi gerçekleştirilirken yatırıcılardan birisinin parayı göndermeme durumuna karşı da HTLC isimli teknolojik yapı sayesinde işlem güvenliği de sağlanıyor. Bu sistemde iki taraf da işlem onayı vermeden herhangi takas işlemi gerçekleştirilmiyor. Bu sayede kripto paranızın kaybolma gibi bir durumu da ortadan kalkıyor. Atomik takas yöntemi ile Ltc satın alma ve satma işlemlerinizin yanında tüm kripto paraları güvenli şekilde takas edebilirsiniz.

Ltc Cüzdanı Nedir ve Ne işe Yarar?

Ne kadar cüzdan ismi ile geçse de bu cüzdanlar paranızı değil, kripto paranıza erişmenizi sağlayan özel anahtarları saklamak için kullanılır. Özel anahtarlar ise paranızı ve şifrelerinizi saklamaktadır. Bu cüzdanlarda bilgileriniz yüksek güvenlik ile muhafaza edilir ve korunur. Dışarıdan gelecek herhangi tehlikeye karşı korumacı bir yönteme sahiptir. Ltc satma ve satın alma işlemlerinize ait yatırımlarınızı bu cüzdanlarda tutabilir ve dilediğiniz zaman ise işlem gerçekleştirebilirsiniz. Kripto paraları saklamak için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

 1. Soğuk Cüzdan: Çevrimdışı işlemlerle çalışır ve eski usul işlemleri kapsamaktadır. Soğuk cüzdan da kendi içerisinde 3 farklı gruba ayrılmaktadır. Bunlar; donanım, kağıt ve beyin cüzdanlarıdır. İsimlerinden de anlaşıldığı üzere bilgilerinizi kağıda yazma, aklınızda tutma gibi yöntemleri kapsamaktadır.
 2. Sıcak Cüzdan: Çevrimiçi işlemleri kapsar ve yazılıma kaydedilmesi ile gerçekleşir. 3 ayrı gruba ayrılan sıcak cüzdan bilgilerinizin online olarak saklama durumudur. Masaüstü, web ve mobil cüzdanlar olarak ayrılan sıcak cüzdan bilgilerinizi çevrimiçi olarak kaydeder.

Kripto paralarınızın güvenli bir şekilde saklanması adına bu cüzdanlar büyük öneme sahiptir. Cüzdanlarınızı yedeklemeniz ve özel anahtarlarınızı güvende tutmanız kripto paralarınızı daha güvenle saklamanızı sağlar.

Ltc Satma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Ltc satın alma yöntemlerinizi gerçekleştirirken aynı yerden aynı zamanda satma işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Ltc satmak için, satmak istediğiniz oranda tutarı belirlemeniz ve satış emri bırakmanız yeterlidir. Bıraktığınız satış emri diğer kullanıcıların satış emirleri ile eşleştiğinde satış işleminiz gerçekleşmiş olur. Satış oranınıza göre fiyat cüzdanınıza yansır. Bu satış işlemi sonrası parça parça veya tek seferde gerçekleşebilir. Ltc satın alma ve satma işlemi benzer şekillerde gerçekleştirildiği için herhangi zorluk derecesine de sahip değildir. Sattığınız Litcoin’lerinizi dilerseniz paraya da çevirebilirsiniz. Satıldıktan sonra Türk Lirası’na çevrilen Ltc, EFT veya havale yolu ile hesabınıza aktarılır.

728 90
Araç çubuğuna atla