Kripto Pazarındaki Kadınlar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.911,00
  % 0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1652
  % 0,06
 • € EURO
  33,7854
  % -0,10
 • £ POUND
  39,4697
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  4,3297
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3380
  % -0,14
 • BITCOIN/TL
  1781439,464
  % 1,85
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Kripto Pazarındaki Kadınlar

Kripto Pazarındaki Kadınlar
728 90

Başarısıyla nam salmış kripto pazarındaki kadınlar kimlerdir? Dijital ticaret odasında ve kripto para üretiminde başarılı olan kadın yöneticilerin taktikleri nedir? Dünyanın en çok kazandıran piyasası kripto para ticaretinin en bilinen kadın isimleri.

Kripto pazarı dünyanın her yerinde ilerlemeye devam ederken, kadınların da istihdam açısından kendilerini ön plana çıkardığı bir piyasa oldu. Güçlü, girişimci ve zeki kripto pazarında kadınlar, okudukları okul ve uyguladıkları stratejilerle birçok yatırımcının idolü haline dönüştü. Amerika’dan Avrupa’ya kripto paranın kadınları blok zincir teknolojisinde ilk sıralarda yerlerini aldı.

Kripto Pazarında Önde Gelen Kadınlar

Kripto pazarında tabi ki kadınların da isimleri anılıyor. Özellikle blok zincir teknolojisinde erkeklerin ilk adım attığı düşünse de, kadınlar da gerek yöneticilik, gerekse blok zincir programcılığı konusunda ilk sıralarda yer alıyor. 2015 yılından itibaren sıkça duyduğumuz kripto pazarındaki kadınlar, en iyi üniversitelerden mezun olan ve şu an piyasanın nabzını tutan kripto paraları yönetiyor.

Amber Baldet ismini duyacağınız Ethereum, Dijital oda ütesi Perianne Boring ve hem siyahi bir kadın olarak hem de kadın olarak Olayinka Odeniran güçlü kadınların dikkat çektiği isimler arasında. Bu üç kadın küresel kripto para piyasasında kendi stratejilerini ve atılımlarını gerçekleştirerek, yatırımlarını değerlendirmeyi başardı. Türkiye’de henüz kripto para piyasasında kadın isimleriyle karşılaşmasak da kripto para yatırımcısı kadınların ülkemizde de yer aldığından eminiz.

Kripto Pazarındaki Cinsiyet Ayrımları

Gelişen dünyada kadınların isimlerini birçok sektörde duyabiliyoruz. Ataerkil düzenden kaynaklı baskılanmış ve geri planda kalmış kadınlar, artık güçlerini her alanda gösterecek bilgi ve birikime sahip. Özellikle yeni teknolojilerde ilk sıralarda yerini alan bilim insanları, mimarlar, mühendisler ve ekonomistler olarak şaşırmayacağımız bir eşitlik alanı sundular. Bu kadınların kripto para dünyasında yer aldığını bilmek de kadın yatırımcılara güç olacak, yeni finansal alanlarını seçmelerini sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

300 250 4

Kripto pazarındaki kadınlar ve erkekler arasında anket yapıldı. Bu anket sıralamasında en çok kadınların ismini duymak isterdik ama genellikle erkeklerden oluşuyor. Para politikalarında yapılan düzenlemelerle de gelecek yıllarda kadınların piyasada daha çok yer alacağını anket sonuçlarından öğreniyoruz.

BlockFi Kripto Pazarı Kadın – Erkek Anket Sonuçları

BlockFi tarafından yapılan ankette, kadınların daha çok olması umuluyordu. Ancak yatırımcı kadınların birçoğu piyasaya hemen atılma konusunda biraz tereddütlü görünüyor. Bu nedenle katılımcı kadınların başarısını ön plana çıkarmanın da faydalı olacağını düşünüyoruz. Türkiye’de ve dünyanın diğer yerlerinde kripto pazarındaki kadınlar geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

 • Kripto Para piyasasının %80 oranında erkek yatırımcıları var.
 • Kadınların sadece %9 oranında kripto para pazarında yer aldığı görünüyor.
 • Cinsiyeti belirlenmeyen ve belirtmeyen katılımcılar da mevcut.
 • Kadınların %29’u gelecek yıllarda kripto para yatırımı yapmayı planlıyor.
 • Kadın yatırımcıların %50’si BTC konusunda fiyatların artacağını söylüyor.

Kripto Pazarındaki %9 Kadından En Başarılı İsimler

Kripto pazarındaki kadınlar CEO, yönetici ve blok zincir üreticisi olarak karşımıza çıkıyor. Piyasada isimleri çok duyulmasa da kripto paraların bel kemiğini oluşturan önemli yatırımcılar arasında yer alıyorlar. Bu isimlerden biri JP Morgan eski yöneticisi Amber Baldet, ardından da Forbes’in yazarlarından biri olan Perianne Boring ismini dijital varlıklar dünyasında görebiliyoruz.

Ekosistem ve teknoloji hakkında eğitimli, önemli birimlerde çalışan isimler arasında Denise Schaefer ismini de ilk sıralarda ağırlıyoruz. Ardından Maggie Love ismiyle de Defi finansal merkezinde çalışan isimlerden biri olarak blok zincir teknolojisinde yer alan bu isimlerin kadınlara ilham kaynağı olacağını düşünüyoruz.

Kripto Para Oyuncusu Denise Schaefer

Denise Schaefer 2017 yılında sektöre katılmış isimlerden biri. Discord topluluğu ve kripto para endüstrisi temelleri konusunda da bilgi birikimine sahip. Platformları ve deneyimleri açısından da piyasada dikkat çeken isimlerden biri olmayı başardı.

 • Sanatçı bir kadın olarak Surge koleksiyonundaki NFT’leri el ile çizdi.
 • Web3 araçları ve IRL deneyimli pasaport özellikler sunuyor.
 • NFT manzaralarına kadın profilleri ekleme girişiminde.
 • NFT son formlarını oluşturmak için kadınlarla çalışmayı hedefledi ve başardı.

Kadınların kripto para pazarında daha çok yer alması için çalışan ve önerilerde bulunan Denise Schaefer, birçok kadın sanatçı ve kripto para yatırımcısıyla birlikte gelişmeleri takip ettiğini de vurguladı.

Olayinka Odeniran Black Women Kripto Pazarındaki Council Kurucusu

Olayinka Odeniran kripto pazarındaki kadınlar arasında ismini duymaktan en çok sevinilen yatırımcılardan biri. BTC ile çalışmalarıyla gündeme gelen isim Council kurucusu ve başkanı olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda ABD tarafından da küresel ölçüde yeni bir girişim alanı oluşturmayı hedefliyor.

 • 2018 yılında blok zincir konusunda eğitim aldı.
 • Siyahi kadınlar blok zincir eğitim kurucusu ve danışmanı oldu.
 • Afrikalı kadınlar için NFT oluşturma ve satma girişimleri yapıyor.
 • BWBC üyelerine eğitim etkinlileri düzenliyor.

Olayinka Odeniran ismini uzun yıllarca kripto para piyasasında duyacağımızı düşünüyoruz. Siyahi kadınların sadece %1 oranında kripto pazarında yer almasının üstüne giderek artırmayı planlayan kadın girişimciler arasında yer alıyor.

Teknolojik Atılımcı Kripto Para Kadınlarından Maggie Love

Maggie love çalışma hayatında boş zamanlarını IBM üzerinden araştırmalar yaparak geçirmiş. Güzel bir dünyanın ancak teknolojik çalışmalarla mümkün olacağına inanıyor. New York’ta gelişmeleri takip eden ve Defi üzerinden de yeni üretim alanları araştıran girişimci pozisyonda olan kadınlardan biri.

 • 2019 yılında SheFi kurdu.
 • 10 ile 12 haftalık kripto eğitim kamplarına yer verdi.
 • DAO ve NFT kadar destekleyici derseler verdi.
 • Finansal güçlendirme kriterlerini araştırarak opsiyon aldı.

Maggie love ismi kadınlara yönelik çalışmaları dikkate alarak, katılımcıların artmsını sağladı. ConsenSys iş teklifi ile yeni atılım alanlarını da hedefleyen isimlerden biri oldu. Gelişmekte olan dünyada yeni yatırım alanlarını araştırmak için çabalıyor.

Amber Balet Ve Patrick Nielson

JP Morgan ile çalışan ve 2016 yılındaki girişimleriyle Amber Balet Quorum ile çalışmalarını sürdürmeye devam etti. Kamu arasındaki bir köprü görevi gören ve Clovyr’in kurucu ortağı olan Amber Balet girişimleriyle tüm dünyada kripto pazarındaki kadınlar arasında anılmaya başladı. Patrick Nielson ile yaptığı ortaklıklar da dikkat çeken Amber Balet, Ethereum girişimcileri arsında dikkat çekiyor.

Perianne Boring BTC İle Ön Planda!

Merkezi Washington’da olan Dijital Varlıklar Ticaret Odası tarafından gelişimleri takip eden Perianne Boring, Georgetown üniversitesinden mezundur. Blok zincir teknolojisi üzerine dersler veren profesör olarak kripto pazarında en çok anılan isimlerden biri olmayı başarmıştır.

DLA Piper, Morrison Foster ve Wells Fargo isimleriyle komite üyesi olarak çalışan Perianne Boring, kripto pazarındaki kadınlar arasında hem eğitmen hem de yatırımcı olarak dikkat çekmektedir.

S.S.S

2022 Yılında Yüzde Kaç Kripto Para Yatırımcısı Kadın Vardır?

2022 yılında yapılan araştırmalara göre geçmiş yıllarda %10 olan kripto para yatırımcısı kadınlar, bu yıl %38 oranına yükselmiştir. Her geçen gün artış göstermektedir.

Kadınlar En Çok Hangi Kriptoyu Tercih E diyor?

Kadınlar 2022 yılında yapılan araştırmalarla en çok BTC  kripto paralarını tercih etmektedir. Kadın yatırımcılar altcoinlere ilgili değil.

Kadın Yatırımcılar En Çok Hangi Ülkede Yer Alıyor?

Kripto para anketlerinde kadın yatırımcılar ABD ve Almanya ülkelerinde en çok yatırım yapan girişimciler arasında yer alıyor.

728 90
Araç çubuğuna atla