Kripto Para Yatırım Önerileri | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri Kripto Para Yatırım Önerileri
 • YARIM ALTIN
  6.912,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1741
  % 0,09
 • € EURO
  33,7747
  % -0,12
 • £ POUND
  39,4897
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,3300
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3388
  % 0,12
 • BITCOIN/TL
  1783109,149
  % 1,66
 • BIST 100
  9.179,48
  % -1,66

Kripto Para Yatırım Önerileri

Kripto Para Yatırım Önerileri
728 90

Dünya ekonomisi her geçen gün teknolojik gelişmelerin etkisi ile şekillenmektedir. 21.yy. yatırım işlemlerini sanal ortama adapte edilerek gerçekleştiren birçok kullanıcı mevcut. Şifreleme yöntemi ile sanal ortamda kullanıcılara alternatif döviz imkânı sunmaktadır. Kripto para işlemi dijital varlık olarak tasarlanmıştır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de son dönemlerde üzerine çok yorumlar yapılan ve tartışmalara sebep olan önemli bir noktadır. Bitcoin başta olmak üzere; Ethereum, Tether, Polkadot, Ripple, Cardano, Litecoin, Chainlink, Stellar para birimleri dünyada en çok kullanılan ve bilinen para birimleridir. Sanal döviz piyasasına yeni atılacaklar için dikkat edilmesi gereken önemli kripto para yatırım önerileri detaylıca incelenmelidir.

Planlı Davranın

Her işin başında beliren planlı olmak eylemi tabi kripto para yatırım önerileri içinde büyük önem taşımaktadır. Her ne kadar planlama basit olsa bile aslında etkili bir başlangıç olur. Paranızın değerini düşürmeden ve zarar etmeden sanal piyasanın ölçümlerini mutlaka yapın. Kripto para yatırımından çıkmak istediğinizde zaman ve fiyat sınırı çiziniz. Yakın dönemlerde sosyal mecralarda, sanal döviz blog ve sitelerde Bitcoin’ in 1 dolar olduğu yankı bulduğunda birçok yatırım yorumculardan yatırım için geç kalındığı noktasına değinilse de bunu pozitif açıdan değerlendirmek mümkün. Fiyat aralığından çok zaman aralığına göre hedeflenirse yapacağınız planlamalara büyük etkisi olacaktır. Dolar maliyetini ortalamaya bağlı tutmak kazanca artı yön verir. Detaylı açıklamak gerekirse yatırım düşünülen araca belirli aralıklarla sabit miktarın düzenli alımı olarak ifade edilebilir. Her ay aynı tarihte alınan 3000 Türk Lirası sanal döviz ortalama dolar maliyetine göre yapılan yerinde bir harekettir. Böylece dijital döviz yüksek seviyedeyken de düşük seviyedeyken de yatırım yapmış olursunuz. Risk alma durumunuz stabil halde kalmış olur.

300 250 4

Risk Alınacak Miktarı Belirleyin

’’Araştırın!’’ kelimesi bu başlık için önemli husustur. Kripto para yatırım önerileri kapsamında araştırarak sanal dövizi yorumlamak aydınlanmaya bir adım yaklaştırır. Dünya çapında bilinen kripto para Bitcoin üzerinden örnekleme yaparsak piyasada 11 yıllık tecrübesine rağmen halen yüksek risk taşıyan para birimidir. Bu sebeple Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatıracağınız miktar her zaman gözden çıkaracağınız bir limit olmalıdır. Bir diğer önemli madde ise; takip ettiğiniz alternatif döviz yorumcularına tam anlamı ile güvenmeyiniz. Onların ne kadar riske ettiği ya da alım-satım tarihleri daha da önemlisi kar düşünceleri hakkında bilgi sahibi etmez. Bireylerin risk algıları farklı olduğu için kendi araştırmanızı yapmanız kripto para yatırım önerileri açısından büyük önem taşımaktadır.

Sabır Önemli

Sabretmek, insanlık için zorlu bir süreç olmuşsa da kripto para yönetimi için büyük önem arz etmektedir. Hızlı sonuç almak için bile bu ciddi bir meseledir. Kısa vadeli yatırım düşünüyorsanız risklerin artısı ve eksisini göz önüne koyarak hareket edilmelidir. Uzun vadeli yatırımlarınız kısa vadeliye göre daha olumlu dönüş vermektedir. İlk madde de belirtildiği gibi planlama bu işin kalbi; bu sebeple risklerinizi planlayın ve planlamanızdan şaşmayın. Sosyal ağlarda bunun çarpıcı örneklerine rastlamanız mümkündür.

Güven

Sabırlı olabilmek kripto para yatırım önerileri çerçevesinde güven duygusu ile sağlam durabilir. Dijital para kullanım, yatırım prensipleri arttıkça borsa sayısı da artmış bulunmakta. Beraberinde hack patlamalarını da sürüklemektedir. Maddeler halinde sıralanabilecek bu tarz hususlar gözünü korkutabilir ancak mantık yönünden bakılacak olursa korkuyu bir kenara bırakmak mümkün. Her şeyden önce seçtiğiniz borsa yalın ve açık olmalı. Yöneticileri hakkında bilgi sahibi olmak seçilecek borsaya sizi yakınlaştırır. Bir diğer önemli nokta ise yasalar ile ilişiği ve borsanın regülasyon durumudur. Finansal durumuna ayrıca bakılmalıdır ki finansal açıdan güçsüz bir borsa çok da güven teşkil etmez. Olası bir krizde veyahut hack’lenme durumunda size geri ödeme yapılabilmelidir ki mağdur durumda olmayın. Elbette bir borsanın hack’lenme durumundan çok; borsa kullanıcılarına hack’lenme sonrasında ödeme yapabilmesi ve ortamı toparlaması daha önemlidir. Borsa; paranızın güvenliği için şifreler ve diğer koruma seçenekleri açısından bol seçeneklere sahip olup size bu imkanları vermelidir.  Borsanızda; ikili faktörlü doğrulama sistemi, fiziksel güvenlik anahtarı, e-posta doğrulama ve cold stroge (soğuk depolama) gibi yöntemler ile her açıdan sağlam güvenlik duvarı oluşturulmuş olur. Müşteri hizmetlerinin kalitesi de kullanıcılara verilen önem ve güvenin bir başka boyutunu simgelemektedir. Duyarlı müşteri hizmet size hem zamandan hem de olumsuz düşüncelerinizi hafifletir. Borsa tercihi, kripto para yatırım önerileri için yapbozun büyük parçasını oluşturmaktadır.

Koruma Seçenekleri

Kripto para cüzdanınıza giriş için kullanılan bir dizi harf ve rakam grubu özel anahtar olarak adlandırılır. Kişisel hesap sahibi dışındaki 3.şahıslara karşı hesabı korumak için şifre görevi görür diyebiliriz. Borsalardaki paranız mantıksal olarak bakıldığında başkasının cüzdanına saklanmış haldedir. Eğer kullandığınız borsa güvenilir değilse paranız kırmızı alarmlıdır. Sanal servetinizi borsa yerine kendiniz saklamayı tercih ederseniz; başta Ledger, Trezor gibi donanım cüzdanları, BRD ve Electrum gibi mobil cüzdanlar kullanım için uygundur. Özel anahtar korumanın yanı sıra ikili faktörlü doğrulama kullanılması kesinlikle önerilmektedir. Sim kartların günümüzde kopyalanabilmesi yaygın olduğundan uygun değildir ve sms ile doğrulama tercihinde bulunmayın. Kripto para yatırım önerileri içerisinde güven, sabır, planlama, araştırma, kararlılık gibi kavramlar yatırım yapacaklar için temel adımların başında yer alıyor.

728 90
Araç çubuğuna atla