Kripto Para Borsası Rehberi | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1575273,664
  % -1,05
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Kripto Para Borsası Rehberi

Kripto Para Borsası Rehberi
728 90

TANITIM

Kripto Para Borsası Rehberi

Bitcoin, Ethereum ve binlerce altcoine yatırım yapmak için en pratik ve güvenilir platformlar kripto para borsaları. Yatırımcılar için bir kripto para borsası hem avantajlı, hem de güvenilir olmalı. Farklı platformlar üzerinden erişilebilir bir deneyim sunmalı. Kripto para borsası rehberinde, borsaların sunduğu olanaklara bakalım.

300 250 4

Borsalara nasıl üye olunur?

Kripto para borsalarına üye olma, birkaç pratik adımdan oluşan bir süreç. Borsalarda, genel olarak mail ve telefon bilgisiyle birlikte hesap oluşturulabilir. Bunun ardından ise, KYC onayının yapılması talep edilebilir. KYC, know your customer’ın kısaltmasıdır ve müşterini tanı anlamına geliyor. Bazı borsalarda, KYC onayı olmadan alım satım yapma ve para çekme mümkün değil. Devletlerin yasal prosedürleri kapsamında istenen bir şey olsa da, KYC gizliliğe önem veren kripto para yatırımcılarını kaçırıyor. KYC olmadan günlük 1 Bitcoin’e kadar çekim hakkı sunan Kucoin, diğer borsalara göre KYC konusunda en avantajlı adres.

Borsada hangi işlemler yapılabilir?

Kripto para borsaları, klasik bir hisse senedi borsası ile teknik açıdan ortak özellikler göstermesine karşın ciddi farklar da barındırır. Finansal piyasalar, haftanın 5 günü, 24 saat açık olurken, kripto para piyasası haftanın 7 günü, 24 saat açıktır. Merak edilen konular içinde ise, borsada hangi işlem türlerinin yapılabildiği var. Kirpto para borsasında, en çok yapılan işlem yapılan piyasalar içinde spot piyasa yer alıyor. Spot işlemler, nakit piyasası olarak da bilinir ve bir nakit ya da kripto para karşılığında, satın alınan varlığın anında hesaba geçtiği piyasadır.

 

Vadeli (kaldıraçlı) piyasalar da, kripto para borsasında yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği piyasaya türleri arasında yer alıyor. Vadeli işlem piyasalarında, bir yatırımcı, gösterdiği teminatın 100 katına kadar büyüklükte işlem yapabilir. Bu kaldıraç seviyesi 100’ün çok üzerine çıkabileceği gibi, 5-10 gibi düşük bir seviyede de olabilir. Borsalarda vadeli işlemler, risk oranının yüksek olduğu bir piyasa olmasına karşın kazanç oranının da yüksek olduğu bir alan.

 

ETH fiyat bilgisi alarak Etherium satın alabilir, Etherium ve Dolar paritesini ETHUSDT verisinden takip edebilirsiniz.

 

Spot vade vadeli işlemlere ek olarak, kripto paralarda belli bir oranda sabit getiri elde etmeyi sağlayan stake (Earn) işlemleri de yatırımcılar tarafından çok tercih ediliyor. Yıllık getiri oranı (APR) üzerinden hesaplanan gelir, yatırımcıların risk almadan getiri elde etmesini sağlıyor.

Kripto para borsalarının diğer özellikleri: Yatırım yaparken nelere dikkat edilmeli?

Kripto para borsalarında işlem yaparken, yatırımcılar için dikkat edilmesi gereken birçok konu mevcut. Üyelik süreci ve işlem türleri hemen hemen tüm borsalarda aynı olsa da, her borsanın farklı bir deneyim sunmasına neden olan noktalar var.

 

 • Kripto para borsalarında, sadece web sitesi üzerinden değil, mobil uygulamadan da erişim sunulmalı
 • Komisyon oranları, düşük ve makul bir seviyede olmalı
 • Para çekme ve yatırma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşmeli
 • Listelenen kripto para sayısı yüksek olmalı
 • Canlı destek birimi sorun çözme odaklı ve her an erişilebilir olmalı
 • Kripto para borsası güvenilir olmalı

 

Kripto para borsaları, bir yatırımcı için yeni nesil yatırım aracı olan kripto paralara açılan bir kapı. Bununla birlikte borsalar doğru özellikleri sunarak, yatırımcı dostu olmalı. Yukarıdaki maddelere bakıldığında, en düşük komisyon oranını sunan borsa, yüzde 0,1 ile Kucoin. Buna ek olarak 7 24 canlı destek sunan borsanın, 600’den fazla coin’i listelemiş olması da çok önemli bir kriter. Bir yatırımcı için, eski ve köklü kripto paralara yatırım yapmak kadar, yeni ve henüz ciddi bir yükseliş elde etmemiş coin’lere yatırım yapmak da önemli. Kucoin, tam anlamıyla bir GEM coin merkezi olarak, yani 100x, 250x yükseliş potansiyeli barındıran kripto paraların yer aldığı bir borsa olarak öne çıkıyor. Platformda, 500 USDT’ye varan yeni üyelik bonusundan yararlanarak, kripto para alım satımı yapabilirsiniz.

 

 

BU BİR TANITIM YAZISIDIR. KAPALICARSI.NET HERHANGİ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ!

728 90
Araç çubuğuna atla