Kredi Risk Raporu Sorgulama | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.606,00
  % 0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4782
  % 0,00
 • € EURO
  34,7296
  % 0,01
 • £ POUND
  40,7468
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3452
  % 0,15
 • BITCOIN/TL
  1991253,741
  % -3,84
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Kredi Risk Raporu Sorgulama

Kredi Risk Raporu Sorgulama
728 90

Kredi risk raporunun amacı kredi notunuzun ne seviyede olduğunu görmek ve risk sınırında olup olmadığınızı anlayarak gerekirse buna göre önlem almaktır. Kredi Risk Raporu Sorgulama da bu görevi görmektedir. E-Devlet üzerinden ücretsiz biçimde alınabilen kredi risk raporu sayesinde şimdiye kadarki tüm kredi sürecinizi gözleme şansınız olabilir.

Başlıklar

Kredi Risk Raporu Nedir?

Kredi risk raporu sayesinde kredi ödemeleriniz ile ilgili birçok bilgiyi edinebilirsiniz. Yani kredi notunuz sınırda ise bankanız ile görüşebilir ve bir yeni yol planlayabilirsiniz. Bu kredi kartınız sebebiyle de olabilir, çektiğiniz bir kredi sebebiyle de olabilir bu duruma göre değişmektedir. Önemli olan kredi notunuzu öğrenerek buna göre bir yol çizmenizdir.

300 250 4

Bu sayede kredi notunuzu tehlikeye atmamayı öğrenerek gerekli durumlarda rahatça kredi çekebilecek veya kredi kartı limiti yükseltebilecek bir aşamaya gelebilirsiniz.

Kredi Risk Raporu Nasıl Sorgulanır?

Kredi Risk Raporu Sorgulama için E-Devlet üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranız ile ve PTT üzerinden alacağınız E-Devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Sonrasında şifrenizi de değiştirebilir ve kendinize en akılda kalıcı şifreyi bulabilirsiniz.

Ardından risk raporu kısmından risk merkezi raporu üzerinden istediğiniz biçimde indirebilir ve risk durumunuzu görebilirsiniz. İsterseniz PDF üzerinden, isterseniz yazdırarak veya isterseniz de SMS ile Kredi Risk Raporu Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi notunuzu ücretli olarak öğrenmeniz de mümkündür. Burada yani E-Devlet üzerinde görünen odur ki ücretsiz olması sebebiyle çokça tercih edilmektedir. Bunun dışında özel firmalardan olabileceği gibi bankanızdan da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte uygun bir ücretle telefon hatlarınızdan da kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkündür.

Kredi Risk Raporu Ne İşe Yaramaktadır?

Kredi risk raporunuz sayesinde birçok insan kredi konusunda sıkıntı çekiyorsa veya olası bir ödemesi gecikecekse ve ne olacağını görmek istiyorsa burada yapılması gereken kredi notunu öğrenmek ve risk raporu çıkarmaktadır ancak bu şekilde sizi bekleyen çizelgeyi öğrenebilir ve alınması gereken önlemleri alabilirsiniz.

Ya da kredi çekmek veya kart limitinizi yükseltmek istiyorsanız bunun için de risk raporu uygun bir seçenektir. Eğer sınırdaysanız biraz daha bekleyerek daha çok kredi çekebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla