Kredi Limitimi Nasıl Öğrenebilirim | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.858,00
  % 0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5392
  % 0,00
 • € EURO
  35,0475
  % 0,22
 • £ POUND
  41,5102
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4902
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3792
  % -0,51
 • BITCOIN/TL
  2132525,679
  % -1,06
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Kredi Limitimi Nasıl Öğrenebilirim

Kredi Limitimi Nasıl Öğrenebilirim
728 90

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan; Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik doğrultusunda geliştirilen sistem aracılığıyla, kredi limitimi nasıl öğrenebilirim isteğinizi, kredi kartlı limitleri toplamı arasında Limit Kontrol sistemi sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. LKS ile sektörde kredi kartı veren tüm bankalardan toplanan kredi kartı limitleri, müşteri temelinde toplanarak, tek limit uygulamasının kart veren bankalar tarafından yönetilebilmesi sağlanmaktadır.

Başlıklar

Kredi Kartı Limiti Arttırma

Hesaplama yönetimi doğrultusunda, kredi kartı limitiniz istediğiniz miktardan düşük ise, kredi kartı limit arttırma işlemini bankanızdan talep etmelisiniz. Kredi kartı limit arttırma talebi için; internet bankacılığı, kullandığınız bankanın müşteri hizmetleri, müşterisi olduğunuz bankanın ATM’si ya da banka şubenizden işleminizi halledebilirsiniz. Kredi kartı limit arttırma talebinizde bankalar, kredi notunuzu da değerlendirme altına almaktadır. Özellikle son dönem kredi kartı ödemeleriniz düzenli bir şekilde ilerlemiyorsa, geliriniz yeterli olsa bile bankanız limitinizi bu sebepten ötürü yükseltmeyebilir. Öte yandan, kredi notu ve geliriniz yeterli olduğu halde kredi kartı limitiniz yükselmiyorsa, farklı banka şirketlerini denemenizde fayda var.

300 250 4

Kredi Kartı Limitinin Belirlenmesi Neye Göre Olur?

Kredi kartı limiti, kullanıcının bankada kredi kartı başvurusu yaparken vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda belirlenen limittir. Üst harcama limiti olarak da ifade edilen kredi kartı limiti, bireyin borcunu düzenli olarak ödemesi durumunda, her ay harcayabileceği miktarı ifade etmektedir. Kredi kartının limitinin belirlenmesindeki en büyük etkenler; kişinin aylık geliri ve kredi notudur. Kredi limitimi nasıl öğrenebilirim sorusunu, müşterisi olduğunuz bankanın yetkilileri ile görüşme sağlayıp öğrenebilirsiniz.

Kredi Limiti Nasıl Belirlenmektedir?

Kredi kartınızın limiti belirlemede yapılan hesaplamalar, son düzenlemelere bağlı olarak şu şekildedir; müşteriye verilecek kredi kartının limiti 1. sene için, gelirinin maksimum iki katı olarak belirlenmiştir. 1 senelik kullanımın devamında ise; gelirin maksimum 4 katı olacak şekilde sunulmaktadır. Gelirinizin her geçen yıl arttığını hesaba katacak olursak, her yeni yılda kredi kartınızın limitinin de artacağınız söyleyebiliriz. Kredi limitimi nasıl öğrenebilirim sorusunun detaylı cevabını da, kredi kartını kullandığınız banka şirketinin müşteri hizmetlerine ulaşarak öğrenebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla