Kredi Kartı Yapılandırma 2019 | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7730
  % 0,00
 • € EURO
  35,1601
  % -0,02
 • £ POUND
  41,5461
  % -0,11
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3723
  % 0,62
 • BITCOIN/TL
  2178132,336
  % 0,67
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Kredi Kartı Yapılandırma 2019
728 90

Başlıklar

Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Son yıllarda kredi kartı kullanımı oldukça artmıştır. Bunun nedeni ihtiyaçların artmasıyla birlikte tek maaşın yetişememesi olarak adlandırılabilir. Tabii ki bununla birlikte bir çok neden de bulunmaktadır kredi kartı kullanımları kişi tercihlerine göre değişmektedir. Örneğin taksitli ürün almak kişilerin işine geldiğinden kredi kartlarını kullanmayı tercih ederler. Çünkü kredi kartları taksit seçeneğe sunmaktadır. Bunun yanı sıra yanında nakit para taşımak istemeyen kişiler kart kullanımı sağlarlar. Bazı zamanlarda ise kredi kartı borçlarına ödemekte zorluk çekebilirsiniz. Bunun için çalışmış olduğumuz bankaların yapılandırma çalışmaları bulunmaktadır. Bu yapılandırma işlemleri bankaların inisiyatifi doğrultusunda değişse de sizlere birkaç örnek vermek isteriz. BDDK verilerine göre bankacılık sektörü kredi hacmi yaklaşık olarak 2.374.000.000.000 TL’ye gerilemiştir. Toplam mevduat ise 2.070.000.000.000 TL’ye çıkmıştır. Bununla birlikte sizlere örnek bir bankanın yapılandırma sisteminden bahsetmek isteriz. Kredi kartı borcu yapılandırma bir çok kişinin yüzünü güldürüyor. Yapılandırmayı isteyen vatandaşlar için şubelere gitmeleri yeterli olacaktır. Örnek olarak 10.000 TL borcu olan bir kişi 24 aylık vade ile aylık olarak 489 TL, ya da 60 ay vadede 250 TL taksit ödeyerek ödeme yapabilecektir. İleriye dönük taksitler de önceki günlerden itibaren yapılandırmaya konulacaktır. Bu vermiş olduğumuz örnek tek bir bankanın yapılandırma çalışması olarak ifade edilir. Fakat sizde çalışmış olduğumuz bankanın şartlarına göre yapılandırma işlemine tabi tutulursunuz. Bunu ise çalıştığınız bankadan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı yapılandırma işlemini bankalar bir çok kampanyayla sağlamaktadır. Örneğin borç durumunu gören yapılandırma işleminde, 10.000 TL ile 12 ay vade de olan bir burcu 12 ay için taksit tutarı 906 TL olacaktır. Ya da 20.000 TL’ye 12 ay vade olan bir borçta 12 ay için taksit tutarı 1813 TL olacaktır. Borcumuza tabi vadenize göre değişen yapılandırma işlemleri bankanızı daha detaylı görüşeceğiz işlemler olarak ifade edilebilmektedir. Genellikle bankalar yapılandırma kampanyaları sunarak kişilerin yükünü hafifletmektedir. Yeni ödeme çizgileri ile ödeme güçlüklerin ortadan kaldırarak ödemeyi yeni bir durum getireceklerdir. Bu kampanyalardan kredi kartı borcu olan bir çok insan faydalanabilir. Peki kredi kartı yapılandırma yapan bankalar hangileridir? Sorunun devamını görmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

300 250 4

Kredi Kartı Yapılandırma Yapan Bankalar

Son yıllarda kredi kartı kullanımlarının artmasıyla birlikte, bankalarında kredi kartı Borcu olan kişilerin borçlarını yapılandırma kampanyalarına girdiğini ifade edebiliriz. Kredi kartı yapılandırması yapan bankaları sizler için derledik. Borçların neticesinde bu konuya önem veren bir çok banka bulunmaktadır bunların başında ise ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası’nın yanı sıra bir çok banka yapılandırma sistemine girmektedir. Çünkü ödeme zorluğu çeken kişilerin en azından bankaya bir girdi sağlamasını yapmak için uygun bir politikadır. Kredi kartı yapılandırması yapan bankalar içerisinde sayabileceğimiz bir diğer banka ise, garanti Bankası, Halk bank, İş Bankası gibi bir çok banka 72 aya kadar yapılandırma işlemi sağlamaktadır. Borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız bankaların sunmuş olduğu yapılandırma kampanyalarından sizlerde faydalanabilirsiniz. Bunları yapmak için ise şubelere gidip bankacılığınızla görüşmeniz yeterli olacaktır. Yapılandırma işleminizin kolaydı size bütçe düzeninde kolaylık sağlayacak. Daha sonra borcumuzu kolaylıkla ödemenize yardımcı olacaktır. Son yıllarda yapılandırma kampanyalarından yararlanan kişi sayısı oldukça fazla ve bizlerde yapılandırma işlemlerinden faydalanmanızı öneriyoruz. Çünkü hiçbir zarar olmayan yapılandırma işlemleri borcunuzu ödemenizi oldukça katkı sağlayacaktır.

Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Son yıllarda ihtiyaçların artması ile birlikte kredi kartı kullanımları da artmıştır. Bunun getirisi olarak da kredi kartı borçları Bizi esir alan noktalar arasında yerini almaya başlamıştır. Kredi kartının avantajların olmasının yanı sıra ne dezavantajları da bulunmaktadır. Örneğin limitiniz doğru ayarlamamızdan kaynaklı olarak büyük borçların altına girmeniz olası bir durumdur. Borcunuzu ödeyemeyecek noktaya geldiğinizde bankalar bu konuda sizlere yardımcı olabilmek açısından yapılandırma kampanyalarına sizleri dahil edecektir. Kredi kartı yapılandırması ile alakalı sizlere birkaç bilgi paylaşımında bulunacağız. Bu yapılandırma yapan bankalar arasında en başta sayabileceğimiz ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk bankası bulunmaktadır. Bu bankalar düşük faizli kredi kartı borç yapılandırma kampanyası ile vatandaşların yüzünü güldürüyor. Kredi kartı yapılandırmasına başvuran onlarca vatandaş bulunmaktadır. Peki bu kampanyalar neleri kapsıyor hep beraber göz atalım. Müşterilerin bankadaki ve diğer bankalardaki belirli tarihler arasında olan kredi kartı borçları, bankada bireysel kredi kartı sahipleri, bankanın bireysel kredi kartı sahipleri hem bankadaki hem de farklı bankalardaki borçlarına yapılandırmak için yapılan kampanyalar, bu tarihler kampanya dahilinde belirlenebilir. Banka size yapılandırma işleminde %0.5 yani 1005 olacak şekilde tahsis ücreti alacaktır. Eğer maaşını bankadan alamayan müşteriler var ise bu müşterilerden gelir belgesi talebi istenir. Takibe düşen borçlar için ise herhangi bir kredi ürünü kanuni takip hesaplamalarında izlenen krediler yapılandırma kapsamında olmamaktadır. Bankaların ve diğer bankaların emekli müşterilerine yapılandırma işlemi sunduğu bilinmektedir. Borçlarımız yapılandırma bankalar sizlere yeni kanunlar koyacaktır. Kredi kartı borçlarına 60 aylık yapılandırma kararından sonra tüketiciler kredilerinde de aynısını sağladılar. Örneğin ihtiyaç kredisi borçlarına yapılan yapılandırma farklı olacaktır. Ya da kredi kartından yapmış olduğumuz borçlarımıza ait yapılandırma farklı olacaktır. Yapılandırmalardan yararlanmak istiyorsanız çalışmış olduğunuz bankanızla detaylı bir şekilde görüşmenizi öneriyoruz.

728 90
YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Araç çubuğuna atla