• YARIM ALTIN
  3.885,00
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8230
  % 0,08
 • € EURO
  20,7280
  % 0,27
 • £ POUND
  23,3304
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  2,8008
  % 0,35
 • РУБ RUBLE
  0,2690
  % 0,36
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Günümüzde, en büyük destekçilerimizden biri haline gelen kredi kartları, aynı zamanda pek çok soruna sebep olmaktadır ve ödeme imkanımız olmadığı zamanlarda kredi kartı borcu taksitlendirme işleminin mümkün olması, sorunları biraz da olsa azaltmaya yetiyor. Genelde insanların çoğu kredi kartı kullanmak isterken, bazıları da kredi kartını kullanmamayı tercih ediyor. Kredi kartının ödenmeyen borçları, ileriki zamanlarda büyük sorunlar teşkil edebilmektedir. Bunun sonucu olarak; kredi kartı limitini aşırı zorlayarak kullanan kişiler, büyük borçların altına girebiliyor. Kredi kartını gereğinden fazla kullanarak borç edinmiş olan kart kullanıcıları, bankaların kredi kartı borcu taksitlendirme imkanından yararlanarak, borçlarını erteleyebilirler.

Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Hesaplanmaktadır?

Ülkemizde oldukça yaygın bir biçimde kullanılan, banka aracılığı ile sahip olunan kredi kartları neredeyse herkes tarafından kullanılmaktadır. Kredi kartları alışverişlerde tüketiciye birçok avantaj sağlasa da, bunların yanı sıra bilinçsiz bir şekilde kullanılması durumunda kredi kartı borçları, ödenmesi zor seviyelere ulaşabilmektedir. Ay sonunda ödenmesi gereken kredi kartı borcu, ödenmediği takdirde borç birikimleri olmasına sebebiyet vermektedir ve bu da borca faiz uygulanmasına yol açar. Faiz uygulanmasını istemeyen kredi kartı kullanıcıları, kredi kartı borçlarının asgari tutarını ödeyerek, faiz oranından kurtulmuş olur. Kredi kartı borcunuz artık ödenmeyecek bir duruma geldiğinde, bankalar tarafından müşterilerine sunulmuş olan yapılandırma ve taksit seçeneklerinden yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini dilerseniz banka şubelerinden, isterseniz de cep telefonundan müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak talep oluşturabilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nereden Yapılır?

Kredi borç tavsiyesi birimine bağlı olan bu borç, 60 gün içerisinde ödenmemesi durumunda risk birimine sevk edilmektedir. Bankanızın müşteri destek hizmetlerini aradığınız zaman, risk birimiyle görüşmek istediğinizi söyleyin ve onlar da sizi doğrudan yetkili kişiye bağlasın. Kredi kartı borç sorununuza kısa süreler içinde çözüm bulacak olan bu birim; borcunu ödemeyen ve risk durumu bulanan, izlenmesi gereken birçok banka müşterisi için kurulmuştur. Kredi kartı yapılandırma işleminizi, şubelere gitmeden internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Kredi tutarı, aylık ödeme tutarı, ödenen taksit sayısı ve kredi vadesi işlemlerinizi, bankanızın web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla