Kore Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.135,00
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1807
  % 0,05
 • € EURO
  35,0146
  % 0,05
 • £ POUND
  40,9719
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  4,4504
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3560
  % -0,17
 • BITCOIN/TL
  2256989,650
  % -1,16
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Kore Konsolosluğu

Kore Konsolosluğu
728 90

Kore konsolosluğu Türkiye ve Kore ilişkileri üzerine kurulan ve konsolosluk işlerini yürütmekle yetkili olan resmi kurumdur. Kore konsolosluğunun görevleri; Kore vatandaşlarının haklarını gözetmek, Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmek, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektir.

Başlıklar

Kore Konsolosluğu Ankara

Ankara ilinde ikamet eden Kore vatandaşları ve Türk vatandaşları, konsolosluk işlemleri için Kore Büyükelçiliği Ankara adresine müracaat etmelidir. Konsolosluk işlemleri, randevu sistemi ile yürütülür. Bu nedenle konsolosluğa müracaat edecek kişilerin öncelikle randevu tarihi belirlemesi gerekmektedir.

300 250 4

Kore konsolosluğu nerede: Güvenevler mah. Alaçam Sok. Cinnah cad. No:5 Çankaya/Ankara adresindedir. Konsolosluk binasında şehir içindeki otobüslerle ulaşım sağlanması mümkündür. Konsolosluktan randevu alan kişiler, randevu saatinden 15 dakika öncesinde konsolosluk binasında olmalıdır.  

Kore konsolosluğu Ankara iletişim numarası: 0312 468 48 21’dir. İletişim numarasını çalışma saatleri içerisinde arayarak randevu alabilirsiniz. Kore konsolosluğu, Kore ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Pazartesi-Cuma günlerinde 09.00 – 17. 00 saatleri arasında konsolosluğu arayarak randevu alabilirsiniz.

Konsolosluk faaliyetleri, resmi tatil günleri, Kore vizesi ile ilgili duyuruların tümünü Kore konsolosluğu resmi web adresi üzerinden takip edebilirsiniz. Kore konsolosluğu resmi web sitesi: www.overseas.mofa.go.kr adresidir. Web sitesi üzerinden vize başvuru formunu doldurabilir, online randevu alabilirsiniz.  

Kore Konsolosluğu İstanbul

Kore konsolosluğu Türk vatandaşlarının vize işlemleri ve konsolosluk işlemlerini yürütmekle yetkili resmi dairedir. Başkonsolosluğu İstanbul’da faaliyet gösterir ve İstanbul çevresinde ikamet eden Türk vatandaşlarının konsolosluk işlemleri için randevu alması gerekir.  

Kore konsolosluğu İstanbul adresi: Kaptanpaşa mah. Piyale Paşa Bulvarı, Orta Doğu Plaza, Kat:19, Okmeydanı, Şişli/ İstanbul’dur. Kore konsolosluk binasına gitmeden önce Kore konsolosluğu ile iletişime geçerek randevu almanız gerekir. Randevu almak için hafta için mesai saatleri içerisinde konsolosluğu arayabilirsiniz.

Kore konsolosluğu İstanbul iletişim numarası: 0212 368 82 68’dir. Kore konsolosluğun çalışma saatleri, vize işlemleri, vize evrakları gibi bilgilerin tümü konsolosluk web adresi üzerinden öğrenebilirsiniz. Kore konsolosluğu resmi web adresi: www.overseas.mofa.go.kr.    

Kore Konsolosluk İletişim

Kore konsolosluğu, Türk vatandaşlarının vize işlemleri için müracaat edebileceği yetkili kurumdur. Konsolosluk işlemleri için Kore konsolosluğu iletişim numarasını arayarak randevu almanız gerekmektedir. Kore konsolosluğu iletişim numarası: 0212 368 82 68’dir.

Kore konsolosluğu çalışma saatleri: Pazartesi-Cuma 09.00 – 12.30 / 13.20 – 17. 00’dır. Çalışma saatleri içerisinde Kore konsolosluğu ile iletişime geçerek konsolosluk işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.   

Kore Konsolosluk Adresi

Kore vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının Kore konsolosluğuna müracaat etmesi gerekir. Vize işlemleri, randevu sistemi ile yürütülmektedir. Konsolosluğa müracaat etme sebebinize göre randevu almanız istenir. Randevu almak için Kore konsolosluğu iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Kore konsolosluğundan randevu alan kişilerin, randevu saatinden 15 dakika öncesinde konsolosluk binasında olması gerekir. Ankara ili ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları, Kore konsolosluğu Ankara dairesine müracaat etmelidir. İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının Kore Başkonsolosluğuna müracaat etmesi gerekir.

Kore konsolosluğu adresi: Kaptanpaşa mah. Piyale Paşa Bulvarı, Orta Doğu Plaza, Kat:19, Okmeydanı, Şişli/ İstanbul’dur. Konsolosluk işlemleri için randevu alan kişilerin konsolosluk binasına kimlik kartı ile gitmesi gerekir. Vize başvurusu yapan kişiler, gerekli evraklarla birlikte vize merkezine müracaat edebilir.  

Kore Konsolosluğu Vize Randevu

Kore, Türk vatandaşlarının ülkeye seyahat etmesi için vize almasını zorunlu tutmuştur. Vize başvurusu yapmak için öncelikle ülkeye seyahat etme amacınıza göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir. Kore vizeleri; eğitim, çalışma, ticari, turistik gibi sınıflara ayrılmıştır.

Vize türüne karar vermeniz ardından Kore konsolosluğunu arayarak randevu alabilirsiniz. Vize prosedürüne göre randevu almak isteyen kişilerin vize başvuru formunu doldurması istenir. Konsolosluk web adresinde yer alan Kore konsolosluğu vize randevu formunu doldurabilir ve online randevu alabilirsiniz.

Kore konsolosluğundan randevu almanız için yaşadığınız bölgenin yetkili konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir. Kore’nin Türkiye’deki temsilcilikleri: Kore Ankara Büyükelçiliği, Kore İstanbul Başkonsolosluğu, Kore İzmir Fahri Konsolosluğu ve Kore Kayseri Fahri Konsolosluğu’dur.

İkamet ettiğiniz bölgenin yetkili konsolosluk binasına müracaat etmeden önce iletişim numarasını arayarak randevu almanız zorunludur. Yaşadığı ilde konsolosluk binası olmayan Türk vatandaşları, randevu almak için ikamet ettikleri ilin görev alanına girdiği konsolosluk ile iletişime geçmelidir.

Kore konsolosluğu resmi web adresi üzerinden konsoloslukların görev alanları yayınlanır. Resmi web sitesinden vize randevusu alabilir, vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Konsoloslukların çalışma saatleri; pazartesi – Cuma, 09.00 – 17.00 saatleridir. Bu saatler içerisinde vize başvurusu için konsolosluğu arayabilirsiniz.

Vize randevusu alan kişilerin hazırlaması gereken belirli evraklar vardır. Randevu tarihinden önce hazırlamanız gerekenler evraklarla ilgili bilgileri konsolosluğun duyuruları arasında bulabilirsiniz. Randevu tarihinde tüm evraklarınız hazır olmalıdır.

Kore Konsolosluğu Duyuru

Konsolosluklar, ülkelerinin menfaatlerini gözetmek, kültürel etkinlikler düzenlemek ve vize işlemlerini yürütmek gibi görevlerle faaliyet gösterir. Kore konsolosluğu, konsolosluk işlemleri, vize işlemleri, etkinlikleri gibi bilgilerin tümünü resmi web adresi üzerinden duyurmaktadır.

Kore vize işlemleri için yetkili kurum Kore konsolosluğudur. Kore vizesi almak için sağlanması gereken şartlar ve hazırlanması gereken evraklar vardır. Konsolosluk web adresi üzerinden vize şartlarını ve evrak listelerini öğrenebilirsiniz.

Vize prosedürleri yıllara göre değişiklik gösterir. Vize almak için hazırlanması gereken belgelerin listeleri, vize türlerine göre değişiklik gösterdiği için konsolosluk tarafından tüm vize türleri için gerekli olan evrak listeleri yayınlanmaktadır.

Vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları, Kore konsolosluğu tarafından yayınlanan son bilgileri dikkate almalıdır. Konsolosluk web adresinde belgelerin ne şekilde hazırlanması gerektiği bilgileri paylaşılır. Talep edilen dil ve kurallar doğrultusunda belgelerinizi hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Kore konsolosluğu duyuru başlıkları altında konsolosluğun faaliyetlerine yer verir. Kore konsolosluğunun görev alanlarından biri ülkesi adına kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemektir. Türkiye ve Kore arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına yapılan kamu diplomasilerinin duyuruları web adresinde yer alır.

Kore konsolosluğu resmi adresinde, Türk uyruklu kişilerin başvuru yapabileceği sınavların duyuruları yapılmaktadır. Sözleşmeli sekreter alımları için sınav başvuruları, web adresi üzerinden yapılabilir. Başvuru süreci ve başvuru sonucunu siteden takip edebilirsiniz.

Kore’de yatırım yapmak isteyen Türk vatandaşları için ekonomi başlığı altında duyurular yapılmaktadır. Aynı zamanda Kore konsolosunun açıklamaları, mesajları, konsolosluğun resmi tatil günleri, çalışma saatleri gibi bilgilerin tümüne konsolosluk web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Kore Konsolosluğu Vize Sorgulama

Kore vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşlarının, vize prosedürüne göre işlemlerini yürütmesi gerekir. Başvuru yapmak için Kore konsolosluğundan randevu alınması ve randevu tarihinde gerekli evrakların tümünün teslim edilmesi gerekir. Evrakların dikkatli bir şekilde hazırlanması, vize onayı alınması adına önemlidir.

Kore vize sonucu, konsolosluğun çalışma yoğunluğuna bağlı olarak farklı sürelerde açıklanır. Ortalama 15 iş günü içerisinde vize sonuçları olumlu veya olumsuz olacak yönde açıklanmaktadır. Vize sonucunu öğrenmek için Kore konsolosluğu resmi web adresi üzerinden vize sorgulama yapabilirsiniz.  

Kore konsolosluğu vize sorgulama ekranını açmanız ardından kimlik numarası, vize randevu tarihi bilgilerini doldurmanız istenir. Ekran üzerindeki güvenlik kodunu girerek onay verebilir ve vize sonucunu takip edebilirsiniz. Vize reddi alan kişilere, vize reddinin sebebi bildirilmemektedir.  

728 90
Araç çubuğuna atla