• YARIM ALTIN
  2.487,00
  % 0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  13,7194
  % 0,40
 • € EURO
  15,5684
  % 0,18
 • £ POUND
  18,2262
  % -0,32
 • ¥ YUAN
  2,1514
  % 0,31
 • РУБ RUBLE
  0,1860
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  669452,495
  % -13,50
 • BIST 100
  1.910,41
  % 1,61

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Kesin onaylı kredi başvurusu aslına bakıldığı zaman, ihtiyaç kredisinden farklı bir türde kredi değildir. Kesin onaylı kredi başvurusu yapacağınız banka; kredi notunuza ve gelir durumu hakkındaki bilgilerinize baktıktan sonra bu krediyi size sağlayabilir. Yani kredinin kesinlik durumu, sizin durumunuzla doğru orantılı olarak verilmektedir. Genel olarak internet bankacılığı ya da mobil uygulamalar üzerinden yapabileceğiniz bu başvurularda, eğer kredi notunuz yüksekse direkt olarak krediniz hesabınıza tanımlanabilir. Bu seçenek hiçbir şekilde uğraş gerektirmediği için, kesin onaylı kredi olarak müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Genelde daha düşük oranlarda verilen bu kredi, anında kredi olarak da bilinmektedir.

Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

Banka şirketleri, belirli dönemlerde kredi notu yüksek olan bireyler için kesin onaylı kredi başvurusu ve anında kredi seçenekleri sunmaktadır. Anında kredi başvurusunu, online bankacılık platformları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi talep ettiğiniz bankanın müşterisi olmanız durumunda, başvurunuzun kabul edildiğine dair SMS veya e-mail aldığınız zaman, kredide talep ettiğiniz tutar hesabınıza yatırılmaktadır. Eğer ki bankanın müşterisi değilseniz, banka şubesine uğrayarak bu işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Kesin Onaylı Kredi Şartları Neler?

Kesin onaylı ihtiyaç kredisinden yararlanabilmeniz için başvuru yaptığınız bankanın, başvuru şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Genel olarak bankaların çoğunda, 50 Bin TL olarak belirlenen üst limit üzerinden yapılan başvurular, kredi notu ve gelir durumuna bağlı olarak daha düşük bir tutar için onaylanabilmektedir. Kredi notunuz yüksekse ve geçmiş ödemelerinizde herhangi bir aksaklık yaşamadıysanız, anında kredi başvurunuz banka tarafından onaylanabilir. Aynı şekilde bankalar, gelir belgesine ya da herhangi bir güvenceye de ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeplerde ötürü, kredi notunun yanı sıra belgelenmiş geliriniz ve devam etmekte olan bir sigortanızın da olması gereklidir.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kesin onaylı kredi veren bankalar arasında hemen hemen bütün banka şirketleri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Genel olarak bakıldığında en çok tercih edilen ve hızlı bir şekilde dönüş yapan bankalar olarak; İş Bankası, Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi, ING, Halk Bankası ve Fibabanka şirketlerini söyleyebiliriz.