• YARIM ALTIN
  3.420,00
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6325
  % -0,01
 • € EURO
  19,5303
  % 0,62
 • £ POUND
  22,5333
  % -0,13
 • ¥ YUAN
  2,5910
  % -0,26
 • РУБ RUBLE
  0,3065
  % -0,56
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kapanışta Al Sinyali Veren Hisseler

Kapanışta Al Sinyali Veren Hisseler

Borsada işlem gören hisselere yönelik talepler sonucu hisseler hakkında belirli sinyaller oluşmaktadır. Bu sinyaller yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, karar almalarında önemli bir yere sahiptir. Peki, borsa da yatırımcıların merakla beklediği al sinyali nasıl belirlenmektedir?

Al sinyali veren hisseler genellikle ani şekilde satışa çıkan hisselerin yükselme oranını göstermesi sonucunda borsa işlemlerinde al sinyali verir. Bu doğrultuda bir hissenin, en düşük fiyata yakın olması o hissenin artacağının bir göstergesi olduğu anlamı çıkmaktadır. Dolayısıyla bir yatırımcı, hisseyi doğru fiyattan almak için kapanışta al sinyali veren hisseler konusuna dikkatli bakmalıdır.

Bu noktada borsada terimlerin ne derece önemli olduğu gözlemlenmektedir. Al sinyali veren bir hissenin ne anlama geldiğini bilmek ve bu hisseleri takip etmek yatırımcının kazanmasına olanak sağlar. Hisse senetlerinin, büyük oranda yükselmesinin beklenmesi ile kapanışta al sinyali veren hisseler, bu alanda yatırım yapacak kişiler içinde kılavuz niteliği taşımaktadır.

Al Sinyali Verme İhtimali Anlaşılır Mı?

Hisselerin al sinyali vermesi hisselerin, yükseleceği anlamına gelmektedir. Peki, bir hissenin yükseleceğini nasıl anlayabilirsiniz? Hisselerin yükselmesi tamamen borsada o hisseye olan ilgini, talebin artmasıyla anlaşılır. Hissenin, günlük veya dönemsel olaylarla birlikte gündeme gelmesi ya da ekonomik ve politik olaylardan etkilenmesi hisseye yönelik talebi belirler. Bir hisseye yatırımcılar tarafından isteğin, talebin artması, o hissenin al sinyali vermesine neden olmaktadır. Ancak bu veriler günlük değişim göstermektedir. Bu nedenle kapanışta al sinyali veren hisseler sonradan değerlendirilmelidir. Hissenin, kapanışta al sinyali vermesi o hissenin yükselmesi anlamına gelirken piyasadaki dalgalanmalar düşüş yaşayarak nedeniyle hisse sat sinyali verenler listesine de girebilir.

Al Sinyali Veren Hisselerin Kesinliği

Borsada hisselerin yükselmesi veya düşmesi hissenin alınıp satılma durumu hakkında yatırımcıya bir fikir verse de bu fikir kesin değildir.  Bu durumda uzmanlar ve yorumcular hisse senedi piyasasını yakında takip ederek, hisse üzerinden bir öngörü paylaşmaktadır. Bu öngörü hisse senedinin dip noktaya yaklaşması ya da en tepe noktasına sıçraması ile oluşturulmaktadır. Ancak bu öngörüler, sayısal verilere de dayansa yanılma payı barındırmaktadır. Bir hissenin kesin olarak yükselmesi beklense de bu süreçte hissenin gerilemesi de muhtemeldir.

Kapanışta Al Sinyali Veren Listeleri Bulma

Borsada yatırım yapmak ve hisse alıp satmak günümüzde tercih edilen alanlardan biri haline geldi. Bu süreçte, borsa işlemleri de daha kolay ve anlaşılabilir hale gelmiştir. Hiç hisse senedi alıp satmayan biri bile kısa süre içerisinde hisse alıp satmak hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmektedir. Özellikle hisselerin, alım satımlarının internet üzerinden yapılmaya başlaması ile işlemler daha da kolay hale gelmiştir. Hisse alım satımı yapmak isteyen bir birey almak istediği bankanın mobil şubesi aracılığıyla işlem yapabilmektedir. Peki, yatırımcılar en çok hangi bankaları tercih etmektedir? Kapanıştaki al sinyali veren hisseler ne kadar güvenilirdir?

Tavsiye Edilen Bankalar

Hisse senedi almak isteyen bir kişi öncelikle borsa da güncel piyasadan haber veren al ve sat terimlerine dikkat etmelidir. Kapanışta al sinyali veren hisseler ve kapanışta sat sinyali veren hisseler dikkat edilerek, güncel verilere bakılarak alınmalıdır. Günümüzde işlemler kolaylaşmasıyla bu alanda yatırım yapmak isteyenlerin sayısı da artmıştır. Kapanıştaki al sinyaline göre hisseler içerisinden hisse almak isteyenler bu işlemleri bakalar aracılığıyla yapabilmektedir. Türkiye’de güvenilen ve hisse senedi alınabilecek bankalar arasında ilk sırada Garanti Bankası yer almaktadır. Yatırımcıların Garanti Bankasını birçok platformda yeni başlayan veya yatırım yapmayı düşünenlere önerdiği görülmektedir. Bu nedenle Garanti Bankası kapanıştaki al sinyali veren hisseler için tercih edilebilecek bankalardan bir tanesidir. Garanti Bankasının ardından Halk Bank gelmektedir. Halk Bank, hisse alım satım işlemleri için en çok önerilen bankalardan biridir. Bu bankalardan sonra ise Akbank ve Finansbank’ın önerildiği görülmektedir. Dolayısıyla yatırımcı adayları bu bankaları değerlendirerek, kapanıştaki al sinyali veren hisselere yatırım yapabilirler.

Al Sinyali Veren Hisse Önerileri

Birçok danışmanlık şirketi, yatırımcılara al sinyali veren hisseler için danışmanlık vermektedir. Bir yatırımcı adayı al sinyali veren hisseler için bu danışmanlık şirketlerinden yardım alabilir ve yatırımlarını bu doğrultuda yapabilir. Bu noktada, şirketlerin al sinyali veren hisseler için verdiği danışmanlık yatırımcıların doğru yatırım yapmasında önemli rol oynamaktadır. Bu şirketler, analizleri birçok etkeni ele alarak gerçekleştirdiği için çoğunlukla doğru sonuçlar getirmektedir. Ancak bu sonuçlar kesin değildir, bu nedenle yatırımcı güncel olan kapanışta al sinyali veren hisseleri de takip etmelidir. Kapanışta al sinyali veren hisseler takip edilerek, yatırımcı kendi başına da yatırım yapabilir. Bunun için BİST ve Forex gibi piyasalar takip edilerek bilgi edinilebilir.

Günlük Al – Sat Hisseleri

Yatırımcı, kısa vadeli veya günlük yatırım yapmak isteyebilir, bu nedenle borsa piyasalarındaki yorumları takip etmek isteyebilir. Borsa,  yorumları üzerinden kapanışta al sinyali veren hisseler değerlendirilerek, yükseliş eğilimi olan hisseler alınarak kar sağlanabilir. Kısa vadeli hisseler, bu noktada kar getirebileceği gibi zararla da sonuçlanabilir.

Borsa da hisselere yapılacak yatırımlar, detaylı şekilde incelenmelidir. Hisselerin değerleri ve verdikleri al ve sat sinyalleri yatırımcılar için ipucu olsa da önceki verilere güvenmek, yatırımcıya zarar getirme riski taşır. O nedenle yatırımcı yatırım yapmadan önce borsa piyasasının son durumunu iyi analiz etmeli ve gerekirse uzman eşliğinde yapmalıdır.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla