İşlem Hacmi En Yüksek Kripto Paralar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.233,00
  % 0,66
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9227
  % 0,05
 • € EURO
  31,7511
  % 0,16
 • £ POUND
  36,6186
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  4,0471
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3235
  % -0,27
 • BITCOIN/TL
  1082404,402
  % 0,97
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

İşlem Hacmi En Yüksek Kripto Paralar

İşlem Hacmi En Yüksek Kripto Paralar
728 90

Kripto para işlem hacmi, dijital paranın ne kadar popüler olduğunu göstermektedir. 2021 yılında işlem hacmi en yüksek kripto paralar, yatırım alanlarına göre değerlendirilerek, yatırımcıların yönelimleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 İşlem Hacmi En Yüksek Kripto Paralar Nasıl Değerlendirilir?

200’den fazla coin para biriminin bulunduğu dijital para alanında, son dönemdeki düşüşler ilgi çekerek, piyasasının hızlı bir şekilde değişmesine şahit olmamızı sağlamıştır. Fiyatlandırmayı USD cinsinden göstermekte olan kripto para, yatırımcıların yöneldiği alana göre artış gösterir, yatırımcıların çekildiği alanda ise düşüşe geçer. Bir kripto para birimi ne kadar popüler olursa o kadar çok işlem hacmi de artabilmektedir.

300 250 4
 • Toplam mevcut madeni para sayısı
 • Kapanış fiyatı
 • İşlem hacmi
 • Fiyat değişim yüzdesi
 • Yatırımcıların yönelimleri

İşlem hacmi en yüksek kripto paralar üzerinden değerlendirilme yapılmasını sağlamaktadır. Kripto para hacmi, düzeni olarak değişmekte ve yeni yıldaki piyasanın da değerleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır.

2021 Yılında İşlem Hacmi En Yüksek Kripto Paralar Hangileridir?

İşlem hacminin değişkenlerini en çok etkileyen kripto paranın popüler olmasıdır. Bitcoin ismini ne kadar çok duyarsak o kadar yatırım alanı olabileceğini tahmin edebiliriz. Aynı zamanda düşüş ve artış politikasına göre de değişenlerin neler olacağını analiz etmeniz kolaylaşır. Bitcoin son dönemde düşüşe geçmesiyle yatırımlarını kaybetmiş ve işlem hacmi % 37, 42 oranına kadar gerilemiştir.

Kripto para hacim sıralaması değişkenleri yatırımcıların ve alıcıların dengesine göre kurulurken, büyük yatırımların da etkilediğini unutmamız gerekir. Şu anda yatılan yatırım alanlarında adı geçen Tether, kripto para hacminin değerlerinde oynamaların olmasına etki edebilmektedir.

2021 Kripto para hacmi sıralaması;

 1. Litecoin
 2. Chainlink
 3. Tether
 4. Ethereum
 5. Bitcoin
 6. Dash
 7. Cardono
 8. Dogecoin
 9. XRP
 10. Bitcoin Cash

Binance Coin İşlem Hacmi 2021’de Ne Kadar?

Binance coin, toplam piyasa değeri olarak 33. 4 B dolar değerinde dijital paralar arasında yerini almıştır. Son dönemde – 6, 68 fiyat değerinde düşüş yaşarken, kripto para sıralamasında 5 konumunda yer almaktadır. Binance alım ve satım hacmi piyasa değerinde farklılık gösterirken an itibariyle 214, 79 seviyesinde işlem görmeye başlamıştır.

İşlem hacmi en yüksek kripto paralar arasında yerini alan BNB, toplam değeri ve işlem hacmiyle yatırımcıların ilgisini çekmeye başlamıştır. Son tahlilde, % -6, 68 fiyat değeri üzerinden yatırım yapılarak, piyasada işlem hacmi sıralamasında üst seviyeye ulaşmış, t 357, 317, 391 USD değeriyle işleme alınmaya başlamıştır.

2021 Yılında Kripto Para Hacmi Ne Olur?

Kripto para hacmi son dönemde beklenenden büyük değişimler göstermiş, bitcoin para biriminin düşüşe geçmesiyle ilgilerin Tether ve Binance para birimlerine kaymasına neden olmuştur. İşlem hacmi en yüksek kripto paralar arasında Ethereum da beklenenden daha fazla yatırımcı almıştır.

Kripto para hacmi düşerse ne olur; Kripto para hacminin düşmesi, satım oranının da değer kaybetmesi anlamına gelmektedir. Alıcıların parayı almaya istekleri artıkça işlem hacmi artarken, düşüşte paranın değeri de düşer. Arz ve talep ilişkisiyle doğrudan bağlantılı olan bu durumda, alıcıların yöneldiği para birimine göre hareket etmek, yatırım alanının genişlemesiyle de doğrudan bağlantılı olacaktır.

2021 Yılında  Bitcoin Para Hacmi Artarsa Ne Olur?

Kripto para hacmi artarsa ne olur; Kripto para hacmi artıkça arz ve talep ilişkisinde değişiklikler olmasına neden olacaktır. Para ne kadar çok değer görür, popüler olursa o kadar çok alım alanı artar. Alım piyasası artıkça de hacim değeri yükselmeye başlar. Bu bir nevi bir balonun içini şişirdikçe daha fazla yer kaplaması gibidir. Ne kadar çok popüler olursa o kadar çok hacim değerinin artması sağlanır.

Popüler olması yüksek yatırımların oluşması ve hacim değerinin artarak alım ve satım alanında da kazanç getirmesi demektir. Kripto para yatırımcıları, paranın hacim değerinin artması için yatırımlarını yüksek oranlarda yapar. Bu da kripto paranın zaman içerisinde işlem hacmi en yüksek kripto paralar arasında yerini almasını sağlar. Artışa geçen kripto para daha çok USD değerinden satılarak, yatırımcılarına kar getirecektir.

İşlem Hacmi En Yüksek Kripto Paralar Nasıl Belirlenir?

Piyasada popüleritesi artan ve yüksek yatırım yapılan Kripto paralar, işlem hacmini genişletmektedir. Ne kadar çok yatırım yapılırsa o kadar çok değer kazanır ve bu değer üzerinden satışı da artar. Serbest piyasa değerlendirmesiyle tamamen yatırımcıların yöneldiği kripto para birimine göre oranlar değişmektedir. Bu nedenle de tahmin etmesi oldukça zor borsa oranları ortaya çıkmaktadır.

Bitcoin günlük işlem hacmi; Türkiye’de kripto para işlem hacminde göre 24 saatte bir değişmekte olan oranlar 114, 5 B olarak değerlendirilmiştir. Şubat ayında büyük kayıp veren bitcoin işlem hacmi değeri, Türk lirası üzerinden 323, 867. 64 değeriyle binancenin üst sıraya geçmesine neden olmuştur. Bitcoin işlem hacmi olarak % 37, 42 oranıyla piyasada fark yaratmaktadır.  Kripto paralar arasındaki değerler, piyasa da işlem hacminin dengelerini oluşturmaktadır.

728 90
Araç çubuğuna atla