• YARIM ALTIN
  3.234,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4191
  % 0,52
 • € EURO
  17,8508
  % -1,10
 • £ POUND
  19,9991
  % -3,50
 • ¥ YUAN
  2,5843
  % -0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3181
  % 2,12
 • BITCOIN/TL
  352523,337
  % 0,43
 • BIST 100
  %

İnvesting Kripto Paralar

İnvesting Kripto Paralar

Son dönemde adından söz ettiren İnvesting kripto paralar, şifreleme kullanarak dijital para madenciliğindeki en değerli elektronik paraların ön plana çıkmasını sağlıyor. Alt coin değerleri ve yatırım alanları tartışılıyor.

İnvesting Kripto Para Borsası 2021 Yılında Neler Olacak?

Serbest piyasa modellemesi olan kripto para, bitcoin ile adını duyurmuş artış ve inişleriyle de yatırımcıların yeni kripto paralara yönelmesine neden olmuştur. İnvesting kripto paralar yatırım alanları ve kripto para pazarına bağlı olarak yeni oranları ortaya koymuştur. 2021 yılında;

 • Ethereum % 10 oranında gerileme göstermiştir.
 • Cardano % 10 oranında değer kaybetmiştir.
 • Şubat ayı itibariyle EOS % 10 oranda değer kaybetmiştir.

2021 yılında kripto para piyasasındaki değişiklikler, yatırımcıların ilgisini çekerken, BTC düşüşü de ilgi çekiyor. Ethereum, Binance coin ve Ripple para değerlerinin USD fiyat değeri üzerinden 23, 43 dolara kadar yükselişe geçmesi süreçte kripto paranın da ilgi oranını artırıyor. Yatırımcıların seçenekleri üzerinden kripto para hacim değeri beklenenden çok daha farklı ilerliyor.

2021 Yılında Bitcoin Oranları Nasıl?

Bitcoin kripto paranın en çok yatırım alan sanal paraları arasında yerini alırken, 2021 yılındaki hızlı düşüş ve çıkışlarıyla yatırımcıların şaşırmasına neden olmuştur. 2021 yılındaki bu hızlı değişimlerle, kripto para yatırımcılarının ilgisini çeken USDT ve Polkadot paraları, yeni yatırım alanları oluşturmuştur. BTC son dönemde düşüşe geçmesiyle birlikte, USD değerinin verdiği piyasa analizlerine göre yatırımları hayal kırıklığına uğratmıştır.

Bitcoin şubat ayı oranları nasıl; BTC USD fiyat değeri üzerinden 44, 277 olarak piyasa değerinde 818, 29 B oranında değer kaybediyor. Yatırımcıların ilgisini kaybederek, değerini aşağılara çekmiş olan BTC İnvesting büyük oranlarla kayıp vermeye devam ediyor. İnvesting kripto paralar takip sisteminde yeni yatırım alanları için özel seçeneklere değiniliyor.

2021 Yılında Ethereum Oranları Nasıl?

2018 yılında tartışma konusu olan Ethereum, Bitcoini geçeceği ve yatırımların yönelmesi gereken bir sanal para olduğu üzerine gelişmeleri takip ediyordur. 2021 yılında son durum, BTC kripto para piyasasında geri kalırken, beklenmeyen birçok sanal paranın üst sıralarda yer aldığı gözleniyor. Yatırımcıların yöneldiği Ethereum, 2021 şubat ayında % 10 oranında değer kaybetse de, yeni analizlere göre 1.347.5 USD değerine ulaşmış vaziyette.

Piyasa değerlendirmesine göre de 152, 48 dolarak olarak, BTC yatırımcılarının yöneldiği alanlardan biri olmaya devam ediyor. 2021 yılında en çok artışı alan kripto paralardan biri olarak, yatırımcıların da şaşırmasına neden oluyor.

Bitcoin % 16 Düşüşle Rekora Koşuyor!

50 bin dolar bandını aşmış olan Bitcoin yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratıyor. Kripto para piyasasındaki bütün dengelerin şaşmasına neden olan BTC düşüşü özellikle bir arayla olunca büyün bir kayıp vermeye neden oldu. 57 bin 925 dolar ile bir anda yükselen BTC bir gün sonrasında 48 bin 773 dolarla değerini kaybetti.

Beklenmeyen kripto para düşüşlerinde bir ilk yaşanırken, Bitcoin alt seviyelere düşmeye devam ediyor. Yatırımcıların son zamanlarda hangi kripto paraya yönelmesi gerektiğini de bilemediği bir dönemin açılışını yaptı. BTC yatırımcılarını kaybederken Ethereum yeni yatırımcılarını bekliyor.

Bitcoin Al Sat Oranları Neden Artışta?

Dijital para piyasası serbet piyasa olarak, yatırımcıların al sat politikası izlemesi günlük değerlerin de fark yaratmasına neden oluyor. BTC verimsiz olarak nitelendirilerek, birçok yatırımcının satış alanına girdi. Alıcı değeri de düştüğü için şu an beklenmedik düşüş devam ediyor.

BTC artık yatırım almazken, Ripple ve Eterheum yatırımcıların ilgi alanına girmeye başladı. Şubat ayında verilen kayıplara rağmen, yeni yatırımlarla kripto para piyasasındaki dengelerin değişmesine neden oldu.  Kripto para yatırım tavsiyelerinde de artık yerini almayan BTC, piyasa dengesini şaşırtarak yatırımcıların BTC satışına yönelmesine neden oldu.

BTC Verimsiz Olarak Değerlendiriliyor!

ABD Hazina bakanı tarafından yapılan son açıklamada Janet Yellen, Kripto paranın değerleri üzerine piyasanın Spekülatif olarak ani değişiklikleri beklemesi gerektiğini düşünüyor. Bitcoin finsansman olarak ‘’Verimsiz’’ nitelendiriliyor. Özellikle Yellen, yatırımcıların yöneldiği Kripto para alanında verimsiz BTC vurgulamasını yaparak, tüketiminde de farklılıklar olmasına neden oluyor. Son dönemde yatırımcıların satış politikasıyla karşı karşıya kalan BTC kripto para birimlerinde en alt seviyelerde yerini alıyor.

BTC 24 saat içerisinde kaybettiği değerle toparlanamayacak ve yeni kripto para dönemi başlayacağa benziyor. Özellikle Ripple ve Etehereum para birimlerine olan ilgi giderek artıyor.

2021 Yılında Hangi İnvesting Kripto Paraya Yatırım Yapılmalı?

Kripto para piyasasındaki beklenmedik düşüşler, yatırımcıların da yöneldiği alanlardan şüphe etmesine neden oluyor. Son dönemde BTC yatırımlarının asla tavsiye edilmediği düşünülürse, Eterheum para birimi çok daha verimli olacaktır. % 10 oranında kayıp vermiş olsa da, büyük yatırımların yapıldığı bir para birimi oldu.

İnvesting kripto para piyasasının gün ve saat değerlerini yansıtırken, yatırımcılarına tavsiyelerde bulunuyor, yeni bir yatırım alanının oluşmasını sağlıyor. Dünya ve Türkiye genelinde yapılan incelemelerle, BTC yatırımlarının geri planda kalması ve yeni yatırımlar için Ethereum ve Ripple para birimlerine yönelinmesi tavsiye ediliyor.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla