İhtiyaç Kredisi Taksit Erteleme | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.381,00
  % 2,15
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9208
  % 0,08
 • € EURO
  31,4850
  % -0,10
 • £ POUND
  36,7790
  % 0,63
 • ¥ YUAN
  4,0533
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3172
  % -1,29
 • BITCOIN/TL
  1142536,240
  % 1,87
 • BIST 100
  8.026,27
  % 0,98

İhtiyaç Kredisi Taksit Erteleme

İhtiyaç Kredisi Taksit Erteleme
728 90

Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemlerde, bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerini kolayca çekebiliyoruz ve yine bankalar bir kolaylık sağlayıp; 3 ay sonraya ihtiyaç kredisi taksit erteleme imkanını da vatandaşlara sunuyor. 23 Mart 2020 tarihinden önce kullandığınız taksitli kredilerde, taksit ödemeleri talebi oluşturulması halinde 3 ay ertelemeli bir şekilde ödeme işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Erteleme Sonucunda Ne Olacak?

Bu erteleme sonucunda; vade uzamasından kaynaklı olacak akdi faiz, yeni ödeme planındaki taksitlere bölünecektir ve ayrıca temerrüt ya da gecikme faizi bankalar tarafından alınmayacaktır. Talebiniz doğrultusunda, taksitli kredilerde oluşacak olan yeni ödeme planının, sizin tarafınızdan onaylanması sonucunda, otomatik olarak güncelleme işlemleri yapılacaktır. Ek hesaplar için yaptığınız taleplerde ise, erteleme zamanından sonraki ilk ay, faiz gerçekleştirme işlemi yapılacaktır. Kredi kartlarınıza yapacağınız ekstre erteleme talep işleminde ise; tüm ekstre borcunuzu 3 ay sonraki döneme erteleyebilirsiniz. İşlem anında, kredi kartı sahibinin finansal şartları onayı ile 3 aylık erteleme talebi gerçekleştirilecektir. Bu sayede ihtiyaç kredisi taksit erteleme işlemlerinizi de kolaylıkla yapabileceksiniz.

300 250 4

İhtiyaç Kredisi Taksit Erteleme Talebi Nereden Yapılır?

İhtiyaç Kredisi Taksit Erteleme Talebi Nereden Yapılır?

Genel olarak bankaların ihtiyaç kredisi taksit erteleme işlemleri birbiriyle benzerlik göstermektedir. Vakıf Bankasından bir örnek verecek olursak; Vakıfbank Mobil’de ve internet bankacılığı içerİsinde bulunan “profilim” kısmına tıklayarak, “bize yazın” kısmından “Bireysel Krediler – Covid-19 Kredisi taksit öteleme talepleri” menüsünden ihtiyaç kredisi taksit erteleme talebi oluşturup bu işleminizi yetkililere iletmiş olursunuz. Bankaların hizmeti olan, Müşteri Destek Hatları ile de iletişime geçip, kredi taksit erteleme işlemleri talebi yapabilirsiniz.

Ek Hesap Taksit Erteleme İşlemleri Nereden Yapılır?

Bankalara gitmeden, telefon ya daha bilgisayar üzerinden işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yine bir banka üzerinden örnek verecek olursak; Vakıfbank Mobil uygulamasından ya da internet bankacılığından “profilim” kısmına tıklayarak “bize ulaşın” bölümünden “ Bireysel Krediler – Covid-19 Kredisi ödeme erteleme talebi” menüsü içerisinden ödemelerinizi erteleme talebini, yetkililere iletmenizi sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak ise; her bankanın kendisine özel olarak hizmet verdiği, müşteri hizmet hatlarına da ulaşım sağlayıp, erteleme taleplerinizi buradan da oluşturabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla