Hindistan Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  7.869,00
  % 0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5537
  % 0,11
 • € EURO
  34,9882
  % 0,28
 • £ POUND
  41,4655
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  4,4862
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3900
  % 2,38
 • BITCOIN/TL
  2122268,125
  % -1,15
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Hindistan Konsolosluğu

Hindistan Konsolosluğu
728 90

Hindistan seyahatlerine dair hem kısa hem de uzun vadeli vize türlerine değinilir. Her bir vize türü prosedürleri ile Hindistan Konsolosluğu resmi sitesinden açıklanmıştır. Gerek hazırlanması gereken belgelere değinilmiş gerekse vize randevu sürecini değerlendirmeniz esas alınmıştır.

Başlıklar

Hindistan Konsolosluğu Ankara

Konsolosluk bünyesinde uzun vadeli vize başvurularına geçilebilir. Bunun için Cinnah Caddesi, No:77, 06680 Çankaya adresi üzerinden randevulara yer verilir. Hindistan Konsolosluğu Ankara için sadece adres bilgileri ile sınırlı kalınmaz. Bununla birlikte:

300 250 4
 • Randevulara dair 0312 438 21 95 – 98 numarasını çevirmeniz gerekir.
 • Telefon yerine isteyenler e-mail üzerinden de görüşme sağlayabilir.

https://www.indembassyankara.gov.in/page/employment/ üzerinden sıralanan tüm bu bilgilere karşı vize başvurularına geçmeniz kolay hale gelir. Aynı zamanda Hindistan Büyükelçiliği için geçerli olan saatleri de dikkate almak gerekir. Hindistan Konsolosluğu çalışma saatleri olarak:

 • Sadece hafta içi randevu almanız ve başvurulara geçmeniz sağlanır.
 • 00 – 13.00 ile 13.30 – 17.30 saat aralıkları dikkate alınmalıdır.

Vize başvurularına dair belirtilen süre Pazartesi – Cuma günü aralığında 10.00 – 11.30 şeklindedir. Bunun dışında 17.00 – 17.30 saat aralığında da pasaport ile vize tesliminin gerçekleşmesi mümkün olacaktır.

Hindistan Konsolosluk İstanbul

Hindistan Konsolosluğu nerede sorgulayanlara sadece Ankara sınırları içerisinde yer alan Büyükelçilik merkezinden söz edilmez. Bunun yanı sıra Hindistan Konsolosluğu İstanbul merkezini de değerlendirmeniz esas alınır.

Öncelikle adres olarak Cumhuriyet Caddesi, No:18, Dörtler Aprtmanı, No:11 – 12 olarak açıklama yapılır. Elmadağ’da bulunan merkeze gelmeden önce randevu almanız istenir. Hindistan vize işlemlerine dair:

 • Pazartesi – Cuma günü aralığında randevu alarak müracaat edilir.
 • Başvurularda 09.00 – 12.00 saat aralığına değinilir.

Aynı zamanda evrak teslimi söz konusu olduğu zaman 17.00 – 17.30 saatlerine değinilir. Hint Konsolosluğu vize için talep edilen belgeleri belirtilen süre aralığında teslim etmenizi ister. Bunun için de öncesinde randevu almanız önem arz ediyor. Randevulara dair +90 212 296 21 31 – 32 numaralarından görüşme sağlanabilir. Bu yolla randevu gününe netlik kazandırır ve belgelerinizi hazırlamaya başlarsınız. Yine tüm bu bilgiler ve belgeler için de https://www.hindistankonsoloslugu.org/istanbul-baskonsoloslugu/ üzerinden açıklamalara yer verilir.

Hindistan Konsolosluğu İletişim

Hint Konsolosluğu resmi sitesinden tüm vize türlerine değinir ve bilgi sahibi olmanız kolay hale gelir. Bunun birlikte 09.30 – 17.30 saat aralıklarında hizmet verdiğini açıklamıştır. T.C. vatandaşları ana merkezden:

 • Turistik, ticari ya da aile ziyareti vize türleri için müracaat edebilir.
 • Harç bedellerini öğrenebilir ve biyometri işlemlerine geçebilir.

Hindistan Konsolosluğu iletişim kadar e-vize detaylarına da netlik kazandırılabilir. Öyle ki e-vize prosedürlerine uygun olduğu görülüyor. Yaygın olarak kısa süreli seyahatler için e-vize alanına yönlendirme yapılır.

Turistik, ticari ya da tıbbi alanda seyahatlere dair e-vize işlemleri ele alınabilir. Hindistan vize olarak uzun süreli seyahatlere de değinilebilir. Şöyle ki çalışma ya da aile birleşimi gibi alanlarda bizzat başvuruya geçmek gerekir. Bizzat başvuru öncesinde de Konsolosluk üzerinden alınan randevular önem arz etmektedir. Ancak bunun üzerine ilgili belgeleri teslim etmeniz ve de vize harç ödemelerine geçmeniz mümkün olacaktır.

Hindistan Konsolosluğu Adresi

Hindistan Konsolosluğu adresi randevu alan T.C. vatandaşları tarafından sıklıkla ele alınır. Bunun üzerine Harbiye’de bulunan Hindistan Başkonsolosluğu bilgilerine değinilir.

Hindistan Konsolosluğu için Cumhuriyet Caddesi, Dörtler Apartmanı No: 42 bilgisi verilir. Şişli olarak belirtilen merkezden randevu alınır ve vize için müracaat edilir. T.C. vatandaşları:

 • Kısa veya uzun süreli vize işlemlerini randevu üzerine ele alabilir.
 • E-vize için de resmi site üzerinden talimatlar değerlendirilebilir.

Sonuç olarak 90 günlük yasal sınıra göre istediğiniz vize türüne yönelmeniz esas alınır. Bununla birlikte seyahat amacını da es geçmemek gerekir. Çünkü amaca uygun olacak şekilde vize türlerinden tercihinizi yapar ve müracaat edersiniz. Bu aşamada:

 • Pasaport, fotoğraf ve kimlik belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanması istenir.
 • Seyahat sağlık sigortası, rezervasyon ve finansal durum belgeleri de talep edilir.

Belgelerin ibrazına karşı harç ile başvuru ödemelerine netlik kazandırılır. Öyle ki yapılan ödemelere bağlı olarak başvurunuz değerlendirme alınır. Birkaç iş gününde de sonucu öğrenmeniz sağlanır.

Hindistan Konsolosluğu Vize Randevu

Hindistan vize işlemlerinde online randevulara yer verilir. Hindistan Konsolosluğu vize randevu için resmi site üzerinden tarihleri dikkate alabilir. Öyle ki konsolosluğun çalışma günlerine ve de saatlerine göz atarak online randevulara değinmeniz önem arz eder.

Randevu için isteyenler telefon numarasını çevirebilir. Bununla birlikte e-mail üzerinden de randevu alabilir. Randevuya netlik kazandırılması üzerine:

 • Başvuru formuna online olarak ulaşır ve doldurmaya başlarsınız.
 • Evraklarınızı hazırlamanız ve randevu gününe kadar yetiştirmeniz beklenir.

Bunun yanı sıra vize işlemlerinde biyometri taraması da önem arz eder. Parmak izi uygulamalarının güncel bir tarihte yapılması istenir. Tekrardan randevu aldığınız gün içerisinde parmak izi taramalarına geçmeniz beklenir.

Parmak izi uygulamaları, belgeler ve son aşamada harç ödemeleri ile vize başvurularınız gerçekleşir. Tüm bu adımlar hem kısa hem de uzun vadeli vizeler için ele alınır. Geriye ise başvuruların değerlendirilmesi kalır. Eksiksiz ve güncel belgeler üzerine en kısa sürede sonucu öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Hindistan Konsolosluğu Duyuru

Resmi siteden yaygın olarak vize türlerine, belgelerine ve de randevu sistemine gönderme yapılır. Bunların haricinde Hindistan Konsolosluğu duyuru üzerinden son dakika gelişmelerine de değinmeniz sağlanır.

Çoğu zaman resmi tatil bildirimlerinin yapılması sağlanır. Nitekim söz konusu resmi tatiller olduğu zaman:

 • Belirtilen günlerde vize için online randevuya geçmenize izin verilmez.
 • Başvuruların resmi tatillerden sonra değerlendirilmesi esas alınır.

Başvuru süreci resmi tatillerden kaynaklı olarak uzayabilir. Bunun için duyuruları dikkate almanız faydalı olacaktır. Öyle ki mesai saatleri için de sık sık paylaşımlarda bulunması işinizi kolay hale getirecektir.

Sadece vize değil bunun dışında pasaport dağıtım saatlerinden de söz edilir. Kısacası vize ile pasaport işlemlerine geçmeden önce duyuruları ele alabilirsiniz. Son güncellemeler üzerine başvurulara yön verebilirsiniz. Bunun için de resmi sitede yer alan duyuruları dikkate alarak harekete geçmeniz gerekir.

Hindistan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Hindistan vizesine sahip olmak isteyenler online randevu üzerinden belge teslimine geçebilir. Bununla birlikte zorunlu tutulan biyometri işlemlerini de es geçmemelisiniz. Son adımda ise harç ödemelerine bağlı olarak başvuruların değerlendirilmesi mümkün olacaktır.

Söz konusu Hindistan vizesi olduğu zaman süreç hızlı bir şekilde ilerler. Öyle ki ortalama 2 – 3 iş gününe kadar sonucu öğrenmeniz sağlanır. Sonucu merak edenler de Hindistan Konsolosluğu vize sorgulama işlemlerine yönelebilir. Bunun için:

 • Telefon numarasını çevirerek Konsolosluk üzerinden sorgulama yapılabilir.
 • C. kimlik ya da pasaport numaraları dahilinde vize sorgulama gerçekleşir.

Resmi tatillerde vize başvurularının askıya alındığını unutmamak gerekir. Bunun için tatil ve de çalışma günlerini dikkate alarak başvuruları değerlendirmeniz önem arz eder.

Vize sorgulama için yaygın olarak iletişim bilgilerine değinilir. Sadece telefon değil devamında gelen e-mail adresi de ele alınabilir. İsterseniz mail üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Bu şekilde vize reddine maruz kaldığını öğrenenler tekrardan başvuruya geçebilir. Vizenin olumlu yönde sonuçlanması halinde de seyahat planlarınızı hayata geçirmenizde herhangi bir sakınca görülmeyecektir.

728 90
Araç çubuğuna atla