Hangi Kripto Paralar Artacak | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.852,00
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5183
  % -0,03
 • € EURO
  34,9854
  % 0,19
 • £ POUND
  41,4419
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  4,4803
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3771
  % -1,05
 • BITCOIN/TL
  2129912,634
  % -1,16
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Hangi Kripto Paralar Artacak

Hangi Kripto Paralar Artacak
728 90

Kripto para dünyasında yükselen kripto para birimleri yatırım yapmak isteyenlerin her zaman dikkat ettiği bir nokta olarak kalmaktadır. Bu durumda hangi kripto paralar artacak hangileri azalacak dikkat edilmesi pek çok yatırımcıya kazandırmaktadır.    

Başlıklar

Kripto Para Piyasaları Nedir ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kripto para piyasası içerisinde yer alan kripto para birimleri kullanıcıların ilgisi ve hesap açması ile yükselişe geçmektedir. Bu noktada kripto para birimleri arasında yükselişe geçenler genel kullanıcılar tarafından ilgi göre kripto paralar olarak değerlendirilebilir. Peki, hangi kripto paralar artacak sorusunu belirleyen kullanıcılar kripto para seçiminde neye göre hareket etmektedir?  Kullanıcılar kripto para alımlarında kripto para biriminde yapılan işlemlere, işlem hızına ve çeşitliğine dikkat etmektedir.

300 250 4

Örneğin en çok bilinen Bitcoin ve Ethereum arasındaki işlem farklılıkları yatırımcılar için bir yatırım fikri vermektedir. Bitcoin daha çok bir ulusal para birimi gibi işlem görmekte olduğu için sistem içersinde sadece hesap açma işlemi yapılmaktadır. İşlem süresi de bazı durumlarda 10 dakikaya kadar uzayan bir süreci gerektirmektedir. Diğer yandan Ethereum para sistemi içerisinde hesaplar açılabilir ve yürütülebilir durumdadır. Anlaşmaların oluşturulması ve gönderilmesini yapabileceğiniz Ethereum sistemi kısa işlem süresi ile de oldukça dikkat çekmektedir. Bitcoin’e kıyasla çok daha kısa sürede işlem yapıldığı için oldukça cazip görülen bu kripto para birimi işlem çeşitliliği ile de avantaj sağlamaktadır. Ancak ikisinin karşılaştırması yalnızca süre ve işlem çeşitliği bakımından yapılabilir. Aksi takdirde bu karşılaştırma yanlış bir yönlendirmeye neden olabilir.

Kripto para piyasaları içerisinde, hangi kripto para yükselir 2021 sorusuna cevap olarak verilebilecek birden çok kripto para birimi vardır. Ancak bu kripto para birimlerinden hangisine yatırım yapılacağı kişinin bu yatırımı ne amaçla yapacağı üzerinden düşünülerek olmalıdır. Eğer kripto piyasasına yatırım amacı belirli olmadan kesin kazandırılan ve yükselen bir kripto para birimine yatırım yapılırsa, ilk süreçte kazandırsa da işlevsel olmadığı için sonunda kaybettirecektir. Bu nedenle kripto para birimlerine yatırım tüm noktaları ile iyice düşünülerek yapılmalıdır.

Yükselen Kripto Para Birimleri Nelerdir? 

Kripto para piyasalarında yatırım yapmak isteyen bir kişi hangi kripto paralar artacak konusunda dikkatli davranmalıdır. Artma eğilimi olan kripto paraları belirlemek için belirli sistemler ve adımlar takip edilmeli, ardından en uygun kripto para birimine yatırım yapılmalıdır. Peki, yükselmesi beklenen kripto paralar 2021, hakkında nasıl adımlar atılmalı ve nerelerden bilgi alınmalıdır? Yükselen kripto para birimleri her geçen gün değişiklik göstermektedir. Bu noktada bazı para birimleri istikrarlı bir çizgi gösterse de bazılarının sürekli değişen bir grafik sergilediğini görebilirsiniz.

Bu noktada bana göre hangi kripto paralar artacak sorusuna tam bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak sabit gidişinin sürdüren kripto para birimleri ve yükselme eğilimi gösteren kripto para birimleri arasından oluşturulan bir liste kripto paraların artma ihtimali hakkında bir fikir verebilir. Bu noktada şahsi fikrime göre yükselişe geçmesi beklenen kripto paralar; Ethereum, Ripple XRP, DOGECOIN DOGE, Tether, Bitcoin, VeChain, Chainlink ve Binance Coin şeklindedir. Bu kripto para birimleri hızla artan bir ivme gösterdiği gibi yıllık grafiklerde de yatırımcısına kazandıran, olumlu bir ivmede ilerlemektedir. Yatırımcıların ilgisinin arttığı bu kripto para birimleri işlem kolaylığı ve güvenirliliği ile de kullanışlı bir yatırım imkanı sunmaktadır.

Kripto Para Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kripto para piyasası içerisinde yatırım yapmak isteyenler 2021 kripto para tahminleri yapan kişilerden tavsiye alarak yatırım yapma yoluna gitmektedir. Bu noktada kripto para piyasasını takip eden ve bilen uzman bir kişiden bilgi almak oldukça önemlidir. Bu noktada, hangi altcoin biriminin yükseleceğini bilmek yatırımcı adaylarına büyük kazançlar sağlamaktadır. Ancak benim görüşüme göre yatırım yapmak isteyenler yükselen kripto para birimlerine dikkat ettiği kadar yatırım amacı ve işlevselliğini de dikkat etmelidir. Sırf yükselmesi beklendiği için bir kripto para birimine yatırım yapmak zaman içerisinde kaybetmenize yol açabilir. Her işte olduğu gibi bu işte de ilgi en büyük anahtardır. Kripto para piyasasında kazanmak için piyasa olan hareketleri iyi takip etmek, işlemleri doğru bir şekilde yapma gerektiği için yatırım yapılan kripto para birimi de önem kazanmaktadır. İlginizin olmadığı ya da işlemlerinizi anlamadığınız bir kripto para birimine sırf yükselecek diye yatırım yapmak ilerde kaybetmenize yol açabilir.

Yatırım İçin Hangi Kripto Para Birimi Neye Göre Seçilir?

Kripto para piyasasında hangi kripto para biriminin neye göre seçildiği konusu tamamen size bağlıdır. Yaptığınız işlemlerde işinize yarayan ya da ilginizi çeken bir kripto para birimine yatırım yaparak kazanabilirsiniz. Bu noktada yükselmesi beklenen ya da gelecek vadeden kripto para birimlerinin bulunduğu listeler size bir fikir verebilir. Ancak bu listeler birer yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Yatırım tamamen kişisel ya da kurumsal bir amaçla olduğu için kişi ve kurumun menfaati doğrultusunda yapılmalıdır. Sizde, bu konuda fikir sahibi olmak için 2021 coin tahminleri ya da kripto para tavsiyelerine bakabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla