Hangi Kripto Paralar Alınır | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.611,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5404
  % 0,22
 • € EURO
  34,8553
  % 0,29
 • £ POUND
  40,6261
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  4,4973
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,36
 • BITCOIN/TL
  2000561,548
  % -3,61
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Hangi Kripto Paralar Alınır

Hangi Kripto Paralar Alınır
728 90

Hangi kripto paralar alınır sorusunun cevabı tek bir kripto para birimi ile verilemez. Birbirinden farklı özelliklere sahip kripto para birimleri, kullanım amaçlarına ya da işlem türüne göre birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle hangi kripto para alınacağı konusunda bir kripto paradan söz edilmesi mümkün değildir.   

Başlıklar

Kripto Para Alımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Kripto para piyasası son 10 yılda oldukça rağbet gören bir yatırım alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Kripto para piyasaları gelecek için daha da fazla umut vadeden bir piyasadır. Özellikle teknolojik gelişmeler ve sanal para kullanımının artması ile birlikte kripto para birimlerinin tanınırlığı da artmıştır. 2020 yılı boyunca yaşanan Covid-19 pandemisi dijital çağın başlangıcı niteliğinde görev görerek yatırım piyasalarına ilginin de değişmesini sağlamıştır. Sanal piyasalara artan ilgi özellikle kripto para piyasalarını olumlu etkilemiştir. Merkezi bir yönetimi olmayan, dolayısıyla politik ve siyasal değişimlerden etkilenmeyen bir sisteme sahip olan kripto paralar yatırımcı adaylarına geniş bir hareket alanı sunmaktadır.

300 250 4

Şahsi fikrime göre hangi kripto paralar alınır ya da hangi kripto para yükselir 2021 sorusu sorulmadan önce kripto para piyasası iyi anlaşılmalıdır. Kripto para piyasalarında para üretimi ya da çoğaltılması tamamen kişinin kontrolünde olduğu için daha geniş bir işlem alanı sunmaktadır. Aynı zamanda anlaşma oluşturma ve gönderme benzeri işlemler yapılabilen kripto para birimleri de olduğu için kripto para piyasası oldukça geniş imkanlara sahiptir. Bu durumda yatırım yapmak isteyen pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Diğer yandan kripto para piyasası oldukça güvenilir bir piyasadır.

Blockchain yöntemi kullanılarak korunan kripto para birimleri hem yatırım güvenliğini hem de kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamaktadır. Dolayısıyla kimlik bilgilerin çalınması ya da bir sahtekarlık durumundan korkmadan yatırım yapılabilen bir piyasadır. Aynı zamanda kripto para piyasasının internet olan her yerde erişebilir olması pek çok kişi için cazip bir tekliftir. Merkezi bir yönetime bağlı olan piyasalar gibi aracı bir kişiye ya da kuruma ihtiyaç duymadan işlem yapma kolaylığı sağlayan kripto para piyasası kolay işlem özelliği ile de tercih edilmektedir.

Hangi Kripto Para Birimine Yatırım Yapmak Daha Karlıdır?

Küresel finans piyasalarının yeni gözdesi olan kripto paralar pek çok kurum ve kuruluş tarafından resmi olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Kripto paraların güvenilir, kolay erişilebilir ve hızlı işlem gören bir sisteme sahip olması yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Son dönemlerde yükselmekte olan piyasa değerleri sayesinde de hem yatırımcıları artmakta hem de yeni kripto para birimleri ortaya çıkmaktadır. Dijital para piyasaları geleneksel para piyasalarının aksine sonsuz bir üretim genişliğine sahiptir. Bu nedenle de büyük yatırım şirketleri ya da yatırımlarını değerlendirmek isteyenler tarafından güvenli ve kazandıran bir sistem olarak değerlendirilmektedir.

Kripto para piyasalarında yatırım yapmak isteyenler arttıkça güvenilir kripto para siteleri araştırmaları da artmaktadır. Kripto birimlerinin kendi sitemleri ve güvenlikleri olsa da bu işlemi yapmak, kripto para birimi cüzdanı oluşturmak için aracı bir siteye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kripto para piyasalarına yatırım yaparken hangi siteden yatırım yapılması da dikkat edilmelidir. Kripto para piyasasında güvenilir kripto para sitesi hangi kripto paralar alınır kadar önemli bir konudur. Kripto para almaya karar veren kişiler, yatırım yapmak istediği siteye karar verdikten sonra hangi kripto para alması gerektiğine karar vermelidir. Kripto para yatırımı yapmak her ne kadar kolay ve kazanç getiren bir sisteme sahip olsa da yatırım yapılan kripto para birimine dikkat edilmemesi halinde kayıp yaşanmasına neden olabilir.

Kripto Para Birimleri Nelerdir?

Kripto para piyasası içerisinde binlerce kripto para türü bulunmaktadır. Hepsi merkezi yönetimi olmaması yönünden benzer olsa da işlem hızı, işlem türü ve sağladığı imkanlar bakımından birbirinden farklılaşmaktadırlar. Bu kadar çeşidin arasında hangi kripto paralar alınır sorusu akılları meşgul etmektedir.  Bu noktada dikkat edilmesi gereken hangi kripto para yükselir 2021 ya da gelecekte yükselecek olan kripto para birimleri listeleridir. Bu listeler hangi kripto paralarının alınması gerektiği konusunda bir fikir verecektir. Bu noktada bana göre en çok bilinen ve güvenilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Chainlink, Binance Coin ve Litecoin olarak sıralanabilir. Bunun dışında yükselişte olan ve ilgi çeken kripto para birimleri de bulunmaktadır. Dolayısıyla bu kripto paraları arasında yapılacak seçim tamamen yatırım yapacak kişiye kalmaktadır.

Hangi Kripto Para Birimi Yükselir?

Kripto para piyasası içerisinde hangi kripto biriminin yükselişte olacağı oldukça konusu yatırımcıları yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle pek çok kişi yatırım yapmak amacıyla bu listelere bakmaktadır. Ancak yatırım yapmak isteyen kişilerin kişisel gözlemler ve ilgiler ile hazırlanmış listelerden aldığı bilgiler ışığında kendi listelerini oluşturması gerekmektedir. Aksi halde yapılan yatırımlar kazanç getirmekten uzaklaşmaktadır. Sizde yatırım yapmak amacıyla tavsiye aramak yerine kripto para piyasalarında bulunan para birimi sıralaması, kripto paraların yıllık grafikleri ve bu alanda söylenmiş uzman görüşleri doğrultusunda kendinize özel bir liste oluşturabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla