Hangi Kripto Para Alınmalı? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri Hangi Kripto Para Alınmalı?
 • YARIM ALTIN
  6.238,00
  % 0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9226
  % 0,04
 • € EURO
  31,8013
  % 0,32
 • £ POUND
  36,7343
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  4,0468
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3238
  % -0,20
 • BITCOIN/TL
  1084203,711
  % 1,76
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Hangi Kripto Para Alınmalı?

Hangi Kripto Para Alınmalı?
728 90

Hangi Kripto Para Değerlenecek?

Günümüzde adını sıklıkla duyduğumuz kripto para, sanal ortamı kullanarak, yatırım ve alım satım yapabilmeye olanak sağlamaktadır. Yatırım yapabileceğiniz birçok kripto para birimi bulunmakla beraber, ’’Hangi Kripto Para Alınmalı?’’ sorusunu da sık sorulan sorularda görmekteyiz.

İlk kripto paralardan olan Bitcoin, taleple aynı doğrultuda artış veya düşüş yaşamaktadır. Son yıllarda Bitcoin, isminden sıkça bahsettirmekte ve birçok yatırımcının ilk adresi olmaya başlamıştır. Bunun dışında, pek çok kripto para değeri de bulunmakta. Fakat güvenirliği ve popülerliği açısından en sık kullanılan kripto para birimi Bitcoin olmuştur.

300 250 4

Cardano ve Tezos, daha az bilinen kripto para birimleridir. Son yıllarda bu kripto para birimleri de yükselişe geçmiştir. 2020 yılında değerlenen kripto para birimlerine göz attığımızda önümüze ilk olarak Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin çıkmaktadır.

Hangi Kripto Para Daha Güvenlidir?

Son yıllarda dijital ortamın bize sunduğu kripto paralarla, sanal ortam işlemleri yatırım yapmak isteyenlerin sıklıkla kullandığı bir para birimi haline gelmiştir. Bu para birimine rehavet oldukça, birçok kripto para birimi ortaya çıkmış ve insanlar hangilerini kullanacağını şaşırmış duruma gelmişlerdir. ’’Hangi Kripto Para Alınmalı?’’ sorusunu aklımıza getiren bu platformlarda, hangi kripto paranın bizim için daha güvenli olabileceği de merak konusu olmuştur.

Günümüzde maalesef ki dolandırma amacıyla oluşturulan birçok site ve platform bulunmaktadır. Bu nedenle, sanal ortamdan kripto paraya yatırım yapacağınız zaman iki kere düşünmeli ve kullanacağımız platformu iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir.

Aksi taktirde, devlet önünde bir yasallığı bulunmayan ve herhangi bir merkeze bağlı olarak çalışmayan bu sitelerin sizi kandırabilmesi yüksek bir ihtimal olarak görülebilir.

Hangi Kripto Para Borsası Takip Edilmeli?

Geçtiğimiz yıllarda, birçok kişiden duyduğumuz kripto paraya önceden yatırım yapan yatırımcıların, şimdilerde yatırım yaptığı parayı katladığını görmekteyiz. Bu, kripto paraların borsasına göre değişim göstermektedir.

Kripto paraya olan talep arttıkça, değeri düşmekte; kripto paraya olan talep azaldıkça ise değeri yükselmektedir. Bu tamamen kripto para biriminin döviz piyasasına bağlı olarak değişmekte. Bir merkez bankası gibi, yaşanan enflasyona göre değer biçilmemektedir. Kripto paraların, kendilerine özgü bir değer sistemi bulunmaktadır.

Durum böyle olunca, sık sorulan sorularda ’’Hangi Kripto Para Alınmalı?’’ sorusuna rastlarız. Günümüzün gelişen dijital platformlarıyla, hangi sitenin güvenilir olduğu konusunda zorlanmamız mümkündür. Kripto para yatırımlarınız için zor durumda kalmamak adına, güvendiğiniz sitelerden kripto para borsasını online bir şekilde takip edebilir ve istediğiniz yatırımı, alım satımı kolaylıkla yapabilirsiniz.

En sık kullanılan kripto para borsalarını takip edebileceğiniz sitelerin içinde; ’’Bitlo.com’’, ’’BtcTurk.com’’ ve ’’Binance.com’’ bulunmaktadır. Kripto par borsasını takip etmek istiyorsanız, araştırıp güvendiğiniz bir sitede hesap açabilir ve sanal cüzdanınızı da oluşturarak kullanıma başlayabilirsiniz. ’’Hangi Kripto Para Alınmalı?’’ sorusunu bu sitedeki dövizleri inceleyerek, edindiğiniz bilgiler doğrultusunda cevaplamanız mümkündür.

Bu belirttiğimiz sitelerde bulunan, döviz borsası, alım satım işlemleri ve profil yönetimi gibi birçok seçenekten yararlanıp, sağlıklı bir yatırım yapma olağanı bulmanız mümkündür.

Hangi Kripto Para, Hangi Ülkenin?

Dijital ortamda, geleneksel paradan farklı olarak kullanılan kripto paraların değeri bazen düşmekte bazen ise yükselişte olmaktadır. Bunu belirleyen etmen; merkez bankalarında kullanılan enflasyon yöntemi ile değil, tamamen kripto para değerinin farklı bir biçimle hesaplanmasıdır. Günümüzde birçok kripto para birimi bulunmaktadır.

Bazılarının ismini hiç duymasak bile, farklı ülkelerde kullanılan farklı kripto para birimleri mevcuttur. Örneğin; Çin’de kullanılan bazı kripto paralar, ’’NEO, Vechain, Tron, IOST, Bytom’’; Singapur’ da kullanılan kripto paralarda ise, ’’NEM, Zilliqa, Enjin Coin, Tomochain, Celer’’; Japonya’da kullanılan kripto paralar ise,’’Monacoin, Mindol’’; Tayland’ta, ’’OmiseGo’’, Hong Kong’ta; ’’CryptoCom Coin, Dent’’ gibi farklı ülkelerde kullanılan kripto para birimleri mevcuttur.

Kafa karıştıracak kadar fazla olan bu kripto para birimleri, ’’Hangi Kripto Para Alınmalı?’’ sorusuna verilecek cevapları da zorlaştırmıştır.

Hangi Kripto Para Yatırıma Uygun?

Gelişen teknolojiyle beraber, sanal ortamda yapılan alım satımlar ve yatırımlar daha popüler hale gelmeye başladı. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların da kullanımının yaygınlaşmasıyla, kripto paranın kullanımı da daha yaygın hale gelmiştir. Kripto paralarla yatırım yaparak kazanacağınız gibi, dijital madencilik ile kripto para sahibi olmanız da mümkündür.

Yüksek güvenlikli şifreler ile korunan kripto paralar, dikkatli bir yatırımla kazancınızın artmasını sağlamaktadır. Bitcoin kripto para biriminin sık kullanıldığı 2020 yılını ardımızda bırakırken, 2021 yılı için ’’Hangi Kripto Para Alınmalı?’’ sorusuna talepler artmaktadır. 2020 yılı ile benzer olarak, 2021 yılında da BTC, ETH, LTC, XRP, USDT gibi kripto para birimleri yatırımınız için iyi bir fikir olabilir. Bitcoin’in fazla talep almasından ardından, Ethereum kripto para birimi de ön plana çıkmış ve birçok yatırımcıya isminin duyurmuştur

Dünyada En Çok Tercih Edilen Kripto Para

Özellikle son yıllarda, ismini sıklıkla duyduğumuz kripto paraların en yaygın olduğu birimi Bitcoin’dir. Nakit kullanmadan, tamamen sanal ortamda gerçekleştirebileceğiniz alım satım ve yatırım işlemlerinizin kolay ve güvenilir bir şekilde yapılmasına yardımcı olan Bitcoin, aynı zamanda piyasa değeri olarak birden rövanşa geçmesiyle de adından çokça bahsettirmeyi başarmıştır. Dünyada tercih edilen kripto paraların kullanımında akla gelen ilk sorulardan olan, ’’Hangi Kripto Para Alınmalı?’’ sorusunun cevabını yatırım yapacağınız kripto para birimlerini araştırarak bulabilirsiniz.

Bitcoin’i takip eden Ethereum kripto para birimi ise Bitcoin’in yerine geçmekte pek de zorlanmayacak gibi görünüyor. Litecoin, Ripple ve Tether gibi alt kripto para birimleri, BTC ve ETH para birimlerine kıyasla daha ucuz olmaktadır.

728 90
Araç çubuğuna atla