Hangi Banka Kredi Kartı Aidatı Almıyor? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.130,00
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1956
  % 0,11
 • € EURO
  35,0185
  % 0,04
 • £ POUND
  41,0471
  % 0,11
 • ¥ YUAN
  4,4463
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3562
  % -0,12
 • BITCOIN/TL
  2256504,112
  % -1,35
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Hangi Banka Kredi Kartı Aidatı Almıyor?

Hangi Banka Kredi Kartı Aidatı Almıyor?
728 90

Kredi kartı özellikle son yıllılarda sıkça kullanıma girmiştir. Böylelikle kredi kartlarının kullanım artışları da gözle görülür bir biçimde arttı. Bunun bir maddi dönüşü de olması gerektiği için kredi kartlarının kullanıldığı süreç boyunca yıllık ücretleri söz konusudur. Buna da kredi kartı aidatı denilmektedir. Ancak kredi kartı aidatı almayan bazı bankalar da vardır bu yüzden de sıkça Hangi Banka Kredi Kartı Aidatı Almıyor sorusunu görmekteyiz. Kredi kartı aidat ücretlerini ödemeden rahatça kart kullanmak isteyen insanların tercihleri de bu yönde olmaktadır.

Başlıklar

Kredi Kartı Aidatı Nedir?

Kredi kartı aidatı kredi kartınızı kullandığınız süre boyunca her ay bankaya ödemeye devam ettiğiniz bir miktardır. Bu aidatın artıp artmaması bankaya bağlıdır. Sabit bir miktar olacağı gibi değişken ve faiz etkili bir miktar da olabilmektedir.

300 250 4

Genelde cüzi bir miktardır ancak aidat ödemek istemeyen kullanıcıların da olması sebebiyle aidatı olmayan kartlar oldukça revaçtadır. Böylelikle kişi herhangi bir ekstra ödeme yapmadan rahatça kredi kartı kullanabilmektedir.

Kredi Kartı Aidatı Ne İşe Yaramaktadır?

Aidat sayesinde kartı her sene kullandığınıza ve bir sene daha kullanacağınıza dair bankanıza yıllık bir ödeme yapmış olursunuz. Bu aslında bankanızın yapacağı işlemlerin bir ödemesi olarak baz alınmaktadır. Böylelikle yıllık ödemenizi yapar ve bir sonraki yıla kadar herhangi bir ek ödeme yapmazsınız. Yine de en çok sorulan sorulardan biri Hangi Banka Kredi Kartı Aidatı Almıyor sorusudur.

Hangi Banka veya Bankalar Kredi Kartı Aidatı Almamaktadır?

Hangi Banka Kredi Kartı Aidatı Almıyor sorusunun cevabına baktığımızda bunların başında 1Yapı Kredi Bankası’nın World Eko Kart’ı, Akbank Free Kart’ı, Odeabank’ın Bank’O’Card’ı, Türkiye İş Bankası’nın Maximum Aidatsız Kredi Kartı, Garanti Bankası Bonus Flexi kartı, HSBC’nin Concept Kartı, QNB Finansbank CardFinansFix kartı, Akbank aidatsız kart, Enpara’nun aidatsız kartı, ING’nin Light aidatsız kartı, TEB Sade aidatsız kartı ile Vakıfbank’ın Tercihkart aidatsız kartı ile herhangi bir kredi kartı aidatı ödemezsiniz.

Bununla birlikte bankalardan kredi kartı alırken yapmanız gereken kartın aidatı olup olmadığıdır. Sormadan alırsanız 1 senenin sonunda aidat sürprizi ile karşılaşmanız mümkündür.

728 90
Araç çubuğuna atla