• YARIM ALTIN
  3.835,00
  % -0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8116
  % 0,01
 • € EURO
  20,4382
  % -0,29
 • £ POUND
  23,3099
  % -0,23
 • ¥ YUAN
  2,7735
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,2708
  % 0,13
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme)

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme)

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin hizmet verdiği bankalarından başında gelen Halkbank; müşterilerine oldukça cazip fırsatlar sunmakta olup, hesap açma ve kapatma işlemlerinizi kolaylıkla halledebileceğiniz bir bankadır.

Kurumsal ve bireysel olarak yapacağınız tüm işlemlerde yardım alabileceğiniz Halkbank’ın müşteri hizmetleri hizmeti olanağı ile tüm işlemlerinizi rahatça gerçekleştirmeniz de mümkündür. Halkbank’ta hali hazırda kullandığınız hesabınızı, belirteceğiniz çeşitli nedenlerden dolayı iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu noktada, ister Halkbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, ister Halkbank internet bankacılığı üzerinden yapacağınız hesap kapatma talebiyle işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank’ın müşterisi olmanız dahilinde, kısa ve hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiniz Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme)işlemi sandığınız kadar zor değildir. Halkbank, geçtiğimiz zamanlarda kullandığınız vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti olarak yıllık bir vergi almaktaydı fakat bu alınan yıllık vergi ücreti, günümüzde sadece vadesiz hesaplar olması şartıyla alınmamakta.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminizi gerçekleştirmek adına, Halkbank müşteri hizmetleri size hesabınızı kapattırma talebinizin nedenini soracaktır. Bunun nedeni; bankanın müşteri kaybetmek istemiyor oluşudur. Fakat, sizin kararlılığınız nedeniyle hesap kapatma işleminizi ısrar etmeden kolayca gerçekleştireceklerdir. Ayrıca, Halkbank hesabınızı yaklaşık on yıl kullanmadığınız müddetçe, hesabınız kendiliğinden otomatik olarak kapanacaktır.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminizi, Halkbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 400’ü arayarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetlerine bağlandığınızda, size hesabınızı kapatmanız konusunda sorular sorabilir, kapatmamanızı sağlamak amacıyla sizi ikna etmeye çalışabilir veya sizi farklı hizmet ve fırsatlarından bahsedebilirler.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminiz için, ister müşteri hizmetlerini arayarak, ister Halkbank İnternet veya Mobil Bankacılığını kullanarak, isterseniz de size en yakın Halkbank şubelerinden yardım alabilirsiniz.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) İşlemini İnternet Bankacılığı İle Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Çeşitli nedenlerden dolayı iptal etmek istediğiniz Halkbank hesabınızı, internet veya mobil bankacılık üzerinden talep belirterek gerçekleştirmeniz mümkündür. İnternet bankacılığı aracılığıyla hesabınızı kapattırmak için, önce bir bilgisayar veya akıllı telefona sahip olmanız gerekmektedir. Halkbank hesabınızın bulunduğu, iptal etmek istediğiniz kartınızın bilgilerini kullanarak İnternet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Halkbank internet bankacılığına giriş yapabilmek için, önce sizden kart bilgilerinizden birkaçı ve internet bankacılığına özel olan şifrenizi girmenizi isteyecekler. İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için, farklı olarak istenmiyor ise mobil bankacılık ile giriş yaptığınız şifrenizi kullanabilirsiniz.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminiz için; Halkbank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra,

 • Hesaplar sekmesine giriniz.
 • Online işlemler sekmesine giriniz.
 • Kapatmak istediğiniz hesabı seçiniz.
 • Hesap Kapatma İşlemleri adımı tuşuna basınız.

Bu adımları izleyerek, Halkbank internet bankacılığı aracığıyla Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) İşlemini Mobil Bankacılık İle Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Kamuya ait olan sayılı bankalardan biri olan Halkbank’ın, işlemlerinizi kolayca halletmeniz için size sunduğu avantajlardan Halkbank Mobil Bankacılığı ile aracığıyla Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Halkbank Mobil Bankacılığını kullanmak için akıllı telefonunuz üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemler;

 • Android kullanıcısı iseniz Google Play Store, İOS kullanıcısı iseniz App Store’a giriniz.
 • Arama bölümüne Halkbank Mobil Bankacılık yazınız.
 • Halkbank Mobil Bankacılık uygulamasını bularak indiriniz.

Bu adımları uyguladıktan sonra, akıllı telefonunuza yüklenen Halkbank Mobil Bankacılık uygulamasını açmanız gerekmektedir. Halkbank mobil bankacılık uygulamasına, adınız ve soyadınız, kart bilgileriniz, kart şifreniz gibi çeşitli istenecek bilgileri girdikten sonra mobil bankacılık kullanıcısı olmaya başlayacaksınız.

Halkbank hesabınız ile ilgili birçok işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştireceğiniz Halkbank mobil bankacılık uygulaması, size hem şubeye gitmemeniz için kolaylık sağlayacak hem de tek tuşla halletme olanağı sunulan işlemleri beklemeden yapabileceksiniz.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminizi Halkbank mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmek için;

 • Halkbank Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yapınız.
 • Sizden istenen mobil bankacılık şifrenizi oluşturmadıysanız oluşturunuz.
 • Mobil bankacılık şifrenizi oluşturduktan sonra, mobil bankacılık hesabınıza giriş yapınız.
 • Hesaplar sekmesine tıklayınız.
 • Kapatmak istediğiniz hesabı seçiniz.
 • Hesap detaylarına giriniz.
 • Hesap kapatma\iptal etme sekmesine tıklayınız.

Bu adımları izleyerek, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olan Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işlemi, şubeye gitmenize gerek kalmadan size kolay bir şekilde hesap kapatma işlemi sunacaktır.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) İşlemini Şubeden Nasıl Halledebilirim?

Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren ve kamuya ait olan Halkbank; müşterilerine birçok hizmeti ve fırsatı sunmakta olup, tüm işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz Mobil Bankacılık ve İnternet bankacılığı gibi uygulamaları size sunmaktadır.

Çeşitli nedenlerden dolayı iptal ettirmek istediğiniz Halkbank hesabınızı, şubeye gitmeye gerek kalmadan size sunulan Halkbank mobil bankacılık ve Halkbank İnternet Bankacılığı ile kolayca iptal edebilir, kullanıma kapattırabilirsiniz. Fakat, mobil bankacılık ve internet bankacılığını kullanmayı bilmiyor iseniz ya da kullanmıyorsanız Halkbank müşteri hizmetleriyle iletişim kurmak da iyi bir fikir olabilir.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminizi; Halkbank şubesine giderek gerçekleştirmek istiyorsanız, iptal ettirmek istediğiniz hesabın bilgilerini de içeren bir yazılı dilekçe yazmalısınız. İptal etmek istediğiniz kartın bir borcu bulunmamalıdır veya iptal etmek istediğiniz kartın içinde bulunan bakiye sıfırlanmış olmalıdır.

Halkbank hesap kapatma (iptal etme) işleminiz için, yazılı dilekçenizi, size en yakın Halkbank şubelerine gidip müşteri temsilcisine teslim ederek hesabınız kısa bir süre içinde iptal edebilirsiniz.

Halkbank hesap kapatma işleminiz için banka şubesine gittiğinizde, size hesabınızı kapattırmanızın nedenini sormaları olası bir durumdur. Nihayetinde, müşteri kaybetmek istemeyen banka sizi hesabınızı kapattırmamanız konusunda ikna etmeye çalışacaktır. Hatta size yeni kampanya ve fırsatlar sunarak yeni bir hesap açtırma konusunda ısrar bile etmeleri mümkündür.

Hesap kapatma konusundaki kararlılığınızı göstererek ve hesap kapatma nedeninizi özel değilse belirterek bu işlemi, Halkbank şubelerinde müşteri temsilcisi ile görüşerek kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) İşlemini Müşteri Hizmetlerini Arayarak Yapabilir Miyim?

Birçok bireysel ve kurumsal hizmet vermekte olan Halkbank, güvenilir bankalardan sayılmaktadır. Müşteriye sunduğu pek çok kampanya ve fırsat ile müşteri çekmeyi başarmış bir bankadır.

Çeşitli nedenlerden dolayı Halkbank’ta hali hazırda olan hesabınızı kapattırmak isteyebilirsiniz. Halkbank Hesap Kapatma (İptal Etme) işleminizi gerçekleştirmek için banka şubesine gitmenize gerek kalmadan, 444 0 444 numarasından ulaşabileceğiniz Halkbank Müşteri Hizmetleri ile bu işlemi kolayca ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

444 0 444 numarasını aradığınızda, karşınıza öncelikle Halkbank Müşteri Hizmetlerine bağlanmanızda köprü görevi gören ve birçok işleminizi sesinizi kullanarak veya tuşlama yöntemi ile yapabileceğiniz telesekreter çıkmaktadır. Telesekreter size hangi işlemi yapmak istediğinizi sorduğunda ’’Hesap Kapatma işlemi yapmak istiyorum’’ demeniz yeterlidir. Sizi müşteri hizmetlerine bağlamamakta ısrarcı olan, işleminizi tuşlama yöntemiyle yapmak isteyen telesekretere eğer sesiniz ile işlem gerçekleştiriyor ise ’’Müşteri Temsilcine bağlanmak istiyorum’’ diyebilirsiniz.

Tuşlama yöntemi ile işlem gerçekleştiriyorsa ise, müşteri hizmetlerine bağlanacağınız tuşu tuşlayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda; Hesap kapatma işlemi yapmak istediğinizi söyleyerek ve istenilen bilgileri doğru vererek, kolay ve hızlı bir şekilde bu işlemi telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla