Halkbank Atm’den Kartsız Para Çekme | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.137,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1719
  % 0,04
 • € EURO
  35,0319
  % 0,09
 • £ POUND
  41,0228
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,4495
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3564
  % -0,10
 • BITCOIN/TL
  2259467,665
  % -1,32
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Halkbank Atm’den Kartsız Para Çekme

Halkbank Atm’den Kartsız Para Çekme
728 90

Günümüzde paranın daha kolay kullanımı için pek çok yöntem vardır. Özellikle nakit taşımak istemiyorsanız kredi kartları, banka kartları alışverişlerinizde kolay kullanımı vadediyor. Peki, hesabımızda para var ancak kartımızı evde unuttuk. Acil paraya ihtiyacımız var ne yapmalıyız? Çözüm çok basit! Halkbank Atm’den kartsız para çekme kolaylığını sunuyor.

Kart kullanımı özellikle salgının ortaya çıkışıyla artış gösterdi. Fakat cüzdanımızı evde unuttuğumuzda zaman kaybını yaşamak da kaçınılmaz bir durum oldu. Halkbank ayrıcalığı ile birlikte bu sorunları ortadan kaldırıyoruz. Yeni bir kolaylık ve zaman tasarrufu ile kartsız para çekmek artık çocuk oyuncağı !

Başlıklar

300 250 4

Kartsız Para Çekmek Mümkün müdür?

Cevap: Evet, mümkündür. Farklı yöntemlerin kullanılması sayesinde pek çok alternatif yöntem ile paranızı Atm’den hiç kart kullanmadan çekebilirsiniz.

Şubeden para çekeceğinizde şube kapılıysa, kartınızı yanınıza almadıysanız ya da yeni bir kart başvurusu yaptınız ama kart henüz elinize ulaşmadı ve ulaşmasına da henüz vakit varsa, ancak paranızı kullanmanız gerekiyorsa, Halkbank ATM’si üzerinden kolaylıkla kartsız para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu anlamda büyük kolaylık sağlayan Halkbank Atm’den kartsız para çekme işlemini farklı yollar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu biçimlerden en yaygın olanı karekod sistemi ile para çekmektir. Bu yöntem ile sadece QR Kod kullanarak dakikalar içerisinde para çekme işlemini gerçekleştirmek gayet mümkün.

Kare Kod / QR Kod Kullanarak Halkbank Atm’den Kartsız Para Çekme

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte salgın şartlarında bile az temas ile para çekme işlemini daha sağlıklı hale getirmemiz mümkündür. Özellikle pek çok insanın kullandığı, hele ki salgın sürecinde kafe ve restoranların menülerde bile teması en aza indirmek adına kullandıkları kare kod yöntemi banka işlemlerini de kolaylaştırmakta.

Yalnızca Halkbank mobil uygulaması kullanarak kolay ve temassız bir şekilde para çekmek mümkündür. Adım adım para çekme şu şekilde gerçekleştirilebilir;

 • Öncelikle cep telefonunuza Halkbank Mobil Uygulamaya giriş yapmalısınız.
 • Uygulamada seçeneklerde bulunan Kare Kod İle Para Çekme menüsüne tıklayın.
 • Menüye tıkladıktan sonra uygulama size çekmek istediğiniz miktarı soracaktır. Mutlaka çekmek istediğiniz tutarı tuşlayın.
 • Daha sonra Halkbank Atm’sinde Giriş yazan kısma tıklayın.
 • Çıkan seçeneklerde QR kod ile para çekme seçeneğini seçin.
 • Bu esnada telefon uygulamanızda bir adet kara kod çıkacaktır. Bu kare kodu Atm’de ki QR kod okuyucuya yaklaştırın ve okutun.
 • İşleminiz Atm’de görünecektir. Paranızı rahatlıkla çekebilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarası ile Kolay Para Çekme

Özellikle cep telefonunda mobil uygulamayı aktif kullanmayanlar için de belirli kolaylıklar bulunmaktadır. Yalnızca TC kimlik numarası sayesinde de Halkbank Atm’den Kartsız Para Çekme işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Bu anlamda Atm ile temas QR koda göre fazla olsa da sizi çok fazla yormadan kolay ve hızlı para çekme yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle özetlenebilir;

 • En yakın Halkbank Atm’sine gidiniz.
 • Atm’de giriş tuşuna basın.
 • Menüde karşınıza seçenekler çıkacaktır buradan kartsız işlem seçeneğini tıklayın.
 • Buradan sonra açılan ekranda yapmak istediğiniz işlemi seçmelisiniz. Para çekme yazan seçeneğe tıklıyoruz.
 • Ardından Atm’nin bizden istediği belirli bilgiler olacak. Başta TC kimlik numaramızı istediğinde, Tc kimlik numaramızı eksiksiz ve doğru bir biçimde tuşluyoruz.
 • Ardından telefon numaramızı isteyecektir. Burada dikkat etmemiz gereken telefonumuzun yanımızda olmasıdır. Çünkü Atm onay kodu göndermektedir.
 • Girilen numaraya gelen onay kodunu Atm ekranında açılan sayfaya tuşluyoruz.
 • Onaylandıktan sonra çekmek istediğimiz miktarı giriyoruz ve Atm bize paramızı veriyor. İşte bu kadar kolay !

Atm’den Kartsız Para Çekme İşleminin Limiti Var mıdır?

Atm üzerinden para çekme işlemi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de günlük para çekme limitidir. Bu limit kullanmakta olduğunuz karta göre belirlenmektedir.

Yani kullandığınız kartın genel limitine uygun bir oranda günlük para çekme limitiniz bulunmaktadır. Bu limiti müşteri hizmetlerini arayarak arttırabilirsiniz.

Farklı durumlarda örneğin kartı çocuğunuz kullanıyorsa ve bu harcamaları belirli sınırlarda tutmak istiyorsanız yine müşteri hizmetlerini arayarak günlük para çekme miktarı hakkında bilgi alıp, limiti uygun bir sınıra indirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra genel olarak günlük para çekme limiti 1500 TL dolaylarındadır. Uğraştığınız işe göre hesabınıza yüklü miktarların girip çıkması ve nakde dönüştürülmesi ihtiyacınız var ise gerekli işlemleri Halkbank müşteri hizmetleri aracılığı ile dakikalar içerisinde halletmeniz de elbette mümkündür.

Kartsız Para Çekme İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Öncelikle yukarıda da belirtildiği gibi kartsız para çekme işlemi yapabilmeniz için mutlaka gereken birkaç kıstas vardır. Bunlardan biri kimlik kartınızın yanında olması ya da TC kimlik numaranızı biliyor olmanız. Bu sayede kartsız işlemler menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında mobil uygulamaya sahipseniz QR kod kullanarak kartsız para çekme yapabilirsiniz. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken hususlar da bulunmaktadır.

Bu hususlardan biri TC kimlik numaranız ile para çekecekseniz telefonunuzun yanınızda ve çekiyor olması onay kodu gönderimi için önemlidir. Onay kodu girilmediği takdirde Atm üzerinden kartsız para çekme işleminiz gerçekleştirilemez.

QR kod ile para çekimi yaparken de mobil uygulamanın olma zorunluluğu vardır. Kendi mobil bankacılığınızı kullanmadığınız takdirde hesabınızdan para çekme işlemi gerçekleştirilemez.

Halkbank Atm’den Kartsız Yapılabilecek İşlemler

Halkbank Atm’lerinden pek çok işlemi kartsız olarak yapma kolaylığı bulunmaktadır. Özellikle ihtiyaç halinde para çekme en kritik noktadır. Ancak kimi zaman şartlar gereği diğer işlemlere de ihtiyaç duyarız.

Bu işlemlerin başında gelenlerden biri kartsız para yatırmadır. Kendi hesabınıza yine TC veya QR kod kullanarak para yatırma kolaylığına erişebilirsiniz. Yine para çekme adımlarında yapmış olduğumuz gibi seçeneklerden işlem seçerken para yatırma seçeneğini tercih ediyoruz ve dakikalar içerisinde paramızı yatırabiliyoruz.

Bunun yanı sıra havale işlemi de karmaşık görünen bir işlem. Sadece Atm değil, mobil uygulamamızdan da kolayca havale işlemini gerçekleştirmek mümkün. Ancak Atm’den yapmayı tercih edenler için de kartsız işlemler menüsünden havale seçeneğini tercih ederek kolayca işlemi gerçekleştirmek mümkün.

Halkbank Atm’den kartsız para çekme işlemi gibi kartsız olarak pek çok işlemi kolayca gerçekleştirmek mümkün. Bunlardan bir diğeri de kartsız olarak kredi kartına borç ödeme yapılmasıdır.

Önemli bir işlem olan fatura ödeme, kartınıza talimat ile de gerçekleştirebileceğiniz bir işlem olsa da, Atm üzerinden kolaylıkla kartsız olarak yapabileceğiniz bir işlemdir. Gerekli olan ise fatura bilgileri ve TC kimlik numaranızdır.

Fatura yatırma işlemini Halkbank Atm’den kartsız para çekme işlemi gibi halletmek isteyenler için izlenecek adımlar şunlardır;

 • Halkbank Atm’sinden giriş tuşuna basıyoruz.
 • Kartsız işlemler menüsünden Fatura/ Kurum ödemelerini seçiyoruz.
 • Burada bölge kodunu seçiyoruz.
 • Ardından fatura üzerinde bulunan abone numarasını tuşluyoruz.
 • Ana ekranda bir onay sayfası açılacak. Kontrol sağlayıp ödeme yöntemini seçin.
 • Eğer nakit ödeyecekseniz parayı bölmeye yatırarak devam seçeneğini tıklayın.
 • Açılacak ekranda tekrar onay isteyecektir. Bu ekranda yatırılan miktar, fatura bilgileri gibi bilgileri kontrol ederek onay veriyoruz ve işlemimiz gerçekleşmiş oluyor.

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de para yatırırken ya da ödeme yaparken yatırılacak olan nakit paranın yırtık, nemli, buruşmuş ya da tahrip olmuş, katlanmış olmamasına özen göstermek gerekmektedir.

728 90
Araç çubuğuna atla