Gürcistan Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  6.254,00
  % 0,99
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9139
  % 0,01
 • € EURO
  31,7894
  % 0,28
 • £ POUND
  36,7133
  % 0,49
 • ¥ YUAN
  4,0471
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3234
  % -0,37
 • BITCOIN/TL
  1087632,556
  % 1,79
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Gürcistan Konsolosluğu

Gürcistan Konsolosluğu
728 90

Gürcistan Konsolosluğu üzerinden Türkiye’de bulunan Gürcistan vatandaşları işlemlerini hallederken aynı zamanda Gürcistan’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının da vize koşullarını öğrenmesine olanak verilmektedir. Oldukça hızlı ve seri bir vize değerlendirme süreci söz konusudur. Sadece salgın döneminde değerlendirme aşamalarında aksaklık meydana gelebildiği görülmektedir.

Gürcistan Konsolosluğu Ankara

Gürcü Konsolosluğu Kılıçali Sokak numara 12 adresinde yer almaktadır. www.turkey.mfa.gov.ge/ internet sitesinden de konuya dair gerekli olan tüm bilgilendirmeleri alabilirsiniz. Vize talep adımlarına dairi aksaklık olmaması için iki ülke arasındaki muafiyet bilgilerine sahip olmanın yanı sıra istenen tüm evrakların eksiksiz bir biçimde derlenmesine de ayrıca dikkat edilmelidir. [email protected] mail adresi ile de yetkililere erişebilirsiniz. Gönderilen maillerin açık ve anlaşılır olmasına dikkat edilmelidir. İletilen bilgilerde anlaşılmazlık en ufak bir sorun söz konusu olduğu zaman erişim konusunda aksaklık meydana gelebilmektedir.

300 250 4

Gürcistan Konsolosluğu Ankara temsilciliği ile iletişim kurarken vize başvurusu için hangi koşulların yerine getirilmesi gerektiğine dair de fikir sahibi olacaksınız. Vize talep adımlarında randevulu işlem akışı benimsenmiştir. Bu randevu adımlarına tüm belgeleri derlemiş bir biçimde gitmeye ayrıca özen gösterilmelidir. Gürcistan ve Türkiye arasında vize muafiyeti söz konusudur. 90 gün kadar Gürcistan’da vizesiz kalmanıza olanak verilmektedir. Hatta sadece kimliğinizi ile Batum’dan giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Aynı şekilde Gürcistan vatandaşlarının da Türkiye’ye vizesiz giriş yapmasına onay verilir.

Gürcistan Konsolosluğu İstanbul

Sümbül sokak numara 17 Levent Beşiktaş adresi aracılığı ile Gürcistan konsolosluğunun İstanbul temsilciliğine erişim sağlayabilirsiniz. [email protected] mail adresi üzerinden ya da www.istanbul.mfa.gov.ge mail adresi aracılığı ile İstanbul temsilciliğinin yetkililerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu noktada vize başvurusundan başlayarak tüm konsolosluk işlemlerine kadar kapsamlı bir veri akışı sağlanmasına izin verilmektedir.

Gürcistan Konsolosluğu üzerinden vize talep adımlarını yerine getirirken kişilerin 90 günlük sınırı aşmıyorlar ise vizeye gerek olmadan giriş yapmasına izin verilmektedir. Fakat bu noktada da güvenlik denetimlerinden asla vazgeçilmemektedir. Daha öncesinde Gürcistan’dan sınır dışı edilen kişilerin ülkeye yeniden vize muafiyet adımlarından istifade ederek faydalanmasına olanak verilmemektedir.

Gürcistan Konsolosluğu İstanbul başvuru adımlarını takip edebilmeniz için online bir sistem geliştirilmiştir. Vize başvuru adımlarında gerek duyacağınız evrakları edinmek için bizzat konsolosluğa gelmenize gerek olmayacak ve online şekilde bu belgeleri temin etmenize izin verilecektir. Vize başvuru adımları ile bireysel olarak uğraşmak istemeyen kişiler için danışmanlık firmalarından destek almak da verimli bir alternatif olacaktır. Bu danışmanlık firmaları sizin için gerekli olan tüm bilgilendirmeleri sorunsuz şekilde iletecektir.

Gürcistan Konsolosluğu İletişim

Gürcü Konsolosluğu yetkililerine 0212 270 02 61 telefon numarası aracılığı ile erişebilirsiniz. Randevu almak ya da danışmanız gereken hususları bu numara üzerinden iletebilirsiniz. Numara sadece mesai saatleri arasında hizmet vermektedir. Vize başvuru adımlarından Gürcistan vatandaşlarının resmi işlemlerine kadar birçok aşama hakkında bilgi alma fırsatınız olacaktır. Gürcistan Konsolosluğu iletişim akışı konusunda oldukça hızlı olan firmalar arasında kendini göstermektedir. Pasaport sorunu yaşayan Gürcistan vatandaşlarından vize talep eden kişilere kadar daha birçok aşamada bilgilendirme adımlarını yerine getirebilirsiniz.

Gürcistan Konsolosluğu iletişim verileri aracılığı ile bilgi alırken aynı zamanda konsolosluğun duyurular kısmında size iletilen hususlara da dikkat etmelisiniz. Vize talep ederken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda detaylı açıklamalar yapılacaktır. Verilen bilgilerde bir eksiklik bulunması durumunda başvurunuz ret yanıtı alacaktır. En sık merak edilen ve iletişim numaraları aracılığı ile sunulan hususlardan bir diğeri de kesinlikle ret yanıtı alan kişilerin vize harçlarının iade edilip edilmeyeceğidir.

Ret yanıtı alan kişilerin vize harçları iade edilmeyecektir. Bu durum sadece Gürcistan özelinde bir prosedür değildir. Diğer birçok ülkede de ret yanıtı alan kişilerin harçları iade edilmez. Ret yanıtı alan bireylerin konsolosluğun belirtmiş olduğu zaman aralığına reddi itiraz başvurusunda bulunması gerekmektedir. Reddi itiraz başvurusu ile beraber sizin vize talebinizin yeniden dikkate alınması sağlanacaktır. Ret yanıtının neden verildiğine dair de kapsamlı bir analiz sunulmaktadır. Bu şekilde diğer başvuruda aynı yanılgıya düşülmesinin önüne geçilmesi adına çaba sarf edilmektedir.

Gürcistan Konsolosluğu Adresi

Gürcistan Konsolosluğu Ankara ve İstanbul temsilcilikleri üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir. Gürcistan Konsolosluğu adresi Ankara’da Kılıçali Sokak, İstanbul’da ise Beşiktaş üzerinden tarif edilmektedir. Gürcistan Konsolosluğu nerede; adresler aracılığı ile bizzat ziyarette bulunmadan önce randevu alma adımlarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Randevu adımlarının alınmasının sonrasında dilerseniz gün ve tarihte değişim de yapabilirsiniz.

Salgın koşullarına dair alınan önlemler seyahat öncesinde analiz edilmelidir. Ülkeye giriş adımında son 6 ay içerisinde Covid geçiren ve atlatan kişilerin giriş yapmasına izin verilmektedir. Bunun yanı sıra son 72 saat içerisinde PCR testi negatif çıkan kişilere de olanak tanınmaktadır. İlerleyen aylarda ülkeye giriş yapılması için aşı sertifikası zorunluluğu getirileceği de düşünülmektedir. Bu nedenle son gelişmeleri yakından takip etmeye ve giriş adımında salgın sebebi ile bir sınırlandırma olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Salgının peak noktasına ulaştığı bazı dönemlerde ülkeler arası seyahatin tamamen askıya alındığı da görülmüştür.

Gürcistan Konsolosluk Vize Randevu

Gürcistan Konsolosluğu vize randevu adımlarını online şekilde alabilirsiniz. Gürcistan Konsolosluğu çalışma saatleri 09.00-17.00 arasında aktiftir. Randevu adımlarını tamamlamanızın sonrasında bir değişim yaşanırsa gün ve saatte revizyon yapılmasına da olanak verilmektedir. Vize başvuru adımlarında sunmanız gereken belgelerden bazıları;

 • Vize başvuru adımlarında pasaportunuzu güncel tarihli bir biçimde sunmalısınız. Örneğin yeşil pasaportların 5 senede bir yenilenmesi gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf ve sabıka kaydı da sunmalısınız. Ayrıca kimlik fotokopisi de talep edilmektedir.
 • Vize talep adımlarını yerine getirirken kişilerin özellikle maddi durumlarına ilişkin de bilgilendirme talep edilir. Kalacak güne göre değişim gösteren bir tutarın banka hesabınızda yer alması gerekir. İstenen biri diğer evrak da seyahat ve sağlık sigortasıdır.

Gürcistan vize başvuru adımlarında sıralanan bu belgelerde bir eksiklik ya da yanlış bilgilendirme talep edildiği anda sistemin anında vize başvurusunu ret yanıtı ile karşılayacağını bilmek gerekir. Dileyen kişilerin prosedürlere takılmadan vize almak için danışmanlık firmaları ile iş birliği kurmasına da olanak verilir.

Gürcistan Konsolosluk Duyuru

Gürcistan Konsolosluğu duyuru başlığı yakından takip edilmelidir. Duyurular üzerinden vize başvurularına dair son gelişmeler, seyahatlerde salgın kısıtlamaları, ülkeye giriş adımında takip edilmesi gereken koşullar ve Gürcistan vatandaşları için faydalı bilgilere anında erişebilirsiniz. Gürcistan vize işlemleri ve karşılıklı muafiyet detayları konusunda da tüm bilgilendirme duyurular kısmında sunulacaktır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın da duyurularını yakından incelemelisiniz.

Gürcistan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Gürcistan Konsolosluğu vize sorgulama adımlarının online şekilde tamamlanmasına olanak verilmektedir. Tüm evrakların iletilmesinin ve vize harcının ödenmesinin sonrasında size bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası aracılığı ile vize başvurunuzun hangi değerlendirme safhasında olduğu ile alakalı bilgi alabilirsiniz. Vize sorgulama adımında ret yanıtı almanız durumunda ret yanıtının neden iletildiği ile alakalı gerekçeli karar isteyebilirsiniz. Reddi itiraza gitme ya da vize başvuru adımını tekrarlama hakkınız vardır. Gerekli olan prosedürlere ve evraklara dikkat ederek başvurunun yapılması durumunda, vize başvurusunun ret yanıtı alması söz konusu olmayacaktır.

728 90
Araç çubuğuna atla