Güney Afrika Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  7.870,00
  % 0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8168
  % 0,01
 • € EURO
  35,2263
  % -0,15
 • £ POUND
  41,7316
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  4,5242
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3697
  % 0,00
 • BITCOIN/TL
  2159294,426
  % -0,81
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Güney Afrika Konsolosluğu

Güney Afrika Konsolosluğu
728 90

Güney Afrika Cumhuriyeti seyahatleriniz öncesinde vize uygulamalarını ele almanız gerekir. Nitekim kapıda vize prosedürlerine değinilir. Bununla birlikte vize muafiyetine de yer verilir. Tüm bu hususlara da Güney Afrika Konsolosluğu resmi sitesinden netlik kazandırmanız kolay olacaktır.

Başlıklar

Güney Afrika Konsolosluğu Ankara

Güney Afrika vize işlemlerini sınır kapısı üzerinden yürütebilirsiniz. Bordo ve de yeşil pasaport sahipleri 30 günlük kalma sınırına karşı kapı vizesine yönelebilir. Ancak söz konusu 30 günü aşan seyahatlerde Güney Afrika Konsolosluğu Ankara üzerinden müracaat etmeniz gerekebilir.

300 250 4

Ankara ikametli olarak Güney Afrika Büyükelçiliği bilgilerine değinilir. İlk etapta adresi 100. Yıl Filistin Caddesi, No: 27, 06700 Çankaya şeklinde paylaşmak gerekir. Ardından ise Güney Afrika Konsolosluğu çalışma saatleri olarak:

 • Cuma günleri için 08.30 – 15.00 saat aralığını dikkate almak gerekir.
 • Diğer hafta içi günlerde ise 08.30 ile 17.00 saatlerine yer verilir.

Tüm bu bilgilere http://www.southafrica.org.tr/index.php/tr/ üzerinden ulaşmanız ve de vize işlemlerine geçmeniz kolay olacaktır. Aynı zamanda vizeye dair merak ettiklerinizi sorgulamak için 0312 405 68 61 telefon numarasını da çevirebilirsiniz.

Güney Afrika Konsolosluğu İstanbul

Güney Afrika vize başvurularına sadece Ankara’da bulunan Büyükelçilik üzerinden yer verilmez. Bunun ardından gelen konsolosluklar için de aynı hususlara değinilebilir. Tekrardan adres ve de iletişim bilgilerini dikkate alarak başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Güney Afrika Konsolosluğu İstanbul için de benzer bilgilerin üzerinde durulur. Fahri Konsolosluk olarak İstanbul başta olmak üzere İzmir ile Mersin adreslerine de değinilir. Türkiye’nin her şehrinden alınan başvurular birkaç iş gününe kadar değerlendirilir. Söz konusu İstanbul olduğu zaman:

 • 30 günü aşan seyahatler için T.C. vatandaşlarının randevu almaları istenir.
 • Randevu gününe kadar vizeye dair evrakları hazırlamanız beklenir.

Güney Afrika Konsolosluğu nerede sorgulayanlar için öncelikle Sarıyer’de olduğunu belirtmek gerek. İstinye Caddesi, No:38, Aslanlıköşk İstinye – Sarıyer adresi ele alınmalıdır. Bunun dışında telefon numarası da 0212 484 04 64 şeklinde sıralanır. http://www.southafrica.org.tr/index.php/tr/elcilik/fahri-konsoloslar eşliğinde tüm bu iletişim bilgilerini öğrenerek başvurulara geçersiniz.

Güney Afrika Konsolosluğu İletişim

30 günlük muafiyet hakkına dair öncelikle pasaport türleri paylaşılır. Hizmet ile Diplomatik Pasaport sahiplerinin muaf olduğu belirtilir. Söz konusu Umuma Mahsus ile Hususi pasaportlar olduğu zaman da kapı vizesine değinilir.

Güney Afrikalı Konsolosluğu bünyesinde 30 günü aşan seyahatlere değinilir. Öyle ki seyahat süresine bağlı olarak vize başvurularına geçmeniz beklenir. Bunun için de Güney Afrika Cumhuriyeti dış temsilcileri ile görüşmek gerekir. Güney Afrika Konsolosluğu iletişim olarak:

 • Büyükelçilik ya da Fahri Konsolosluklar için telefon numaraları paylaşılır.
 • Randevu almak için iletişime geçmeniz beklenir.

Randevular belgelerin teslimi açısından önemli bir yere sahiptir. Öyle ki vize başvuruları sırasında öncelikle kimlik belgelerine değinilir. Pasaport, seyahat ve finansal durum evraklarının paylaşılması beklenir. Bir de olmazsa olmaz harç ödemelerine geçmeniz istenir. Bu adımlara netlik kazandıranlar zaman kaybetmez ve müracaat eder. 30 günü aşan seyahatlere dair vizelerini alarak ülkeye giriş yapmaları esas alınır.

Güney Afrika Konsolosluğu Adresi

Güney Afrikalı Konsolosluğu 30 günü aşan seyahatlerde devreye girer ve bizzat vize başvurularına geçmeniz beklenir. Başvurulara dair belgelerinizi hazırlamanız beklenir. T.C. vatandaşları:

 • 6 ay geçerliliği olan pasaportları üzerinden başvuruda bulunmalıdır.
 • Kimlik, konaklama, ulaşım ve mali durum belgelerini de paylaşmalıdır.

Bu paylaşım içim önceliğiniz randevu almak olmalıdır. Ardından da Güney Afrika Konsolosluğu adresi nedir öğrenerek bizzat müracaat edebilirsiniz. Başvuru aşamasında:

 • İbraz edilen belgelerin eksiksiz olması dikkate alınacaktır.
 • Harç ödemelerini yapanlar birkaç iş gününe kadar sonucu öğrenecektir.

T.C. vatandaşları sonuç için de Konsolosluk üzerinden iletişime geçebilir. Bu anlamda hem telefon numaralarına hem de e-mail adreslerine değinilir. Hafta içi tüm bu iletişim servislerine yönelmenize izin verilir.

Başvurulara dair yine hafta içi çalışma saatlerini dikkate alarak harekete geçmek gerekir. Aynı zamanda resmi tatilleri de es geçmemelisiniz. Çünkü resmi tatillerde Konsolosluk ile Büyükelçilik kapalı olacaktır. Bu süreçte başvuruların değerlendirilmesi söz konusu değildir. Hatta resmi tatil duyuruları ile yol göstermeye de özen gösterilir.

Güney Afrika Konsolosluğu Vize Randevu

Güney Afrika dış temsilcilikleri 30 günden uzun süreli seyahatlere ilişkin vize prosedürlerine değinmenizi bekler. Hazırlanması gereken belgelere yer verilir ve başvuru ödemelerine geçilmesi istenir. Bu adımlara randevu da eklenir. Çünkü sadece randevu alanların başvuruda bulunması esas alınır.

Güney Afrika Konsolosluğu vize randevu için iletişim bilgilerini sıralamaktadır. Bu yolla vizeye ilişkin merak ettiklerinizi sorgulamanız da kolay olacaktır. T.C. vatandaşları:

 • Konsolosluk telefon numarası üzerinden randevu almak için iletişime geçebilir.
 • E-posta adresleri eşliğinde de randevuya geçmeniz esas alınır.

Randevu alan vatandaşlar belirtilen güne kadar zorunlu olan evrakların hepsini de hazırlamalıdır. Örneğin seyahat sağlık sigortası bunlar arasında yerini almıştır. Minimum teminat bedeli de 30.000 Euro olarak paylaşılmıştır. Geriye ise pasaport ve fotoğraf gibi standart belgeler kalır. Hepsinin ibrazına karşı vizenin değerlendirilmesi sağlanır. Böylece birkaç iş gününe kadar vizeye netlik kazandırmanız ve seyahate geçmeniz kolay hale gelir.

Güney Afrika Konsolosluk Duyuru

Güney Afrika Cumhuriyeti dış temsilcilikleri ülkeye seyahatlere dair sık sık paylaşımlarda bulunur. Özellikle de pandemi sürecinden kaynaklı olarak duyuruların dikkate alındığı açık durumda. Çünkü bu süreçte uçuşlar iptal edilmiş ve zaman zaman başvurular kabul edilmiştir.

Güney Afrika Konsolosluğu duyuru ile seyahatlerin açık olduğu zaman diliminden haberdar olabilirsiniz. Hatta resmi tatil günlerinin de yine bu yolla paylaşılmasına dikkat edilir. Duyurular sayesinde:

 • Uluslararası tatil günlerini öğrenerek vizeye müracaat edilebilir.
 • Vize başvurularına dair güncel açıklamalara da değinilir.

Özellikle de hazırlanması gereken belgelere netlik kazandırılabilir. Bunlar kadar her geçen sene farklı zam oranları ile harç bedelleri paylaşılır. Belgeler kadar başvuru ödemeleri de dikkate alınır. Böylece kısa ya da uzun vadeli vize başvurularına geçmek kolay hale gelir. Çalışma saatlerini dikkate alanlar Konsolosluk veya Büyükelçilik üzerinden müracaat edebilir. Neyse ki resmi siteden çalışma saatlerinin duyurulmasına özen gösterilir.

Güney Afrika Konsolosluğu Vize Sorgulama

Güney Afrika seyahatleri öncesinde vize muafiyetine ve de kapıda vize uygulamalarına değinilebilir. 30 günlük yasal sınıra bağlı olarak işlem görüldüğü belirtilir. Yani 30 günden uzun süreli seyahatler için tüm pasaport sınıflarına vize şartları eşlik eder.

Kısa ya da uzun vadeli vizelere dış temsilcilikler üzerinden başvuru yapılır. Ardından da sonucu merak edenler Güney Afrika Konsolosluğu vize sorgulama işlemlerini ele almaya başlar. Sorgulama yapmak isteyenler:

 • Resmi siteden kimlik ile pasaport bilgileri üzerine sorgulama yapabilir.
 • Aktif telefon numarasını çevirerek vize sonucunu öğrenebilir.

Konsolosluk iletişim bilgileri vize sorgulamak isteyenlere yol gösterir. Bunun için başta telefon numarası olmak üzere e-posta adreslerine de değinilir. İsteyenler mail üzerinden de vize sonucunu öğrenebilir. Böylece 30 günü aşan Güney Afrika seyahatlerine geçmeniz kolay hale gelir. Nitekim zorlayıcı vize prosedürlerinin üzerinde durulmuyor. Bu durum vize başvurularının hızlanmasında etkili oluyor. Ardından da sorgulamaya geçiliyor. Gerek resmi site gerekse iletişim bilgileri dahilinde Güney Afrika vizenize netlik kazandırmanız sağlanıyor.

728 90
Araç çubuğuna atla