Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.146,00
  % 0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2000
  % 0,12
 • € EURO
  35,0117
  % 0,02
 • £ POUND
  40,9908
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,4507
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3560
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2259475,609
  % -1,46
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi
728 90

Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi alabilmeniz için sizin adınıza bir mülkünüzün olması gerekmektedir. İpotekli krediler bankalar için kesin ve yeterli bir teminattır bu sebepten ipotekli kredilerin oldukça hızlı çıktığını görmek mümkündür. Birçok insan artık ipotekli kredi yoluna başvurmaktadır ve bunun birtakım sebepleri söz konusudur.

Başlıklar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

İpotekli ihtiyaç kredisi günümüzde ihtiyaç kredileri için tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur. Kişi o an çalışmıyorsa evini veya arsasını ipotek ettirerek bu durumu çözebilir çünkü çalışmayan yani düzenli geliri olmayan birinin kredi alması tamamen bankaya bağlıdır ancak miktar her şekilde oldukça düşük olacaktır. Yani kredi verilse dahi yüksek bir miktar olmayacaktır.

300 250 4

Ödeme sorunu bu tip bir kredide oldukça büyük bir sıkıntı doğurabilir özellikle ipotek ettirdiğiniz evde veya arsada siz yaşıyorsanız bu büyük bir sıkıntı doğurabilmektedir. Ancak yüksek meblağlı krediler için ipotekli kredi sıkça tercih edilmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisinin Farkı Nedir?

Sonuçta her ne ipotek ettirirseniz ettirin kredi notunuz önemlidir çünkü esas kredi de buna göre verilmektedir. Bunun dışında ipotekli ihtiyaç kredilerinin en büyük farkı yüksek meblağlı kredileri çok kısa bir zamanda alabilme şansınız olmasıdır. Gösterdiğiniz yerin veya evin değeri de burada önem arz etmektedir.

Bununla birlikte çalışmıyorsanız ya da düzenli bir geliriniz yoksa yine de kredi alabileceğinizi gösteren bir sistemdir ipotekli ihtiyaç kredisi sistemi. Ancak bilinmelidir ki ufak ödeme problemleri sizlerin evinizden veya arsanızdan olmanıza sebep olabilir çünkü bankalar bu konuda oldukça hassastırlar.

Böyle bir durumda ipotekli ihtiyaç kredisi için başvururken hangi bankadan başvuracağınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Her bankanın belli başlı ve birbirinden farklı şartları olacaktır. Öncelikle bunları incelemeniz gerekmektedir. Örneğin; Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi üzerinden örnek vermek gerekirse ödeme planınızı bankanın denetiminde kendinizin belirlemesi söz konusudur. Mesela 3 ay sonra ödemeye başlamak ya da ilk 6 ay belli bir miktarda öderken bir sonraki 6 ay başka bir miktarda ödemek gibi alternatif seçenekleri vardır.

Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi için öncelikle bankaya başvuru işleminizi gerçekleştirir ardından kredi notunuz ve ipotek ettirdiğiniz yerin bir hesaplaması yapılarak size bir kredi biçilir. Evin veya arsanız üzerinde haciz olmaması gerekmektedir. Ardından kredi onaylanırsa sonrasındaki planı banka gözetiminde sizler belirleyebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla