Garanti Bankası Mevduat Hesapları | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.606,00
  % 0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4970
  % 0,14
 • € EURO
  34,8823
  % 0,30
 • £ POUND
  40,5354
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4972
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,37
 • BITCOIN/TL
  2000561,310
  % -3,61
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Garanti Bankası Mevduat Hesapları

Garanti Bankası Mevduat Hesapları
728 90

Mevduat, bir süreliğine ya da süresiz olarak bankaya yatırılan para, döviz ya da değerli madenlere denir. Mevduat hesabı, müşteri tarafından vadeli ya da vadesiz olarak banka hesabına yatırılan, aylık, yıllık ya da günlük olarak banka tarafından faiz ödenen ya da ödenmeyen, banka hesabına mevduat hesap denir. Garanti Bankası mevduat hesapları vadeli mevduat ve vadesiz mevduat olmak üzere iki çeşittir. Mevduat hesapları birçok müşteri tarafından özellikleri bakımından araştırılmaktadır.

Başlıklar

Vadeli Mevduat Hesabı

Garanti bankasında vadeli mevduat alanında birçok farklı ürün bulunur. Vadeli TL hesabı, vadeli döviz hesabı, ELMA mevduat hesabı, enflasyona endeksli vadeli hesap ve biriktirdiğini ödeyen mevduat olmak üzere birçok mevduat ürünü bulunuyor. Hepsi birbirinden cazip ve avantajlı olan bu mevduat hesaplarına yatırım yaptığınız zaman oldukça kârlı bir bakiye elde edersiniz.

300 250 4

Özellikle e- vadeli hesap Garanti bankası mevduat hesapları arasında en çok tercih edilen mevduat ürünüdür. E vadeli hesaba yatırım yaptığınızda paranızı vade dolmadan bile çekebiliyorsunuz. E vadeli hesap Garanti BBVA İnternet şubesi ve Garanti BBVA mobil şube üzerinden açılmaktadır.

İnternet şubesinden ya da Garanti BBVA mobil uygulama üzerinden çok kısa sürede e vadeli hesap açabilirsiniz. E vadeli hesap içerisinde hoş geldin kampanyası ve uzun vade kampanyası adı altında iki kampanya bulunur. Hoş geldin kampanyası açabilmek için son 1 ay içinde Garanti Bankasından vadeli hesap açmamış olmanız ve şu anda mevcutta bir vadeli hesabınızın olmaması gereklidir.

En az bin TL yatırımınızda e vadeli hesap 32 gün ile 370 gün arası vadede  %8 ile %16.25 oranında faiz oranı sunar. E vadeli hesabın her zaman en yüksek oranda faiz avantajı vardır. Aynı zamanda hesap açıldığı andan itibaren kazandırmaya başlar. Vade dolmadan hesabınızdan para çekseniz bile vade günü bozulmaz ve oran değişmez. Ayrıca birçok para birimi ile yatırım yapabilirsiniz.

Vadeli TL Hesabı

Garanti Bankası mevduat hesapları arasında bir diğer seçenek de vadeli TL hesabıdır. Vadeli TL hesabı, yatırımınız için risk olmadan faiz getirisi olan hesap çeşididir. Bu hesabı sadece şubelerden açtırabilirsiniz. Bu sebeple internet şubesinden ya da mobil uygulama üzerinden vadeli TL hesabı açılamamaktadır. Vadeli TL olarak hesap oluşturduktan sonra dilerseniz e vadeli hesaba da çevirebilirsiniz.

Vadeli TL hesabı faiz oranlarındaki değişimlerden etkilenmez ve her ay için aynı getirisi vardır. 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay olarak vade seçeneği vardır. Kaç ay vade seçildi ise o kadar ay boyunca vade oranı değişmez. 1, 3, 6 ve 12 ay haricinde 32 günden 400 güne kadar da vade seçeneğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Buna kırık vadeli hesap adı verilir ve kırık vadeli hesabı garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden 999 güne kadar vade ile açabilirsiniz. Vadeli TL hesabı içerisinde uygulanan faizler brüt faiz oranıdır, aylık olarak devlet tarafından vergi kesintisi yapılır.

Vadeli TL hesabında hesap açmak için en alt limit olarak 1000 TL belirlenmiştir. Bu hesap türünde önemli olan vade bozulduğu takdirde o ay için mevduata faiz uygulanmaz. 1000 TL’lik vadeli TL hesabı açtığınızda 45 günlük %5,5 oranda faiz uygulanır. 25 bin TL ve üzerindeki yatırımlarınızda ise 45 günlük vadede ve 12 aylık vadede %12’lik faiz uygulanır.

Vadeli Döviz Hesabı

Garanti bankası mevduat hesapları arasında bir diğer avantajlı hesap ise vadeli döviz hesabıdır. Döviz birikimlerinizi risk olmadan değerlendirebileceğiniz vadeli döviz hesabı ile hem dövizden hem faizden kazanabilirsiniz.

Döviz birikiminizi dilerseniz e vadeli hesap açarak da değerlendirebilir, internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden kolayca hesap oluşturabilirsiniz. Vadeli döviz hesabı vade sonuna kadar dövizinizi korur ve piyasadaki faiz düşüşünden ya da yükselişinden etkilenmeden sabit kalır. Vadeli döviz hesabının özellikleri şu şekildedir;

 • 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay olmak üzere vadeli döviz hesabı oluşturabilirsiniz.
 • 32 günden 400 güne kadar da kırık vade de oluşturarak dövizinizi değerlendirirsiniz.
 • Eğer paranızdan vade bitmeden çekmek isterseniz vade bozulduğu için faiz uygulanmayacaktır.
 • Vade sonunda ne olacağı ile ilgili olarak hesap açılışında seçeneğinizi yapabilirsiniz. Mesela vade sonlarında yeni faiz oranlarına göre yenilenmesi, sadece anaparanın yenilenip faiz tutarınızın başka hesaba aktarılması ya da hesabın komple kapatılması gibi seçeneklerden birisini seçebilirsiniz.

ELMA Mevduat Hesabı

Garanti bankası mevduat hesapları arasında bir diğer tercih edilen hesap ELMA mevduat hesabıdır. Siz hesaplarınız üzerinden ödemelerinizi yaparken bile vadesiz TL hesabınız üzerinde bulunan bakiyenizi belirli limitlerde ELMA mevduat faizi ile değerlenir. ELMA mevduat hesabı oluşturduğunuz zaman bu hesap üzerinden şu işlemleri yapabilirsiniz;

 • Tüm faturalarınızı ödeyebilir, kredi kartı ödemelerinizi yapabilir ve otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kira ve taksit ödemesi gibi ödemeleriniz otomatik olarak da bu hesaptan yapılır.
 • Bu hesap üzerinden nakit olarak para çekme ve yatırma işlemi de yapabilirsiniz.
 • ELMA hesabı için vadesiz TL hesabında en az 5000 TL olmalıdır. Hesabınızda alt limit üzerinde kalan kısım gecelik olarak ELMA hesabında değerlendirilerek faiz uygulanır.
 • Hesabınıza para yattığı zaman mesela maaşınız yatmış bile olsa ELMA mevduat hesabınız varsa paranıza gecelik olarak faiz uygulanır.
 • ELMA hesabı ile bankacılık işlemleriniz için zaman harcamak yerine direkt olarak maaşınızı da değerlendirmiş olursunuz.
 • ELMA mevduat hesabını Garanti BBVA mobil uygulama üzerinden, internet bankacılığı üzerinden ya da en yakın Garanti BBVA şubesinden açabilirsiniz.
 • Paranızın faiz ile değerlenebilmesi için hesabınızda en az 5000 TL olmalıdır.
 • ELMA mevduat hesabında uygulanan faiz oranı %5’tir.

Enflasyona Endeksli Vadeli Mevduat Hesabı

Garanti bankası mevduat hesapları arasında bir diğeri de enflasyon oranı ile faiz elde etmeyi sağlayan mevduat hesabıdır. 3 farklı enflasyona göre oluşturulmuş bir vadeli hesap türüdür. Enflasyondan faiz kazandıran hesap olan enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı ile 3 farklı türde hesap oluşturabilirsiniz. Uzun vadeli, faiz korumalı ve ara faiz ödemeli olmak üzere oluşturabileceğiniz bir hesap türüdür. Uzun vadeli mevduat hesabında en güncel TÜFE oranından ve ek orandan hesaplanır ve enflasyondan ek kazanç sağlar. Bu hesap türünde  vaad edilen bir kazanç oranı yoktur. Vadenin sonunda en güncel TÜFE oranının üzerine ek oran eklenerek gelir sağlanmış olur. Vadeniz 1 yıldan uzun olduğunda verdi oranı %0 olarak uygulanır. Bu hesap türü için en az 10000 TL lik bakiye gereklidir. 367 ile 400 gün arası vadede açılır.

Vadesiz TL Hesabı

Para çekme, havale, ödeme, kart ödemeleri EFT, otomatik ödeme gibi tüm işlemler vadesiz TL hesabı üzerinden yapılır. Vadesiz TL hesabınız olduğunda garanti Bankası tarafından avans hesabı da oluşturulur ve bu avans hesabınızdan hesabınızda para olmasa bile nakit ihtiyaçlarınızda para çekebilirsiniz. Aynı zamanda vadesiz TL hesabınızdaki parayı ELMA hesabı olarak da değerlendirebilirsiniz. Vadesiz TL hesabından dilediğiniz zaman ATM’ler aracılığıyla para çekebilirsiniz. Aynı zamanda Paracard sahibi de olursunuz. Paracard ile yapacağınız alışverişlerde yanınızda nakit bulundurmanıza gerek kalmaz ve her alışverişinizde puan biriktirirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla