Finlandiya Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.661,00
  % 2,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5089
  % 0,29
 • € EURO
  34,6043
  % 0,29
 • £ POUND
  40,4860
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3444
  % -0,70
 • BITCOIN/TL
  2007950,385
  % -4,09
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Finlandiya Konsolosluğu

Finlandiya Konsolosluğu
728 90

Finlandiya Konsolosluğu vize işlemleri Finlandiya vatandaşlarının pasaport işlemleri ve resmi evrak talep adımlarının yerine getirildiği kurumdur. Kuzey Avrupa’da bulunan Finlandiya Norveç ve İsveç ile komşudur. Konsolosluk aracılığı ile vize talep ederek doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Finlandiya konsolosluk işlemleri randevulu şekilde yürütülmektedir.

Başlıklar

Finlandiya Konsolosluğu Ankara

Finlandiya Konsolosluğu aracılığı ile Finlandiya vatandaşlarının doğum ve ölüm bilgilerinin Finlandiya resmi sistemine işlenmesi konusunda eşsiz bir alt yapı geliştirilmiştir. Doğum, ölüm, evlilik ya da seyahat belgesi talep adımlarının yanı sıra Türkiye’de bir sorun yaşanması durumunda bu sorunun ortadan kaldırılması için de Finlandiya Konsolosluğu Ankara temsilciliğine başvuruda bulunabilirsiniz. Kader Sokak No:44,, 06700 Gaziosmanpaşa adres bilgilerini takip ederek temsilciliğe ulaşmanız mümkündür.

300 250 4

[email protected]  mail adresi de aktif olarak hizmet vermektedir. Bu mail adresine gönderilen iletilerin en kısa sürede yanıtlanması sağlanmaktadır. www.finland.org.tr/ internet sitesi aracılığı ile sorularınıza yanıt bulma fırsatını yakalayabilirsiniz. Vize prosedürlerinde ya da Finlandiya vatandaşlarının konsolosluk işlem akışlarında bir değişim meydana geldiği zaman internet sitesinde gerekli olan bilgilendirme yer bulacaktır.

Finlandiya Konsolosluğu İstanbul

Finlandiya Konsolosluğu vize başvuru adımlarını yerine getirirken sunulan belgelerin eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Vize işlemleri ile alakalı bireysel çaba sarf etmek istemezseniz, aracı firmalardan da danışmanlık hizmeti almanıza olanak verilmektedir. Finlandiya Konsolosluğu İstanbul temsilciliğine ulaşmak için Nisbetiye Mahallesi Aydın sokak, numara 6 C Blok, 3. kat, daire 8, 34340 1.Levent adresini kullanabilirsiniz. Bu adrese gelmeden önce gerekli olan randevu alma Adımlarını yerine getirmeyi de unutmamalısınız. Özellikle pandemi sürecinde bizzat gelecek olan kişilerin randevu işlemlerini yerine getirmesine büyük önem verilmektedir.

[email protected] mail adresini kullanarak İstanbul temsilciliğinin yetkilileri ile de iletişim kurma hakkınız vardır. Mail adresi üzerinden sorularınıza yanıt bulmanın yanı sıra sorunsuz bir şekilde yaşadığınız aksaklıklar hakkında da temsilcileri haberdar edebilirsiniz. Vize talep adımlarında ret yanıtı alan kişilerin İstanbul temsilciliği üzerinden reddi itiraz başvurusunda bulunmasına da olanak verilmektedir. Reddi itiraz başvurusu ile beraber vize talep adımlarının yeniden değerlendirmeye alınması sağlanabilmektedir.

Finlandiya Konsolosluğu İletişim

Finlandiya Konsolosluğu aracılığı ile vize talep adımlarını yerine getirirken danışmanlık firmalarından destek almak sizin için süreci daha sorunsuz kılacaktır. Fin Konsolosluğu üzerinden danışmanlık firmaları gerekli olan tüm bilgilendirmeleri eksiksiz bir biçimde sunacaktır. Bu aşamada klasik vize başvuru harcının yanı sıra kişilerin aracı firmaya da ücret ödemesi (komisyon) gerektiği ayrıca belirtilmelidir.

Finlandiya Konsolosluğu iletişim bilgileri konusunda oldukça aktif olan seçeneklerdendir. Bu iletişim numaraları ve mailleri sadece mesai saatleri içerisinde aktiftir. Yapılan açıklamaların ve yöneltilen soruların anlaşılır olması durumunda en kısa sürede yanıt ulaştırılması sağlanmaktadır. (0212) 296 95 49 telefon numarasına mesai, saatleri içerisinde erişim sağlayabilirisiniz. Bu iletişim numarasına en sık gelen soruların başında vize başvuru harcının ödenmesi ile alakalı detaylardır. Vize başvuru harcının ödenmesinin sonrasında size verilen makbuzu saklamalısınız. Bu başvuru harcı yatırılmazsa vize talebinizin dikkate alınmayacağı da bildirilmelidir. Vize başvurunuzun ret yanıtı ile karşılaşması durumunda yatırmış olduğunuz vize harcının tarafınıza iadesi söz konusu olmayacaktır.

Finlandiya Konsolosluk Adresi

Fin Konsolosluğu Ankara ve İstanbul’un yanı sıra bir de İzmir’de temsilcilik açmıştır. Mopak Kaoyt Karton Sanayii ve Ticaret A.P., Kyrovasy Mevkii İzmir adresi aracılığı ile sorunsuz bir biçimde yetkililere ulaşabilirsiniz. Finlandiya Konsolosluğu adresi olarak belirtilen bu açık adresi kullanmanızın öncesinde randevu almayı unutmamalısınız. Pandemi sürecinin de etkisi ile beraber randevusuz işlem gerçekleştiren kişilerin konsolosluk binalarına kabulü mümkün olmamaktadır.

Finlandiya Konsolosluğu nerede; bu adres aracılığı ile sorunsuz şekilde erişim adımlarının tamamlanmasının hemen sonrasında vize başvurunuza dair evrak teslimini yapabilirsiniz. Vize başvurusunun iletilmesinin hemen sonrasında 4 haftalık zaman diliminde size bilgilendirme yapılacaktır. Kesin tarihli bir organizasyona katılmak için vize talep eden kişilerin bilhassa bu 4 haft6alık bekleme sürecini de dikkate alması gerekir. Oturum talebi ya da aile birleşimi gibi talepleriniz olacaksa bunun bekleme süresinin 90 güne kadar uzayabileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir.

Finlandiya Konsolosluk Vize Randevu

Finlandiya Konsolosluğu vize randevu adımlarını online olarak ya da telefon numarası üzerinden yerine getirmenize olanak verilmektedir. Almış olduğunuz randevu gün ve saatinde gerek duymanız durumunda değişim yapmanıza da olanak verilebilmektedir.

 • Finlandiya vize başvuru adımlarında pasaportunuzu sunmanız istenecektir. Hem güncel tarihli pasaportunuz talep edilebilir hem de gerek görülmesi durumunda geçmiş tarihli pasaportlarınızı da sunmanız istenebilir.
 • Vize başvurusunda biyometrik fotoğraf iletmelisiniz. Bu fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olması gerekecektir. Vize başvuru adımlarında sunulan biyometrik fotoğrafınızın çoğaltılmamış orijinal olması gerekir. Vize başvuru formunun 2 nüsha halinde doldurulması ve sunulması istenir. Ayrıca kişilerin seyahat ve sağlık sigortasının da aktif bulunması gerekir. Seyahat ve sağlık sigortası aktif değilse kişilerin başvuru adımları ret yanıtı ile karşılanacaktır.
 • Maddi durumunuza ilişkin de bilgilendirme talep edilebilmektedir. Finlandiya’ya giriş yapacak kişilerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek maddi birikime sahip olduklarını kanıtlamaları istenmektedir. Son 6 aya ait hesap özeti de bu nedenle talep edilebilmektedir.

Finlandiya Konsolosluğu çalışma saatleri 09.00-12.30 ve 13.30-16.00 olarak belirlenmiştir. Finlandiya vize işlemlerini size mesai saatleri içerisinde verilen gün ve saatte tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru adımlarında yukarıda belirttiğimiz tüm detaylar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Finlandiya vizesinin Schengen kapsamında olduğunu da belirtmek gerekir. Finlandiya üzerinden Schengen vizesini almanız durumunda diğer Schengen ortak vize anlaşmasına taraf olan ülkelere de giriş yapma hakkınız olacaktır. Bu ülkelere giriş adımını yerine getirirken sorunsuz şekilde ayrıca vize talebine gerek olmaksızın işlem akışı yerine getirilecektir. Schengen vizesi 180 günlük zaman diliminde maksimum 90 gün aktif kullanılabilmektedir. Uzun süre kalmak isteyen kişiler için uygun bir alternatif olmayacaktır. Finlandiya’da uzun süre kalmak isteyen kişilerin D tipi vize başvurusunda bulunması daha mantıklı olacaktır.

Finlandiya Konsolosluğu Duyuru

Finlandiya Konsolosluğu duyuru bilgileri de incelemeye alınmalıdır. Özellikle salgın sürecinde duyurular kısmı daha da büyük önem kazanmıştır. Finlandiya’ya girmek isteyen kişilerin hangi salgın tedbirlerine dikkat ederek giriş yapması gerektiğine dair de bilgilendirme sunulacaktır. Örneğin PCR test zorunluluğunun yanı sıra ilerleyen aylarda ülkelere giriş çıkış aşamasında aşı sertifikasının da zorunlu hale gelemsi gibi biri durumun söz konusu olduğu unutulmamalıdır.

Finlandiya vize talep adımlarında kişilerin sorunsuz erişim adımını yerine getirmesi için tüm duyuruları takip etmesi önerilmektedir. Türkiye’de yer alan Finlilerin de işlemlerine dair gerekli olan tüm bilgileri konsolosluk duyuruları aracılığı ile edinmesi sağlanacaktır.

Finlandiya Konsolosluğu Vize Sorgulama

Finlandiya Konsolosluğu vize sorgulama sürecinde oldukça pratik bir sistem geliştirilmiştir. Bu pratik sistem size başvurunun neticelendirilmesi ile sunulan referans numarası ile mümkün kılınır. Online olarak sorgulama adımını tamamlayabilirsiniz. Vize başvurunuz ret yanıtı ile karşılaşırsa dilerseniz yeniden başvurunun yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz. Vize başvurusunun takip adımlarının sorumluluğunu danışmanlık firmalarına verme hakkınız da vardır. Bu danışmanlık firmaları atılan tüm adımlar hakkında sizi anında bilgilendirecektir. İşlem akışı alışık olduğunuzdan çok daha hızlı ilerleyecektir.

728 90
Araç çubuğuna atla