Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.876,00
  % 0,10
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8180
  % 0,06
 • € EURO
  35,2117
  % -0,11
 • £ POUND
  41,6600
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,5242
  % -0,06
 • РУБ RUBLE
  0,3698
  % 0,05
 • BITCOIN/TL
  2151614,330
  % -0,85
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar
728 90

Ülkemizde kredi kartı kullanım oranı o kadar çok ki neredeyse her evde ve herkeste kredi kartı bulunuyor. Yanımızda nakit olmasa da almamız gereken bir şey olduğunda hemen elimiz kredi kartına gidiyor. Hatta yaptığımız alışverişler için kampanyalar da düzenlenmesi ile birlikte kredi kartı kullanımı oldukça cazip hale gelmektedir.

Taksit sayısı arttıkça ödeme kolaylığı oluyor, bir de vade farkı alınmadığı zaman kredi kartına taksit ile çok daha avantajlı şekilde alışveriş yapılıyor. Kredi kartına yaptığımız alışverişler için birçok banka tarafından faiz de alınır. Yani kredi kartı borcu öderken aslında bir yandan bankaya faiz de öderiz. Dolayısıyla ödeme biraz daha zorlaşır ve alışveriş esnasında bir daha düşünerek ödeme yapmak durumunda kalırız. Bu sebeple faizsiz kredi kartı veren bankalar tarafından verilen kredi kartları birçok cazip avantajlar sunarken yeni bir alternatif olarak birçok kişi tarafından da tercih ediliyor.

Başlıklar

300 250 4

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı banka tarafından müşteriye belirli limitler dahilinde ya da koşullara göre limitsiz olarak da sunulan alışveriş yapma ve para çekme hakkıdır. Kredi kartları geri ödemelidir ve genellikle belirli oranlarla faiz uygulanır. Birçok banka tarafından faizli şekilde birçok müşteriye kredi kartı verilirken faizsiz kredi kartı veren bankalar da bulunur.

Faizsiz Kredi Kartı Var Mı?

Faizli olarak kredi kartının geri ödemesini yapmak biraz daha zor olmaktadır. Özellikle kredi kartından nakit olarak çekilen para için daha fazla faiz uygulanmakla beraber diğer tüm alışverişler için de belirli oranlarda yasal faiz uygulanır.

Kredi kartından yaptığınız alışverişe tek çekim de yaptırsanız, taksit de yaptırsanız mutlaka banka tarafından faiz uygulanacaktır. Faizsiz kredi kartı da bulunur fakat her banka tarafından verilmemekle beraber sadece katılım bankaları tarafından müşterilere sunulur.

Kredi kartı başvurusu kısa bir süre içerisinde onaylanarak kartınız teslim edilir ve internet üzerinden bile kart başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartı alışverişleriniz üzerine uygulanan faiz oranları bankadan bankaya değişir. Her bankada farklı uygulanan faiz oranlarından kurtulmak istiyorsanız katılım bankaları tarafından verilen kredi kartlarından alabilirsiniz.

Tüm bankaların kredi kartı ile ilgili kampanyaları bulunur ve tüm kampanyalar bankadan bankaya değişiklik gösterir. Katılım bankalarında alışverişinizde vade farkı olmadan taksit avantajı sağlanırken faiz ödemesi de yapmazsınız.

Günümüzde faizsiz kredi kartı veren bankalar arasında Ziraat Katılım, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası yer alır.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası faizsiz kredi kartına FİLİKA adını vermiştir. Filika Kart ile yapacağınız alışverişlerde faiz uygulanmaz. Oldukça avantajlı bir kart olmasıyla birlikte şu özelliklere sahiptir;

 • Kredi limiti dahilinde harcama yapılır ve harcamalar kredi olarak karttan çekilir.
 • Kart ile alışveriş yapıldığı anda para aktarımı karşı tarafa yapılmış olur. Siz 2 taksit ya da 48 taksit seçeneklerinden birisi ile taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz.
 • Alışveriş yapılabilmesi için karta belirli bir limit tanınmıştır ve bu limit dahilinde kartınızdan ister mağazalardan ister online alışveriş ile ödeme yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı ücreti bulunmaz, tamamen ücretsiz olarak alınır.
 • Filika Kart sahibi olmak için gelirinizin olduğunu belirten belge ve kimliğiniz ile birlikte bir Ziraat Bankasına başvuru yapmanız gerekir.

Vakıf Katılım Faizsiz Kredi Kartı

Faizsiz kredi kartı veren bankalar arasında bir diğeri de Vakıf Katılım Bankasıdır. Vakıfbank faizsiz kredi kartına Vkart adını vermiştir. Bu kart ile yapılan işlemler için de faiz uygulanmaz. Bu kartın bir özelliği de temassız ödemeye açık olmasıdır. Vakıf katılım bankası faizsiz kredi kartının diğer özellikleri şu şekildedir;

 • İstendiği zaman temassız ödemeye açılıp kapanabilir
 • Kart ya da hesap işletim ücreti adı altında hiçbir ücret ödenmez.
 • Ekstrelerin ne zaman kesileceğine dair ayarlamaları kendiniz yapabilirsiniz.
 • Vakıf Katılım Faizsiz Kredi Kartını internetten yapacağınız alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz fakat bunun için kartınızı online ödemeye açmanız gerekmektedir. Kartı online ödemeye açmak için de Vakıfbank mobil uygulamasını cep telefonunuza yükleyerek buradan açabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Faizsiz kredi kartı veren bankalar arasında Kuveyt Türk’de bulunur. Kuveyt Türk Bankasından faizsiz kredi kartı almak için şubeye uğramanız gerekmektedir. Başvuruyu yapabilmeniz için de gelir belgeniz ile birlikte nüfus cüzdanınız yanınızda olmalıdır. Kuveyt Türk sağlam Kart kredi kartının özellikleri şu şekildedir;

 • Sağlam Kart sahibi olan herkes tüm alışverişlerinde vade farkı olmadan 5 taksite kadar taksitlendirme imkanına sahip oluyor.
 • Sağlam Kartın en önemli ve güzel özelliği düzenli bir şekilde kartı kullanmanız halinde yıl sonlarında 100 TL değerinde altın hediye eder. Dolayısıyla bir de altın hesabınız olur.
 • Yapılan harcamalarda diğer bankalardaki gibi puan birikir. Fakat Sağlam kartta biriken puanlar altın puan adını alır ve altın puanlarınız belirli bir limitte altın hesabınıza geçirebilirsiniz.
 • Nakit çekim işlemi yapılabilir. Faizsiz olması ayrı bir avantajdır.
 • Sağlam Kartın da anlaşmalı olarak kullanılabileceği birçok işyeri vardır ve bu alışverişlerde indirim kazanma ya da kampanyaya katılma hakkınız olur.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk uzun yıllardır katılım bankası olarak hizmet verir. Albaraka Türk, World card ile ortak olarak oluşturduğu Platinum kartla faizsiz kredi kartı verir. Albaraka Türk World Platinum adı verilmiş olan bu kart ile de hiçbir işleminize faiz uygulanmaz.

Karta başvuru yapabilmek için başvuru sahibinin sadece kimlik ile birlikte Albaraka Türk şubesine gitmesi gerekmektedir. Albaraka Türk World Platinum Kartın diğer özellikleri şu şekildedir;

 • Her işlem yaptığınızda puan şeklinde ödüller kazanırsınız.
 • World kart üyesi olan her işyerinde vade farkı olmadan rahatlıkla alışveriş yaparak aynı zamanda taksitlendirme işleminizi yapabilirsiniz.
 • Hesap kesim tarihlerinizi kendiniz belirleyerek ekstrenizin ne zaman geleceğini ayarlayabilirsiniz.
 • Diğer bankalardaki World kart sahiplerinin yararlandığı kampanyalardan yararlanma hakkına sahip olursunuz.

Faizsiz Kredi Kartı Ödemesinin Gecikmesi

Her banka özellikle faizli kredi kartı kullandıran bankalar, kartın geri ödemesi geciktiğinde ya da yapılmadığında büyük oranlarda borca faiz uygularlar. Her bankada faiz oranı değişse de hepsi tarafından faiz uygulanır. Eğer faizsiz kredi kartınız varsa ödeme tarihi geldiğinde hesabınızdaki toplam aylık borcun tamamının ödenmesi gerekiyor. Normal kartlardaki gibi asgari ödeme tutarı bulunmaz.

Borç tamamen ödenmezse katılım bankası tarafından her borç için gecikme zammı yansıtılır. Yani faiz değil de gecikme zammı bedeli borca eklenmiş oluyor. Ayrıca bazı bankalarda kâr mahrumiyeti cezası da verilir.

Faizsiz Kredi Kartından Nakit Çekim Yapılır Mı?

Faizsiz kredi kartınızı Kuveyt Türk Katılım Bankası ya da Türkiye Finans katılım bankasından aldıysanız faizsiz olarak nakit çekimlerde kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Bu da şu şekilde gerçekleşiyor, aylık olarak kredi kartınız üzerinden yaptığınız alışverişler sebebi ile %10 ya da %20 civarında nakit çekim hakkı veriliyor. Bu limitler dâhilinde nakit avans olarak nakit para çekilebiliyor. Ayrıca her iki katılım bankasından da nakit avans olarak nakit para çekebilmeniz için hesap özetinizin tamamınım ödenmiş olması gereklidir. Faizsiz kredi kartı tüm alışverişlerde ya da marketlerde rahatlıkla kullanılabilir.

728 90
Araç çubuğuna atla