Ethereum Nasıl Alınır | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.133,00
  % -0,29
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1876
  % 0,02
 • € EURO
  34,9512
  % -0,13
 • £ POUND
  40,9270
  % -0,02
 • ¥ YUAN
  4,4484
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3573
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  2241108,621
  % 1,71
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Ethereum Nasıl Alınır

Ethereum Nasıl Alınır
728 90

Ethereum nasıl alınır sorusuna cevap almak birçok kişinin merakla beklediği bir konudur. Bu sebeple de bu piyasa girmek isteyen kişiler Ethereum’un nasıl alınacağını, nereden alınabildiğini ve diğer kripto para birimleriyle aralarında olan farklılıkları doğru bir şekilde öğrenebilmek adına araştırmalar yapmaktadır.

Başlıklar

Türkiye’de Ethereum Nasıl Alınır?

Türkiye’de Ethereum alabilmek adına kişilerin ilk öncelikle bu kripto para sistemini destekleyen bir siteye üye olması gerekmektedir. Günümüzde henüz herhangi bir banka Ethereum para sistemini desteklemediğinden, bankalar üzerinden bu alım ve satım işlemleri yapılamamaktadır. Bu sebeple de kişiler BTCTurk ya da Paribu gibi sitelere üye olarak bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Kişilerin unutmaması gereken bir durum ise hesaplarının kesinlikle doğrulanması gerektiğidir. Aksi takdirde bu kişilerin üyelik işlemleri tamamlanamayacağı için alım ve satım işlemlerine de başlanmaz. Bunun yanında hesap doğrulama işlemi güvenlik ve banka işlemleri açısından da büyük önem taşımaktadır.

300 250 4

Bu kripto para borsalarını yürüten sitelerin yanında Ethereum satın alınabilecek başka siteleri de şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Bitlo
 • Binance
 • CoinBase Pro
 • Bitfinex
 • Poloniex
 • Icrypex

En Az Kaç TL Ethereum Alınır?

Ethereum alınabilmesi adına çok fazla miktarlara ihtiyaç yoktur. Kişiler bu miktarları kendi isteklerine göre belirleyebilme özgürlüğüne sahiptir. Örneğin bir hesapta yalnızca 1 Türk Lirası bulunuyor olsa dahi kişiler Ethereum piyasasına giriş yapabilmektedir. Ancak, piyasa şartlarına bakıldığı süre zarfında, Ethereum kripto para sisteminin diğer birimlere nazaran büyük bir farkla artış yaşandığı görülmektedir. Bu sebeple de birçok kişi büyük miktarlarda paralarını Ethereum sistemine yatırmaktadır.

Bu noktada iki para birimi arasındaki değer hesaplaması da oldukça önemlidir. Örneğin; 1 Türk Lirası 0,000039 Ether’e eşit olmaktadır. Bu hesaplama ile bakılırsa gerçekten bir yatırım yapmak isteyen kişilerin belirli bir miktarda paralarından vazgeçmeleri gerekir. Ancak unutulmamalıdır ki, geçtiğimiz aylar süresinde Ethereum oldukça fazla yükselişe geçtiğinden dolayı yatırım yapmış olan kişiler hiçbir şekilde bir zarara uğramamışlardır. Bunun aksine kişiler paralarını çok daha fazlası olarak geri alabilmişlerdir.

BTC Den Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum nasıl alınır sorusuna bir yenisini eklemek gerekirse, yatırım yapmak isteyen kişilerin akıllarındaki bir diğer soru da bu yatırımların nereden yapılacağıdır. Ülkemizde bu işi kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlayan sitelerden bir tanesi de BTC’dir.

BTC’den Ethereum nasıl alınır diye merak eden birçok insanı aydınlatabilmek amacıyla ilk söylenmesi gereken nokta bu siteye üye olunması gerektiğidir.

BTCTurk sitesinden Ethereum satın alabilmek için ilk olarak bu site bünyesinde bir hesap oluşturulması gerekmektedir. Daha sonra ise kişiler sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Yeni Üyelik” sekmesine geçiş yapması gerekmektedir. Bu sayfa da kişilerin karşısına yeni üyelik formu çıkar. Bu formdaki tüm alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ise kişilerin e-posta adreslerini onaylamaları gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerin üyelik işlemlerine devam edilebilmesi imkânsızdır. Bu noktadan sonra ise kişilerin hesapları onaylanacağından kişiler hesaba bir defaya mahsus olarak telefon numaralarını onayladıktan sonra giriş yapabilmektedir. Ardından kişiler BTCTurk paneline rahatlıkla giriş yapabilme şansını elde etmektedir.

Kişiler bu siteye üye olduktan hemen sonra, burada açılan hesaba belirli bir miktarda Türk Lirası göndermesi gerekmektedir. Bu hesapta bulunan paralar ile kişiler Ethereum alabilir ya da kolaylıkla satabilir. Bu duruma ek olarak kişiler eğer isterse ve ellerinde mevcutsa Bitcoin ya da Tether USDT gibi para birimlerini de bu siteye gönderdikleri takdirde kolay bir şekilde Ethereum ile beraber takas edebilme şansına da sahip olmaktadır.

Ethereum USD Nasıl Alınır?

Ethereum nasıl alınır sorusunun cevabı birçok kişi tarafından sıkça merak edilmektedir. Bunun sebebi Ethereum kripto paranın günümüzde oldukça fazla artış sağlamış olmasıdır. Bu noktada insanlar kaliteli bir yatırım yapmak amacıyla Ethereum almak istemektedir.

Ancak bu sistem henüz direkt olarak yatırım yapılabilecek bir sistem haline getirilmediği için kişilerin aklını sıklıkla karıştıran soru Ethereum nasıl alınırdır.

Ethereum piyasasına giriş yapılabilmesi adına kişilerin ilk öncelikle bu sisteme bağlı olan bir siteye üye olması gerekmektedir. Daha sonra ise kişilerin hesaplarına yükledikleri Bitcoin ya da Tether USDT gibi para birimleri, bu siteler eşliğinde Ethereum kripto paraya değiştirilebilmektedir.

Ethereum Yatırım Yapılır Mı?

Ethereum 2015 yılında çıkmış olan bir kripto para sistemidir. Ancak günümüzde henüz bu sisteme doğrudan bir şekilde yatırım yapılabilmesi imkansızdır. Bu sisteme yatırım yapmak isteyen kişilerin atabileceği durumlar arasında Ether satın almak ya da Ethereum blockchaine bağlı olan bir şirkete yatırım yapmak bulunur. Kişiler bu adımları attıkları süreçte Ethereum teknolojisine yatırım yapmış sayılmaktadır.

Ancak, piyasa şartlarına bakıldığında Ethereum sisteminin geçtiğimiz süre boyunca Bitcoin sistemine nazaran oldukça ilerde olduğu görülebilmektedir. Örneğin, Ocak ile Şubat ayı ortalama %65,1 seviyesinde artış yaşandığı güvenilir kaynaklar tarafından belirlenmiştir. Bu sebeple de Ethereum sistemine yatırım yapılması birçok kişinin dikkatini çeken bir hale gelmektedir.

Ethereum Nedir?

Ethereum bir kripto para işletim sistemidir. Bu sistem ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda tanıtılmıştır. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’dir. Ethereum yenilikçi bir sistemdir. Ethereum sayesinde yenilenmesi öngörülen teknoloji ise Blockchain’dir. Ayrıca, Blockchain’in çok daha çeşitli alanlarda kullanılabilmesi de hedeflerden bir tanesidir. Oldukça yaygın olarak kullanılan kripto para türü olan Bitcoin’de bu Blockchain sistemine bağlıdır. Ethereum ile beraber kişilerin bu yenilikçi sistem üzerinden çeşitli ve yeni yazılımların oluşturulması da amaçlanmaktadır. Bu sebeple de kullanıcılara çeşitli özgürlüklerde sunulmaktadır.

İnternet üzerinde yapılan işlemlerle beraber birçok önemli bilgi otomatik bir şekilde data banklara kaydedilir. Ancak Ethereum ile beraber kişilerin bilgileri gelişigüzel bir şekilde depolanmaktadır. Buna ek olarak ise kişilerin bilgileri anonim bir şekilde gözükür. Bu sebeple bu bilgiler üçüncü bir şahıs tarafından kullanılamamaktadır.

Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Farklar

Her ikisi de bir kripto para sistemi olsa dahi Bitcoin ve Ethereum arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. Ethereum birçok özellikle Bitcoin’in önüne geçebilir niteliktedir. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Ethereum sistemi içerisinde bir blokun oluşma süresi 15 saniye iken Bitcoin’de bu süre 10 dakikaya ulaşır.
 • Ethereum, Bitcoin’in bağlı olduğu Blockchain sistemi ile karşılaştırıldığında çok daha yenilikçi bir sistem olduğu anlaşılır.
 • Ethereum madenciliğinde bu sistemi düzenleyen üreticiler arasında da bir eşitlik bulunur ancak bu eşitlik Bitcoin madenciliği için geçerli değildir. Bunun sebebi, Bitcoin ile beraber kişiler işlemci gücüne bağlı olarak kazanç sağlamaktadır.
 • Ethereum sistemi ile beraber oldukça çeşitli yazılımlar, sistemler ve alt coinler elde edilebilir ancak Bitcoin kullanan kişilerin yapabileceği işlemler kısıtlıdır.

Ethereum ile Bitcoin Arasındaki Rekabet

Ethereum’un yaratıcısı olan Vitalik Buterin hiçbir şekilde Bitcoin piyasasına rakip olma gibi bir düşüncelerinin olmadığını oldukça net bir dil açıklamıştır. Buna ek olarak Bitcoin’in bir altın, Litecoin’in bir gümüş ve Ethereum’un bir petrol olduğunu söylemiştir.

Ancak, piyasa incelendiği süreç içinde Ethereum ilk çıktığı günden bu zamana kadar kullanılma sıklığı açısından Bitcoin’e rakip olabilecek niteliktedir ve ikinci kripto paradır. Dünya üzerinde Bitcoin’den sonra gelen kripto para birimi Ethereum’dur.

728 90
Araç çubuğuna atla