Esnafa Devletten Tam Destek! | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.914,00
  % 0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1731
  % 0,08
 • € EURO
  33,7719
  % -0,13
 • £ POUND
  39,4990
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  4,3297
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3388
  % 0,09
 • BITCOIN/TL
  1781319,419
  % 1,43
 • BIST 100
  9.179,48
  % -1,66

Esnafa Devletten Tam Destek!

Esnafa Devletten Tam Destek!
728 90

Günümüzde esnafların ihtiyaçlarını istedikleri şekilde karşılayabilmeleri adına, devletten tam destek geliyor. Herhangi bir bankanın esnaf kredisi sisteminden faydalanabilmek için ilk olarak devlet destekli esnaf kredi başvurusu işlemlerini tamamlamanız gerekir. İşlemler bankanın gerekli sunduğu şartları sağladığı takdirde, kısa bir süreçte devlet destekli esnaf kredisini alabilirsiniz. Bu süreçte belirli formlar, belgeler, eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Ve kredi aldığınız anda hesabınıza aktarım gerçekleşir. Ödeme olanakları, bankalara göre farklılık sağlar. Anlaşmalı bir bankanız var ise devletten gelen tam destek durumundan yararlanabilirsiniz.

Devlet Destekli Esnaf Kredisi Nedir?

Devlet destekli esnaf kredisi, esnaf ya da belirli işletmecilik işi ile uğraşan kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına devletten gelen kredidir. Bu kredi esnaf kredisi şeklinde adlandırılır. Esnafların ihtiyaçlarını istedikleri doğrultuda karşılayabilmeleri adına, anlaşmalı bankalar ile birlikte sağlanır. Bankalar esnaf kredisi doğrultusunda miktarlar ortaya sunar. Bu miktarlar kişinin gelir durumuna uygun bir nitelik taşıdığı taktirde, esnaf kredisinde faydalanabilir. Devlet destekli esnaf kredisi başvuru sürecinin tamamlanması ile birlikte, kişilerin hesabına aktarılır. Bankalar bu durumu Esnaf ve Sanatkarlar odasında bulunan üyeleri için sağlayabilir. Anlaşmalı bankanız var ise direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

300 250 4

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli esnaf kredisinin alınabilmesi için bu krediyi sağlayan bankalar ile iletişime girilmesi gerekir. Örneğin herhangi bir bankanın esnaf kredisinden faydalandığınız takdirde, 36 aya varan vadelerle 6 ay ödemesiz kredi durumu yer edinir. Devlet destekli esnaf kredi başvurusu ise yine aynı şekilde bankalarla birlikte tarafınıza sunulur.

Devlet Destekli Esnaf Kredisinin Avantajları

Devlet destekli esnaf kredisinin kişiye sağladığı belirli avantajlar bulunur. Bunlar içerisinde ilk olarak kendi işletmiş olduğu sermayesinin ihtiyaçlarını aldığı kredi doğrultusunda rahatlıkla sağlayabilir. İş yerin ve taşıt alımı gibi belirli etmenlerde de yatırım kredisi bulunur. Bu yatırım kredisi de ise 500 bin TL’ye kadar artış sağlar. Devlet destekli esnaf kredisinden faydalanabilmek için Esnaf ve Sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri ile iletişime geçip, tarafınıza sunulan belirli belgeleri doldurmanız gerekir. Böylece işlem tamamlanır.

728 90
Araç çubuğuna atla