En Çok Yükselen Kripto Paralar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.858,00
  % 0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5392
  % 0,00
 • € EURO
  35,0475
  % 0,22
 • £ POUND
  41,5102
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4902
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3792
  % -0,51
 • BITCOIN/TL
  2132525,578
  % -1,06
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

En Çok Yükselen Kripto Paralar

En Çok Yükselen Kripto Paralar
728 90

Para piyasalarının yeni gözdesi olan kripto para piyasaları arasında en çok yükselen kripto paralar, kripto paraya yatırım yapmak isteyen pek çok kişi için önemli bir referans haline gelmiştir.              

Başlıklar

Kripto Para Birimleri Nedir ve Neye Göre Değer Kazanır?

Kripto para birimleri, yatırım yapmak isteyen kişilerin son yıllarda tercih ettiği piyasalardan biridir. Hem güvenli hem de kazandıran bir piyasa olması nedeni ile oldukça getiri elde edebileceğiniz kripto para birimi piyasası yatırımcılarına pek çok yatırım imkanı sunmaktadır. Bu nedenle de en çok artan kripto paralar oldukça rağbet görmekte ve yatırımlar da bu para birimlerine doğru yönelmektedir.

300 250 4

Kripto para piyasasının tarihine bakıldığında ise çok eskiye dayanan bir geçmişi olmadığı görülebilir. İlk defa 2009 yılında piyasaya sürülen bir nevi sanal döviz olarak işlem gören kripto paralar uzun yıllar keşfedilmemiştir. 2017 yılında yükselen bir eğilime kavuşarak ilk defa dünya gündeminde büyük yer edinmiştir. Bitcoin para biriminin dolara karşı değer kazanması birçok finans uzmanını şok ederken yatırım yapmak isteyenlerin de ilgisini bu alana kaydırmıştır.

Son bir yıl içerisinde ise kripto para birimlerinin değeri daha da artmıştır. Özellikle pandemi sürecinde temassız ödeme yöntemleri, internetten alışveriş ve sanal para birimleri bir ihtiyaç haline dönmüştür. Sanal bir döviz gibi işlem gören kripto para birimlerinin değeri de bu ihtiyaçlarla doğru orantıda artış göstermiştir. Sanal paraya olan ilginin artması beraberinde kripto para piyasasının da büyümesine ve daha büyük kazançlar getirmesine olanak sağlamıştır. Dolayısıyla bu süreçte kripto paralara yatırım yapmak isteyen kişiler en çok yükselen kripto paralar, bu paraların avantajları ve dezavantajları gibi noktaları detaylıca inceleyerek en kazançlı olana yatırım yapmaya başlamıştır.

En Çok Yükselen Kripto Birimlerinin Belirlenmesi

Kripto para piyasası herhangi bir merkezi yönetim ya da devlet tarafından kontrol altında tutulmamaktadır. Bu nedenle de kripto para piyasasında en çok yükselen kripto paralar tamamen kullanıcıların tercihleri doğrultusunda şekillenmektedir. Kripto paraların kullanıcıların tercihleri doğrultusunda şekillenmesi kripto para piyasasının mantığını anlatmaktadır. Bir para üretme sınırı olmadığı için ve aynı zamanda para üretmek kullanıcıların kontrolünde olduğu için isteyen istediği kadar kripto para birimlerinden birini üretebilir. Bu birimlerden hangisine talep yoğunda ve hangi kripto birimi daha çok üretiliyorsa o para biriminin değeri de o kadar yükselmektedir. Dolayısıyla bu piyasada kazanç sağlamak için en çok kazanç getiren para birimini bulmak önemlidir.

Herhangi bir banka kısıtlaması ve baskısı olmadan alınana kripto paralar arasında en çok yükselen kripto paralar da anlık ya da günlük olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle bu kripto para piyasasını iyi takip edilmelidir. Peki, en çok yükselen kripto paralar hangileridir? Bu sorunun cevabı değişiklik gösterse de 2020 yılı boyunca en çok değer kazanan kripto paralar, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Chainlink şeklinde sıralanabilir.

Kripto Para Yatırımı Yapmak İçin En Uygun Siteler

Kripto para piyasasında yatırım yapmak isteyen kişiler için yatırım yapacakları kripto para birimi kadar yatırım yapılan yatırım sitesi de önemlidir. Bu işlemi yapmak için para birimi türleri olduğu gibi para yatırım siteleri de çeşitlilik göstermektedir. Dolayısıyla da yatırım yapmak isteyen bir kişi parasını ve yatırımını güvende tutmak için en güvenilir kripto para siteleri araştırmasına girmektedir. Bence bu arayışta en güvenilir kripto para sitesi kararı tamamen kişinin tercihleri ve hassasiyetlerine göre belirlenmesi gereken bir karardır. Her kripto para yatırım sitesi kendine özgü bir sisteme sahiptir. Bu sistem bazı para birimleri için daha karlı ve kazanç getiren bir sistemken bazı para birimleri için daha az karlıdır. Dolayısıyla güvenilir kripto para siteleri seçimleri tamamen yatırım yapacağını kripto para birimi ve sitenin uyumu, avantajları, dezavantajları doğrultusunda yapılmalıdır.  Böylelikle kripto piyasasında kolay ve güvenilir yatırım yaparak kazanç sağlama şansını yakalayabilirsiniz.

Kripto Para Piyasasının Büyüyen Hacmi ve Yükselen Birimleri

Kripto para piyasası özellikle 2020 yılında büyük bir ivme yakalamıştır. Artan teknoloji kullanımı ve sanal paraların önemi kripto para piyasasına yatırımı güçlendirmiştir. Hem kripto para piyasasına yatırım yapanlar gün geçtikçe çoğalmakta hem de kripto para piyasasının hacmi 2 trilyon dolarlara kadar ulaşmıştır. Bana göre bu demek oluyor ki kripto para piyasası ilerleyen zamanlarda çok daha verimli ve kalıcı kazançlar getirmeye başlayacaktır. Bu potansiyeli göre yatırımcılar ya da yatırımcı adayları hedeflerini finans ve döviz sektöründen kripto para piyasalarına çevirmiştir.

Döviz sektöründe olduğu gibi anında değişiklik gösteren kripto para birimleri, döviz sektöründen farklı olarak ülke siyasetlerine göre değil kullanıcıların tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla kripto para piyasasına yatırım yapmak isteyenler bu ayrıntıyı göz önünde bulundurmalı, tercihlerini bu yönde yapmalıdır. Her geçen gün daha fa karlı bir yatırım aracı haline gelen para birimleri, geleceğin en önemli yatırım araçlarından biri olma yolunda ilerlemektedir.

728 90
Araç çubuğuna atla