2019 EMEKLİYE FAİZSİZ KREDİ VEREN 7 BANKA | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.606,00
  % 0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4970
  % 0,14
 • € EURO
  34,8823
  % 0,30
 • £ POUND
  40,5354
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4972
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,37
 • BITCOIN/TL
  2000561,491
  % -3,61
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
728 90

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, genellikle devlet destekli bankalardır. Özellikle son zamanlarda emeklilere yapılan devlet tabanlı desteklerin artması, bankaların da bu konuda harekete geçmesini sağlamıştır. Özellikle katılım bankalarının da desteği verilen faizsiz krediler, pek çok emeklinin finansman desteğini karşılamak açısından oldukça önemli hale gelmiştir. Son zamanlarda ekonomide yaşanan dalgalanmalar sonucunda en fazla emekliler etkilenmekte ve bu yüzden ek bir finansman desteğine ihtiyaç duymaya başlamışlardır. Emeklilere destek olmak açısından bankalar tarafından başlatılan emekliye faizsiz kredi imkanları ile pek çok emekli kişi bu sayede derin bir nefes almıştır.

Başlıklar

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi 2019

Emeklilere faizsiz kredi sağlayan bankalar, yaş sınırını aşmamış olan ve bankanın sunmuş olduğu belirli şartları sağlayan kişilere kredi imkanını sunmaktadır. Buna göre faizsiz kredi almak isteyen emekli kişilerin başvurabilecekleri bankalar şunlardır;

300 250 4
 • Ziraat Bankası Katılım,
 • Vakıf Bank Katılım,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • İş Bankası,
 • TEB,
 • ING Bank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • ICBC Bank,
 • HSBC Bank,
 • Fiba Bank,
 • Enpara.com,
 • Alternatif Bank,

Gibi ülkemizde faaliyet gösteren bankalar, emekli olan kişilere faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır. Bankanın istemiş olduğu şartları yerine getiren kişiler, gerekli detayları banka yetkilileri ile görüşerek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları

Emeklilere kredi veren bankalar ve faiz oranları aşağıdaki tabloda ver almaktadır. Bu bankalar üzerinden olanaklı ve indirimli olarak kredi almak isteyen kişiler, bankaların uygun fırsatlarla sunmuş olduğu kredileri alabilir ve kendilerine en uygun ödeme planlarını şekillendirebilirler. Buna göre 2019 emeklilere faizsiz kredi veren bankaların güncel faiz oranları şu şekildedir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Faiz Oranları
QNB Finansbank %1,48
İş Bankası %1,55
TEB %1,60
ING Bank %1,59
Yapı Kredi %1,77
Garanti Bankası %1,87
Vakıfbank %1,54
Ziraat Bankası %1,54
ICBC Bank %1,59
HSBC Bankası %1,63
Fiba Bank %1,71
Enpara %1,77
Alternatif Bank %1,92

Emekli Kredisi Alabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Emekli kredisi almak isteyen kişiler, ülkemizde faaliyet gösteren ve emekli kredisi veren bankalardan uygun faiz oranları ile verilen bu kredileri alabilirler. Ancak emekli kredisi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar tüm bankalarda ortak olarak kişilerden beklenen şartlardır. Buna göre emekli kredisi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar şunlardır;

 • Kişilerin alacakları kredilerin aylık geri ödemelerinin kendi maaşlarının %70’ini aşmaması,
 • Maaş durumuna göre başka bir bankadan kredinin bulunmaması,
 • Kredi alacak olan kişilerin yaşlarının banka tarafından belirlenmiş olan yaş kriterini aşmaması,

Gibi durumlar emekli kredisi alacak olan kişileri sağlaması gereken şartlardır. Bu şartları sağlayan kişiler bankaların emekli kredisi imkanından faydalanabilirler.

FİBA Bank Emekli Özel Kredisi

Emeklilere faizsiz kredi imkânı sağlayan FİBA Bank, 3.000 TL limitle 18 ay emekli kredisini müşterilerine sıfır faiz imkânı ile kullandırmaktadır. Emeklilere en avantajlı kredileri ilk defa ülkemizde sunan ve bu konuda oldukça başarılı kampanyalar hazırlayan FİBA Bank, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen emeklilerin 12 ay ya da 18 aylık vadelerle geri ödemelerini sağlar. Banka kredi çekecek olan müşterilerinden sadece belirli bir işlem ücreti ve sigorta bedeli almaktadır. Buna göre 18 ay vade ile 3.000 TL’lik kredi çekecek olan bir kişinin toplam kesintisi yaklaşık 465 TL olur. Yine aynı şekilde 3.000 TL’lik 12 ay vade ile kredi çekecek olan bir kişinin kesinti ücretleri ise yaklaşık 345 TL olmaktadır. FİBA Bank’tan kredi alacak olan kişilerin kredi kesintilerine ilişkin hususları kredi çekerken kabul etmeleri gerekmektedir.

Denizbank Emekli Kredisi

Emeklilere masrafsız ve faizsiz kredi imkânı tanıyan Deniz Bank, acil durumlarda 1.000 TL’ye ihtiyaç kredilerini sunmaktadır. Özellikle acil nakit ihtiyaçları için oldukça önemli olan bu krediler, emekli olan Denizbank müşterilerine uygun fırsatlarla sunulmaktadır. Denizbank’tan 1.000 TL’lik masrafsız ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin yapacakları tek işlem kendi mevduat hesaplarında 2 adet ödeme talimatı vermeleridir. Bunun yanı sıra kredi çekecek olan kişilerin başka yapmaları gereken bir işlem bulunmamaktadır. Kredi çekecek olan kişiler talimatlarını verdikleri faturaların ödemelerini 1 yıl boyunca düzenli ve sabit olarak yapmalıdırlar. Ayrıca banka üzerinden kredi alacak olan kişiler bu imkândan 1 defaya mahsus olarak faydalanabilirler. 12 ay boyunca geri ödemelerini aylık 83 TL olarak yapan kişiler için aldıkları kredilerde herhangi bir faiz ödeme durumu ile karşılaşmazlar.

PTT Emekli Özel Kredisi

PTT’den alınabilen emekli kredileri, özellikle finansman desteğine ihtiyaç duyan kişilerin imdadına koşmaktadır. PTT kredisinden faydalanmak isteyen kişiler, eğer maaşlarını PTT şubelerinden ya da bankamatiklerinden alıyorlarsa kurumun anlaşmalı olduğu bankaların herhangi birinden kredilerini de alabilmektedirler. Maaş şartı bulunan bu kredilerde herhangi bir kefile ya da ipoteğe ihtiyaç duyulmadan kredilerin çekilebilmesi durumudur. Özellikle PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan birisi olan Aktifbank üzerinden maaşlarını PTT’den alma koşulu ile kişiler 40.000 TL’ye kadar kredi çekebilirler. Yapılacak olan başvurular şubeler aracılığı ile kabul edilmektedir. Banka şubesine kişiler gittiğinde kendilerine verilen formları doldurarak kredi başvurularında bulunabilirler. Kredi talebinde bulunan kişilerden banka herhangi bir teminat istemeyecektir.

Kuveyt Türk Bankası Emekli Özel Kredisi

Kuveyt Türk, emeklilere özel kredi imkânı tanıyan ve vermiş olduğu bu kredileri faizsiz olarak sunan bankalardan bir tanesidir. Özellikle katılım bankası prensibi ile çalışan banka, belirli bir mal ya da hizmet karşılığında kredilerini müşterilerine sunmaktadır. Bankanın kredi sistemi genellikle kart sistemi üzerinden işler. Kuveyt Türk Bankası kredi almak isteyen müşterilerinin adına bir kart düzenler ve kredi limitleri kart limitleri olarak belirlenir. 6 ay ile 46 aya kadar vade imkânı sunan banka, kişilerin almış olduğu hizmetleri yani kredileri taksitlendirerek ödeme imkânı tanır. Kişilere verilen bu kart üzerinden 60 içinde işlem yapılması gerekmektedir.

Halk Bankası Mutlu Emekli Kredisi

Halk Bankası emekli özel kredisi olan “Mutlu Emekli Kredilerini” emekli müşterilerine destek olmak amacıyla uygun koşullarda sunmaktadır. Verilen maksimum kredi miktarı 50.000 TL olabilmektedir. Vade miktarı 36 ay olan ve internet üzerinden başvuruları kabul eden bankanın 2019 yılı için güncel faiz oranları %2,11’dir. Aynı zamanda SMS yoluyla da başvuruları kabul eden banka, 3452’ye emekli ve T.C. kimlik numarası ve istenilen kredi miktarı ve gelir miktarını yazarak yollayan kişilerin kredi başvurularını hızlı bir şekilde değerlendirmeye almaktadır.

Türkiye İş Bankası Emekli Kredisi

İş Bankası, emeklilere kredi sunan ve üst limit olarak 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesidir. Bankanın emekli olan kişiler için diğer bankalardan ayrı olarak vade seçeneği 48 aydır. Buna göre bankadan 50.000 TL tutarında kredi almak isteyen kişilerin ödeyecekleri faiz oranı ise %1,49’dur. İş Bankası müşterilerine kredi olanağı sağlarken 5.000 TL’lik kredilerde 25 TL, 50.000 TL’lik kredilerde ise 250 TL dosya masrafı talep eder. Ayrıca emekli maaşını İş Bankası üzerinden almayan kişiler bankaya emeklilik kredisi için başvuruda bulunamazlar.

Aktifbank Emekli Özel Kredisi

Emekli özel kredilerini müşterilerine sunan Aktifbank, diğer bankalara kıyasla vermiş olduğu kredileri üst limit olarak 60.000 TL üzerinden vermektedir. Kefil gerektirmeyen bu krediler banka üzerinden %3,49 oranındaki faiz ile kredi alacak olan müşterilere sunulur.

728 90
Araç çubuğuna atla