Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.136,00
  % 0,04
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2116
  % 0,13
 • € EURO
  35,0446
  % 0,08
 • £ POUND
  40,9941
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,4497
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3560
  % -0,17
 • BITCOIN/TL
  2256504,126
  % -1,35
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler
728 90

Emekli kredisi için kişinin emekli olması dışında, bankanın kişi hakkında bilgi sahibi olması gerektiği için beklediği bazı evraklar da söz konusudur. Aksi halde verilecek kredinin miktarını da belirlemek kolay olmayacaktır. Bununla birlikte yanlış bir hesaplama emekliyi de zora sokabilmektedir. Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler bu durumun önüne geçer ve emeklilerin maaşları ile en doğru orantılı krediyi alabilmesini sağlar.

Başlıklar

Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Emekli kredisi almak için seçtiğiniz ve size en uygun bankaya gidebilirsiniz. Bu bankanın seçiminde insanlar genelde hep kullandıkları bankayı düşünürler çünkü bankacılık sektörü de güven üzerine inşa edilmiş sektördür. Bu sebepten insanlar hep düzenli kullandıkları bankadan kredi alırlar ancak başka krediler aramak ve başka bankalara da bakınmak doğru olacaktır çünkü her banka belirli dönemlerde oldukça alternatif ve uygun krediler sağlamaktadırlar.

300 250 4

Emekli Kredisi İçin Koşullar Nelerdir?

Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler de önemlidir. Bunlar kabul edildiği sürece maaşa orantılı olarak bir emekli kredisi verilecektir. Ancak tüm bunlarda bir vade sınırı ve miktar sınırı olacaktır. Bu sınırlar iki koşula göre belirlenir:

 • Emeklinin maaşı
 • Kredi tipi

İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi arasında ciddi miktar farkları vardır. Bunu bilerek en doğru krediye başvurmak gerekmektedir. Emeklinin maaşının belli birtakım oranları belirlenir ve miktar ne olursa veya kredi tipi ne olursa olsun 36 ay vadeye bölünmektedir.

Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bankadan bankaya değiştiğini söylemek mümkündür. Ancak genel anlamda istenilen belgeler bellidir. Bunlara baktığımızda birkaç örnek de verilebilmektedir.

Bunların başında nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Arkalı önlü nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi önemlidir.

Ardından SGK üzerinden sağlanan emekli belgesi olmak zorundadır. Bununla birlikte eğer emekli hala çalışıyorsa maaş bordrosu ve çalıştığına dair belge de lazımdır. Varsa kira gelirler veya ek diğer düzenli gelirler bankaya belirtilmektedir.

Buna giderler de dahildir. Varsa zaten ödenen krediler veya düzenli biçimde ödenen ek masraflar alınacak krediyi de belirlemekte temel rol oynayacaktır. Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler genelde bu şekildedir.

728 90
Araç çubuğuna atla