• YARIM ALTIN
  3.250,00
  % 0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5682
  % 0,33
 • € EURO
  18,2514
  % 0,59
 • £ POUND
  20,8730
  % 1,01
 • ¥ YUAN
  2,6098
  % 0,33
 • РУБ RUBLE
  0,3199
  % 1,14
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Devletten Gelen Laptop Desteği

Devletten Gelen Laptop Desteği

Devlet Destekli Laptop Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

Günümüzde kişilere yeterli düzeyde gelir almadığı takdirde, devlet destekli yardımlar sağlanır. Bu yardımlar içerisinde laptop, tablet ve bunun gibi ihtiyaçlar gelir. Ve devlet tarafından karşılanır. Özellikle durumu olmayan öğrenciler ya da veliler için eğitimlerini istedikleri düzeyde devam etmeleri adına laptop desteği devlet tarafından, çeşitli başvurulara göre sağlanır. Burada laptop desteğinden alınabilmesi için ilk olarak başvuru sürecindeki formun doldurulması gerekir. Gerekli detaylı bilgileri, e-devlet üzerinden edinebilirsiniz.

Devlet Destekli Laptop Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet destekli laptop yardımından faydalanmak isteyen kişiler, ilk olarak başvuruları yapması gerekir. Başvuruların MEB üzerinden de gerçekleşmesi mümkün. Aynı zamanda ikametgah edilen bölgedeki çeşitli yetkili müdürlüklere gittiğiniz takdirde devlet destekli laptop başvuru durumu hakkında, donanımlı bilgi edinebilirsiniz. Başvuru esnasında belirli durumlar göz önünde bulundurulur. Bunlar;

 • Ailedeki çocuk sayısı
 • Ailenin gelir durumu
 • Ayrıca okuyan çocukların eğitim durumları gibi birçok nitelik yer edinir.

Burada başvuru işlemleri tam anlamı ile karşılandıktan sonra faydalanıp faydalanamayacağınız, tarafınıza SMS olarak bildirilir ve gerekli yerlere gittiğiniz takdirde laptop desteği alabilirsiniz. Bu durum genel olarak ailede eğitim gören çocukların sayısına göre farklılık gözetebilir. Çocuk sayısı fazla olan kişiler, destek alma durumuna göre ön planda tutulur.

Devlet Destekli Laptop Sisteminden Kimler Faydalanabilir?

Her yıl güncellenen devlet destekli laptop sistemi, ihtiyaç sahibi kişilere sağlanıyor. Bu durumdan herkes yararlanabilir. Ancak sistemin çeşitli şartları bulunur. Bu şartları karşıladığınız takdirde tarafınıza iletilir. Devlet destekli laptop sistemden ilk olarak gelir durumu yetersiz olan kişiler göz önünde bulundurulur. Sonrasında ailede eğitim gören çocukların laptop ihtiyacı diğerlerine oranla daha fazla olacağı için bu durumda diğer bir nitelik olarak yer edinir. Devletten gelen laptop desteğinden faydalanmak için başvuru işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir. Aksi takdirde meslekten yararlanılması mümkün değildir. Eksik ya da kişisel bilgilerle uyuşmayan yanlış detaylar bulunduğu takdirde, tekrardan diğer yıllarda başvuru yapılması mümkündür. Detaylı bilgiyi, e-devlet üzerinden ya da çeşitli yetkili kurumlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla