Devletten Gelen Hayvancılık Desteği! | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.703,00
  % 2,58
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5096
  % 0,29
 • € EURO
  34,5923
  % 0,23
 • £ POUND
  40,4860
  % 0,26
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3449
  % -0,57
 • BITCOIN/TL
  2040660,632
  % -2,61
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Devletten Gelen Hayvancılık Desteği!

Devletten Gelen Hayvancılık Desteği!
728 90

Başlıklar

Devlet Destekli Hayvancılık Sistemi Nedir?

Hayvancılık yatırımlarının desteklenmesine ilişkin, belirli kararlar bulunur. Bu kararlar amaç ve kapsamlarına göre değişkenlik gösterir. Bu kararın en önemli amacı, kırsal alanlarda yetiştirilen ya da ülke ekonomisine katkı sağlayan hayvancılık gelirlerinin artış göstermesi için devlet destekli hayvancılık sistemi bulunur. Devlet destekli hayvancılık sisteminin sağladığı en önemli nitelikler, üretim ve kalitenin yükseltilmesi adına gerçekleşir. Burada tarımsal faaliyetlere ayrı destekler sağlandığı gibi hayvancılık kapsama alanı da kendi içerisinde farklı bir sektördür.

 • Gerek süt ve süt ürünleri,
 • Gerekse et ve et ürünleri üzerine üretimin artış göstermesi ve yetiştiriciliğin ülke ekonomisinde üst noktalara taşınması adına, devletten destek gelir.

Bu destek her yıl değişkenlik gözetir. Çeşitli yerlere başvuru yapıldıktan sonra destekten faydalanılır.

300 250 4

Devlet Hayvan Desteği Veriyor Mu?

Günümüzde hayvancılık işi ile uğraşan kişilere devlet tarafından belirli destekler verilir. Bu destekler tercihen hayvan üzerine de olabilir. Tercihen tarımcılık alanında da gerçekleşebilir. Ancak tarım ve hayvancılık işleri birbirinden farklı olduğu için yalnızca hayvancılık üzerine çalışma gerçekleştiren çiftçiler, devlet destekli hayvancılık sisteminden faydalanabilir. Bunun için Tarım Ve Orman Bakanlığında ki il ve ilçe müdürlüklerine, başvuru yapılması gerekir. Bu başvuru üzerine devletten gelen hayvancılık desteğinden faydalanılması mümkündür. Destekle ilgili bilgiyi, gerekli yetkili kişiler tarafından edinebilirsiniz.

Devlet Destekli Hayvancılık Nasıl Alınır?

Devlet destekli hayvancılık sisteminden yararlanmak için belirli başvuru işlemlerinin yapılması gerekir. Bu başvurular Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulur. Duyuru yapıldıktan sonra kişiler belirli oranlara göre destekten yararlanabilir. Burada bulunması gereken başvuru detayları içerisinde, Çiftçi Kayıt Sistemi yer edinir. Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine yapılan başvuru esnasında bu detaya önem verilir. Çiftçi kayıt sisteminde kaydı bulunan çiftçiler, Devlet destekli hayvancılık durumundan yararlanabilirler. Başvuru esnasında yalnızca Çiftçi Kayıt Sistemi değil, bunun beraberinde farklı evraklarda gerekir. Bu evraklar çiftçi olduğunuza dair çeşitli niteliklerin göstergesidir. Eksiksiz ve tam bir şekilde evraklar toparladıktan sonra bu destekten yararlanmak mümkündür. Detaylı bilgiyi e-devlet üzerinden ya da desteğin sağlandığı müdürlüklerden edinebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla