Devlet Destekli Çapa Makinesi Fırsatı! | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.605,00
  % 0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5337
  % 0,12
 • € EURO
  34,8045
  % 0,10
 • £ POUND
  40,7257
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3454
  % 0,22
 • BITCOIN/TL
  1990016,573
  % -3,98
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Devlet Destekli Çapa Makinesi Fırsatı!

Devlet Destekli Çapa Makinesi Fırsatı!
728 90

Tarım makinaları adına devlet tarafından gerçekleşen çeşitli desteklemeler bulunur. Bu desteklemeler yalnızca tarım makineleri üzerine değil, çapa makinesi gibi çeşitli alımlarda içerisinde de bulunur. Devlet destekli çapa makinesi için kredi almak isteyen çiftçiler ya da tarımla ilgilenen kişiler, Tarım Bakanlığı tarafından açıklanan konuları takip altına almalıdır.

Başlıklar

Devlet Destekli Çapa Makineleri

Çiftçilerin tarım sektöründe kullandıkları belirli makinalar, %50 oranında devlet desteği ile bulunuyor. Tarımın günümüzde oldukça önemli bir konumda olması sektörün bu yönde ilerlemesini gerçekleştirir. Devlet destekli çapa makinesi özellikle belirli sezonlarda sıklıkla kullanıldığı için devletten gelen kredi katkısıyla oldukça önemli bir katkı payı olarak bulunuyor. Üreticiler tarafından sıklıkla kullanılan çapa makinalarının kaliteli ve pazar isteklerine uygun olarak yer edilmesiyle birlikte;

300 250 4
 • Alet
 • Makine
 • Ekipman gibi desteklemeler, yeni teknolojilerle sağlanıyor.

Zor şartlar altında çalışan çiftçilerin, işlerini rahatlatmak adına gelen devlet desteği vatandaşın yüzünü güldürdü. Üretim maliyetlerine uygun verilen katkı kredileri makine ya da alet alımlarına, %50 oranında destek verilmesi ile çiftçilerin işlerini kolaylaştırdı.

Devlet Destekli Çapa Makinesi Başvurusu

Devlet destekli tarım makinelerine sahip olmak için başvurularının tarım müdürlüklerine yapılması gerekiyor. Devlet destekli çapa makinesi fırsatından faydalanmak istediğiniz takdirde, tarafınıza verilen formlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Böylelikle devlet desteği geldiği takdirde, ihtiyaç duyulan tarlanın dekarına göre bir destekleme gerçekleşir. 30.000tl oranında bir kredi olduğu, yapılan açıklamalara göre belirtildi.

Devlet Destekli Çapa Makinesi Nasıl Alınır?

Tarımsal alanda sıklıkla kullanılan çapa makinesi, devlet desteği ile bulunur. Devlet destekli çapa makinesi alımı için belirli müdürlüklere başvuru yapılması gerekiyor. Burada yapılan başvurular formlar ile birlikte sağlanır. Formlar doldurulduğu takdirde çiftçiye devlet desteği olarak faizsiz kredileri verilir. Bu 30 bin TL’ye kadar yer edilir. Çapa makinesi kredisi ise traktör kredisi ile aynı eş değerdedir. %50 oranında bir ödeme sağlanır. Bu durum diğer tarım makineleri de aynı şekildedir. Özellikle tarım sektörünün önemli bir konumda olduğu illerde, devlet destekli çapa makinesi alımları başladı. Bu alımların takip edilmesi ve devlet desteğinin kabul görmesi gibi süreçleri e-devlet üzerinden sağlayabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla