Devlet Destekli Büyükbaş Hayvan Müjdesi Geldi! | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.606,00
  % 0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4782
  % 0,00
 • € EURO
  34,7296
  % 0,01
 • £ POUND
  40,7468
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3452
  % 0,15
 • BITCOIN/TL
  1991253,316
  % -3,84
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Devlet Destekli Büyükbaş Hayvan Müjdesi Geldi!

Devlet Destekli Büyükbaş Hayvan Müjdesi Geldi!
728 90

Devlet destekli büyükbaş hayvan, özellikle hayvancılık sektöründe bulunan kişilerin yüzlerini güldürdü. Büyükbaş hayvancılıkta destek devlet desteği ile yapılan ödemeler, sektöre henüz yeni giriş yapan kişilerin de avantajları olarak bulunuyor.

Başlıklar

Büyükbaş Hayvan Desteklemeleri Nedir?

Devlet, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenen çiftçilere hayvancılık destekleri veriyor. Belirli şartları uygulayan çiftçiler yalnızca büyükbaş değil;

300 250 4

Her yıl yapılan desteklemeler, özellik ve büyükbaş hayvancılık da daha yüksek oranlardadır. Hayvan baş sayısına göre yapılan desteklerin ödemeleri, devlet desteği şeklinde yer edildi.

Büyükbaş Devlet Desteği Başvuruları

Devlet destekli büyükbaş hayvan sisteminden faydalanmak adına, bir başvuru yapılması gerekiyor. Hayvan sayısına göre alınabilen destekten faydalanabilmek için İlçe Tarım ya da orman müdürlüklerine başvuru yapılması mümkündür. Burada doldurulması gereken formlar, eksiksiz bir şekilde sağlanmalıdır. Büyükbaş hayvanlarının sayısı tam olarak form içerisinde belirttiği takdirde, ödemelerin yapılacağı zaman da da, devlet desteği alabilirler. Bu durum yalnızca büyükbaş hayvan için değil diğer üretim kollarında bulunan hayvancılık destekleri için de geçerlidir. %40 oranında yapılan ödemeler, %40 oranından daha düşük bir fiyata bulunmaz.

Büyükbaş Hayvan Üreticilerine Devlet Desteklemesi!

Büyükbaş hayvan kategorisi içerisine giren hayvancılık işi ile ilgilenen çiftçilere, devletten destek geliyor. Devlet destekli büyükbaş hayvan müjdesi ile birlikte çiftçiler, daha fazla hayvan alıp işlerini ilerletebilir. Burada buzağı desteklemesi, malak desteklemesi, dişi manda desteklemesi, besilik erkek sığır ya da manda desteklemesi gibi çeşitli desteklemeler, büyükbaş hayvanın baş sayısına göre farklılık gözetir.

Aynı zamanda büyükbaş hayvanı olan kişi de aynı şekilde desteklemeden yararlanabilir. Ancak desteklemenin avantajlarını ve indirimlerini takip etmek için orman müdürlüklerine ya da Tarım İlçe odalarına başvuru yapılmasında fayda var. Başvuru esnasında verilen formlar, çiftçiler tarafından doldurulur. Bu formlarını eksiksiz bir şekilde doldurulması, kişilerin desteklemeden istenilen doğrultuda faydalanması adına önemlidir. Aksi takdirde yanlış girilen bilgiler, desteklemeden faydalanamayacağını belirtir. Devlet destekli büyükbaş hayvan üzerine gerekli takipleri almak için e-devlet üzerinden sistem kontrol edilebilir.

728 90
Araç çubuğuna atla