Danimarka Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  6.912,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1737
  % 0,09
 • € EURO
  33,7835
  % -0,10
 • £ POUND
  39,4754
  % -0,08
 • ¥ YUAN
  4,3296
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3385
  % 0,04
 • BITCOIN/TL
  1783109,395
  % 1,66
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Danimarka Konsolosluğu

Danimarka Konsolosluğu
728 90

Danimarka’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşların bu seyahatleri dahilinde ziyaret amacına uygun olan bir Danimarka vizesi başvuruda bulunması gerekmektedir. Ancak bu durum yalnızca umuma mahsus bordo pasaport hamili kişiler için geçerli olup resmî pasaport sahibi kişilerin kısa süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bunun için geçerli olan şart ise resmî pasaport hamili kişilerin 180 gün içerisinde 90 günlük seyahat sınırlamasını aşmamalarıdır. Bu sürenin aşıldığı yani uzun süreli seyahatlerin söz konusu olduğu durumlarda yeşil, gri ya da siyah pasaport hamili kişilerin de vize almaları şarttır. Uzun süreli vize başvuruları için müracaatlar Danimarka Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Danimarka Konsolosluğu Ankara

Danimarka Konsolosluğu Ankara şubesi aslında konsolosluk değil Büyükelçilik kurumudur. Bilindiği üzere Büyükelçilikler ve Başkonsolosluklar, vize işlemleri konusunda en yetkili merciler arasında yer almakta ve bunun dışında da farklı görevlere sahip olmaktadır. Örneğin; Danimarka ve Türkiye arasındaki projelere önderlik etme, iki ülke arasında hem siyasi hem de ticari ilişkileri sağlama ve bunun gibi önemli misyonlar da Danimarka Konsolosluğu ve Büyükelçiliği görevleri arasındadır.

300 250 4

Ayrıca buna ek olarak Türkiye’de yaşayan Danimarkalı vatandaşların, vatandaşlıkları ile ilgili işlemleri yürütmek ve onlara gerekli belgeleri sağlamak da yine bu kurumların görevleri arasında yer almaktadır.

Danimarka Büyükelçiliği, Konsolosluklara nazaran vize konusunda en yetkili mercidir. Çünkü Başkonsolosluklar vize konusunda yalnızca başvuruları kabul etme yetkisine sahip iken; vize onayı ve vize reddi gibi kararları sadece Danimarka Büyükelçiliği verebilmektedir. Ayrıca vize reddine yapılan itirazlar da yine bu kurum üzerinden değerlendirmeye alınmaktadır.

Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği’nin adres ve iletişim bilgileri merak edilen konular arasındadır. Bu bilgilerin her birine aşağıdaki alandan ulaşabilirsiniz.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Adres:

Yukarı Dikmen, Yildiz Kule Is Merkezi, Turan Güneş Bulvarı No: 106 D:Kat: 22, 06450 Çankaya/Ankara

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Telefon: (0312) 408 33 00

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Web Sayfası: https://tyrkiet.um.dk/

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri: 09.00- 16.00

Danimarka Konsolosluğu İstanbul

Danimarka Konsolosluğu ya da Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Bu kurum; Danimarka’ya yapılacak olan seyahatler dahilinde vize başvurularının yani müracaat işlemlerinin yapıldığı kurumdur. Ancak yalnızca uzun süreli Danimarka vizesi almak isteyen kişiler, konsolosluk üzerinden başvuruda bulunabilirler. Kısa süreli vize başvuruları seyahat acenteleri üzerinden yapılabilmekte yani vize başvuru merkezleri ile sağlanabilmektedir.

Danimarka, kısa süreli vizeler için Schengen vize prosedürüne tabi olan bir ülkedir. Bu yüzden de yeşil, siyah ve gri pasaport hamili kişilerin kısa süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Ancak bordo pasaport hamili kişilerin vize almaları zorunludur. Ayrıca uzun süreli seyahatler de D tipi ulusal vize kapsamında yapılmalı ve değerlendirmeler de bu kapsamda sağlanmaktadır.

Uzun süreli vize başvurularında Danimarka Konsolosluğu İstanbul şubesi tercih edilebilmektedir. İstanbul ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları, vize işlemleri için başvurularını bu kurum üzerinden yapabilmektedir.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul’un Şişli ilçesinde yer almaktadır ve buraya olan ulaşım hem metro hem de otobüsler ile kolay bir biçimde sağlanabilmektedir. Danimarka Konsolosluğu Çalışma saatleri; hafta içi ( Pazartesi- Cuma ) saat: 09.00 ila 16.00 arasındadır. Danimarka Konsolosluğu nerede merak edenler için iletişim ve adres bilgileri aşağıda yer aldığı gibidir.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Adres:

Trump Towers, Büyükdere Caddesi No:1, Kule: D.2 No:463 Şişli / İSTANBUL

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Telefon Numarası: +90 (212) 359 19 00

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Web Sayfası: www.gkistanbul.um.dk

Danimarka Konsolosluğu İletişim

Danimarka Konsolosluğu ve buraya yapılacak vize işlemleri evvelinde öncelikle mutlaka randevu alınması gerektiğini belirtelim. Randevu alınmadan yapılan vize başvuruları geçerli olamayacak yani kabul edilmeyecektir.

Bu kuruma olan sorularız ve merak ettikleriniz için Danimarka Konsolosluğu iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz. Zaten konsolosluk ve büyükelçilik sayfası üzerinden hemen hemen her türlü vize işlemi ve bunların içerikleri hakkında bilgilendirme sağlanmaktadır. Ancak yine de merak ettiğiniz soruları telefon üzerinden de yöneltebilirsiniz. Bu bağlamda Danimarka Konsolosluğu için iletişim bilgileri yukarıdaki başlıklarda verilmiştir.

Danimarka Konsolosluk Adresi

Yukarıda da belirttiğimiz üzere uzun süreli vizeler için müracaat işlemleri Danimarka Başkonsolosluğu ya da Büyükelçilik üzerinden sağlanmaktadır. Başkonsolosluk İstanbul ilinde yer alırken; Büyükelçilik ise Ankara’da bulunmaktadır. Her iki kuruma da ulaşımın oldukça kolay olduğunu ve zorlu çekilmeyeceğini belirtebiliriz. Her iki kuruluşun da adres bilgileri yukarıdaki başlıklar dahilinde verilmiştir. Ancak bir kez daha Danimarka Konsolosluğu adresi ve iletişim bilgilerini bu başlık altında da paylaşalım.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Adresi:

Trump Towers, Büyükdere Caddesi No:1, Kule: D.2 No:463 Şişli / İSTANBUL

Vize evraklarınızı teslim etmeden önce, ilk olarak bu kuruma yapacağınız müracaatlar kapsamında internet üzerinden randevu almanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca vize randevunuza gitmeden önce sizlerden talep edilen vize evraklarının tümünü eksiksiz, usule uygun bir şekilde hazırlandığınızdan da emin olun. Vize evrakları ya da şartları konusunda ortaya çıkabilecek en ufak bir sorun vize reddi almanız neden olabilir.

Danimarka Konsolosluk Vize Randevu

Danimarka Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini kabul etmek ile yükümlü olan bir kurumdur. O sebeple buraya yapacağınız vize başvuruları evvelinde mutlaka randevu almanız gerektiğini unutmayın. Danimarka Konsolosluğu vize randevu almak isteyen kişiler bunu https://applyvisa.um.dk/ sitesi üzerinden yapabilmektedirler. Ayrıca kısa süreli vizeler için vize randevusu alınmasına gerek yoktur çünkü yukarıda da bahsettiğimiz üzere kısa süreli vizelerde müracaat, vize başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirilecektir.

Danimarka uzun süreli vize işlemleri ve buna ek olarak oturma izni, çalışma izni gibi izinlere dair bilgilere de https://tyrkiet.um.dk/tr/vize-ve-oturum sayfası üzerinden ayrıntılı bir biçimde ulaşmanız mümkündür.

Danimarka Konsolosluğu Duyuru

Danimarka Konsolosluğu duyuru bölümü üzerinden vize işlemlerine dair tüm ayrıntıları bilgileri edinebilmeniz mümkündür. Ayrıca vize işlemlerindeki en ufak değişimler ve güncellemeler sitede direkt olarak belirtilmekte ve site içerisinde sizlere her türlü vize hakkında tatmin edici bilgiler sunulmaktadır. Ayrıca Danimarka’ya seyahat edecek Türk vatandaşların yanı sıra, ülkemizde bulunan Danimarkalı vatandaşlar için de gerekli bilgilendirmeler, duyurular güncel bir şekilde yapılmaktadır.

Siteye giriş yaptığınızda dil seçeneği otomatik olarak Dan’ca ayarlanmıştır. Ancak sitede Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçeneği seçerek istediğiniz her konuda Türkçe bilgiler elde edebilmeniz mümkündür.

Danimarka Konsolosluğu Vize Sorgulama

Daha önce de belirttiğimiz üzere vize başvuruları; Danimarka Konsolosluğu ya da vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmekte ancak vize işlemleri konusunda nihai  kararı Danimarka Büyükelçiliği vermektedir. Danimarka vizesi; 7 ila 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu durum konsolosluk ya da büyükelçiliklerde yaşanan yoğunluklara göre de sekteye uğrayabilmektedir.

Danimarka vize başvuru işlemlerinin sonuçları Danimarka Konsolosluğu vize sorgulama işlemleri dahilinde yapılabilmektedir. Bunun için ise hangi vize başvuru merkezi üzerinden başvuru yapıyorsanız onun takip bilgileri konusunda sizlere yapacağı bilgilendirmelere uymanız ve buradan vize sorgulamanızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Uzun süreli vize başvurularında ise, vize başvurunuzun sonucu mail adresinize gönderilmektedir. Eğer vize reddi durumu söz konusu ise yukarıda verdiğimiz web sayfaları dahilinde bilgi alarak itirazınızı gerçekleştirebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla