Çin Destekli Kripto Paralar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1574793,455
  % -0,73
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Çin Destekli Kripto Paralar

Çin Destekli Kripto Paralar
728 90

Kripto para piyasası içerisinde yer edilen Çin destekli Kripto paralar, birçok yatırımcının dikkatinde yer ediniyor. Çin destekli Kripto paralar hangileridir? Çin ekonomisine dijital varlıkların etkisi nedir? 

Hangi Kripto Para Çin Desteklidir?

Çin Kripto para piyasası içerisinde yer edinen dijital paraları ile birlikte, dünya çapında meydan okumaya devam ediyor. Bitcoin, Kripto para Borsası için oldukça popüler bir paradır. Çin destekli Kripto paralar içerisinde yer edinen E-Yuanı, yatırımcıların gözdesi olma yolunda ilerleyiş gösteriyor. Günümüzde Kripto paraya olan ilginin geçmiş dönemlere göre oldukça ciddi bir şekilde yer edinmesi, çoğu ülkenin de kendi dijital varlığını çıkarmasına sebep göstermiştir. Bu durumda da, Çin bu devletler içerisinde yer edinir ve çıkardığı dijital paralar ile birlikte adından söz ettirmeyi başarmıştır. Çin destekli Kripto paralar içerisinde yer edilen ve birçok yatırımcının da beklediği E-Yuanı’nın, özellikle altyapısının sağlam bir şekilde bulunduğu da söyleniyor. Yatırımcıların genel olarak dünya çapında oldukça güçlü bir şekilde bulunan Bitcoin Kripto parasına yatırım yapması, yeni çıkan Çin destekli Kripto paranın da gündemi meşgul etmesi ile birlikte kafaları karıştırdı. Yatırımcıları sıraya dizilmiş durumda olan Çin destekli Kripto paranın, diğer bulunan dijital varlıklara rakip olup olmayacağını da şu an için merak konusu. Çin Kripto para listesi;

300 250 4
 • IOST
 • E-Yuanı
 • EOS kripto para olarak yer edinir.

Çin Kripto para listesi içerisinde, diğer dijital varlıklarda bulunur. Fakat genel olarak Çin’in desteği altında bulunan ve Çin ekonomisine etki eden Kripto paralar, bu şekildedir.

E-Yuanı Nasıl Gelişim Gösterecek?

Çin’de bulunan Çin Merkez Bankası, dijital para konusunda oldukça önemli bir konumdadır. Kripto para piyasası içerisinde lider konumda olmayı planladıklarını ve Çin destekli Kripto paralar içerisinde yer edilen E-Yuanı için birçok yatırımcıya avantajlarından sunacağı söyleniyor. Çin devlet başkanının yaptığı açıklamalara göre kripto para piyasasındaki dengelerin, kendi destekledikleri dijital varlık ile birlikte değişeceği düşünülüyor. Böylelikle hem yeni nesil yatırımcılar hem de halihazırda bulunan güçlü yatırımcıların, Çin destekli Kripto para ile birlikte piyasayı da hareketlendireceği belirtildi. Genel olarak ülkenin finansal sistemine de ciddi derecede etki edeceği düşünülen yeni Kripto para birimi hakkında, detaylı bir ayrıntı bulunmuyor. Ancak Kripto para piyasasına sürüldüğü ve gelişimlerinin de takip edileceği belirtildi. Kripto para piyasası içerisinde Bitcoin, oldukça popüler bir şekilde yer ediniyor. Fakat Çin destekli Kripto para E-Yuan’ın gelmesi ile birlikte, ikisi arasında nasıl bir etki olacağı da söz konusu. Bana göre oldukça dikkat çeken Çin destekli Kripto paranın Bitcoin’e karşı ciddi bir rakip olacağını, söyleyebilirim. Çünkü alt yapısı ve teknolojik yanı oldukça sağlam olduğu gibi şimdiden yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda. İki önemli Kripto para arasında karşılıklı rekabet olabileceği, yapılan araştırmalara göre de söyleniyor.

Çin Destekli Kripto Paranın Çin’e Etkisi Nedir?

Çin destekli Kripto paralar içerisinde bulunan E-Yuan için genel olarak, Çin’in borçlarını kapatabileceği düşünülüyor. Çin’in 340 milyar dolar tutarında, kredi borcu bulunmaktadır. Altyapısı sağlam bir şekilde çıkartılan Kripto paranın borç sorunlarına çözüm niteliği taşıdığını ve aynı zamanda Çin’in ekonomisinin de ciddi bir yükseliş ivmesi kazanacağı da gündemde olan bir konudur. E-Yuanı, Bitcoin ile aynı eşdeğer de bir Kripto paradır. Aynı zamanda Çin’in ciddi bir şekilde desteklemesi, hem ülke çapındaki ekonomiye, hem de kendi bulundurduğu kredi borçlarına çözüm niteliği taşıdığı biliniyor. Fakat E-Yuan, istenilen düzeyde bir beklenti oluşturmazsa, yani bu kadar altyapısı sağlam olup yatırımcılar tarafından tercih edilmezse, Çin’e istenilen doğrultularda destek olamayabilir. Devlet destekli bir Kripto paranın istenilen düzeyde başarı sağlaması gerekir. Başlangıç yaparken başarılı olmazsa yani, Bitcoin ve diğer popüler Kripto paralar karşısında duramazsa Çin’e etkisi olmaz. Ancak Bitcoin karşısında yer edinebilecek ve Bitcoin ile aynı değerde durabilecek alternatif seçenekler arasında olması, Çin açısından ekonomik olarak ciddi derecede yükselişe geçeceği söylenebilir.

Çin Destekli E-Yuanı’nın Bitcoin’i Etkisi

Kripto para piyasası içerisinde Bitcoin, oldukça güçlü bir değerde yer edinir. Bitcoin, Kripto para piyasasının ilk olarak insanlarla tanışmasından günümüze kadar, oldukça popüler bir dijital varlıktır. Aynı zamanda birçok yatırımcının de genel olarak tercihindedir. Halen de güçlü bir şekilde ilerleyiş göstermeye devam ettiği söylenebilir. Fakat dijital varlıkların birçok kişinin ilkesinde olması, yeni Kripto paraların çıkmasını sağlamıştır. Aynı zamanda birçok Kripto para projesi de halen gündemde yer ediniyor. Çin destekli Kripto paralar içerisinde oldukça önemli bir konumda olan E-Yuan için Bitcoin ile aynı değere sahip olduğunu söylemek mümkün. Yatırımcıların ve Çin’de bulunan finansmanlarında merakla beklediği Kripto paranın, Bitcoin’e rakip olacağı da tahmin edilmektedir. Yatırımlar, Finans durumları, alış ve satışlar aynı zamanda bununla ilişkili Kripto para ile yapılabilecek her türlü işlemin, Çin destekli dijital varlık ile oldukça etkili olacağı söylenebilir.

728 90
Araç çubuğuna atla