Çekya Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.135,00
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1807
  % 0,05
 • € EURO
  35,0146
  % 0,05
 • £ POUND
  40,9719
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  4,4504
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3560
  % -0,17
 • BITCOIN/TL
  2256989,165
  % -1,16
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Çekya Konsolosluğu

Çekya Konsolosluğu
728 90

Çek Cumhuriyeti Schengen ülkeleri arasında gösterilir ve bu yönde vize başvurularına geçmenize izin verilir. Gerek Schengen gerekse ülke vizelerine ilişkin pasaport prosedürleri ele alınır. Öyle ki bordo pasaport dışında kalanlar için 90 güne kadar muafiyet hakkı tanınır. Tüm bu hususlar da Çekya Konsolosluğu tarafından açıkça belirtilir.

Başlıklar

Çekya Konsolosluğu Ankara

Çek Cumhuriyeti seyahatleri için Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Çekya vize prosedürlerine uymaları bekleniyor. Hem belgelere değiniliyor hem de başvuru merkezlerini öğrenmeniz esas alınıyor. Başı çeken Çekya Konsolosluğu Ankara için:

300 250 4
 • Büyükelçilik bilgileri aktarılır ve uzun vadeli vize için müracaat edilir.
 • Sadece hafta içi mesai saatlerinde başvurulara geçmenize izin verilir.

Çekya Konsolosluğu nerede sorgulayanlara öncelikle adres bilgilerini sıralamak gerekir. Şöyle ki Kaptanpaşa Sokak, No:15, G.O.P., 06700 Ankara şeklinde konum bilgilerine ulaşabilirsiniz. Özellikle de https://www.mzv.cz/ankara/tr/index.html resmi sitesinden tüm bu hususlar paylaşılmaktadır.

Sadece adres değil ardından gelen 0312 405 69 58 telefon numarasına ve de mail adresine de göz atılabilir. Tüm bu iletişim servisleri vize randevu talebinde bulunmak isteyenler adına önem arz etmektedir.

Çekya Konsolosluğu İstanbul

Çekya vize işlemleri yaygın olarak Konsolosluk üzerinden değerlendirmeye alınır. Tekrardan resmi https://www.mzv.cz/istanbul sitesinden vize işlemlerine dair duyuruları değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Resmi siteden Çekya Konsolosluğu İstanbul adresi ve de iletişim bilgileri de sıralanır.

Öncelikle adresin Harbiye, Abdi İpekçi Caddesi, No:71, 34367 Şişli olarak paylaşıldığını belirtmek gerek. Adresin ardından gelen telefon numarası da 0212 368 80 35 şeklindedir. Bunların dışında Çekya Konsolosluğu çalışma saatleri nasıl merak edenlere:

 • Cumartesi – Pazar günleri haricinde başvurulara geçilebilir.
 • Hafta içi her geçen 08.00 – 14.00 saatlerine değinilir.

Bu saatlerde müşteri hizmetlerine ulaşmak ve vizeye ilişkin bilgi almak mümkün olacaktır. Aynı zamanda vize randevusuna da hızlı bir şekilde netlik kazandırılır. İstanbul Başkonsolosluğu yaygın olarak uzun vadeli vizeye müracaat etmek isteyenlere yol gösterir. Öyle ki kısa süreli seyahatlerde Schengen geçerlidir. Schengen tercihinde bulunanların da konsolosluk yerine yetkili başvuru merkezlerine yöneldiği görülür. Merkezlerden ortalama 1 hafta içerisinde vizeye netlik kazandırılır ve seyahate geçmeniz kolay hale gelir.

Çekya Konsolosluğu İletişim

Çekyalı Konsolosluğu için ana merkeze gönderme yapılır. Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu üzerinden de vize ile pasaport sürecine yer verilir. Bunun için Harbiye sınırları içerisinde yer alan ana merkeze bizzat müracaat edilmesi gerekebilir.

0212 368 80 35 olan ana merkez telefon numarası yaygın olarak randevu almak isteyenlere paylaşılır. Çekya Konsolosluğu iletişim bilgileri olarak telefon kadar e-mail adresi de ele alınabilir. Tüm bu hususlara karşı:

 • Çekya seyahatleri için zorunlu olan vize belgelerini toplamaya başlarsınız.
 • Evrakların her birini randevu aldığınız gün içerisinde teslim edersiniz.

Hatta sadece vize belgelerine değinilmez ve ardından başvuru ödemeleri de gelir. Bu adımlar üzerine gerek kısa gerekse uzun vadeli seyahatlerde geçerli vizelere değinilebilir. Dileyenler Schengen vizesi üzerinden de seyahat planlarına yer verebilir. Öyle ki 90 günlük kalma sınırına karşı Schengen kabul edilir ve konsolosluk yerine yetkili merkezlerden alınmasına izin verilir.

Çekya Konsolosluğu Adresi

Çekyalı Konsolosluğu için iletişim kadar ikamet bilgilerine de değinilir. Özellikle de bizzat başvuru yapacak olanlar İstanbul ya da Ankara üzerinden yetkili merkezleri değerlendirmeye başlayabilir. Sadece konum bilgileri ile kalmaz:

 • Çalışma saatlerine göre randevu almanız istenir.
 • Randevu gününe kadar zorunlu evrakların hazırlanması esas alınır.

Çekya Konsolosluğu adresi olarak Abdi İpekçi Caddesi 71, P.K. 35 bilgisi aktarılır. Maçka sınırları içerisinde olan Konsolosluk için resmi siteden tüm bu hususlara netlik kazandırılabilir. Arkasından da çalışma günlerine ve de saatlerine ilişkin:

 • Pazartesi – Perşembe günleri arasında 09.00 – 12.00 ile 13.00 – 14.00 saatlerine yer verilir.
 • Cuma günleri ise 09.00 – 12.00 saatleri arasında işlem görülür.

İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanlarının bir hayli fazla olduğunu da unutmamak gerekir. Ordu, Rize, Zonguldak, Edirne ve de Kars gibi pek çok şehre değinilir. Bu şehirlerden T.C. vatandaşlarının randevuları dikkate alınır. Randevuya bağlı olarak vize başvurularına geçmeleri beklenir. Böylece transit, ticari ya da aile birleşimi gibi ayrı vize türlerine yönelmeniz esas alınır.

Çekya Konsolosluk Vize Randevu

Çekya vizesine sahip olmak isteyenlere randevu şartı eşlik edecektir. Öyle ki randevusu olmayan T.C. vatandaşlarının asla kabul edilmediği belirtilir. Bunun üzerine:

 • Vısapoint sistemi üzerinden randevu işlemlerine değinilir.
 • Online randevu işlemlerine geçmeniz kolay hale gelir.

Çekya Konsolosluğu vize randevu işlemlerini kolay hale getirmiş ve online bir sisteme yer vermiştir. Sistemden kısa süreli ve Schengen vizelerine dair randevu alınabilir. 90 günlük seyahat sınırı üzerine vize başvurularına geçilebilir.

Sadece 90 günlük seyahatlere değinilmiyor. Ardından uzun süreli olarak aile birleşimi ve çalışma izni gibi vize türlerine de yer verilir. Tekrardan bu vize türlerine dair randevu şartı öne sürülür. T.C. vatandaşları:

 • Seyahat nedenine uygun olan belgeleri hazırlamaya başlar.
 • Evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve ödemelerin yapılması beklenir.

Çekya vizesinde sadece belgele ele alınmıyor. Bununla birlikte Konsolosluk tarafından belirtilen harç ödemelerine de değinmek gerekir. Ancak bu adımlara karşı vize başvurunuzu yapmanız ve sonucu birkaç güne kadar öğrenmeniz mümkün hale gelir. Öyle ki vizeye dair en fazla 15 iş gününe yer verilir. 15 iş günü tatillerden kaynaklı olarak uzayabilir. Bunun için yetkili merkezlerin resmi tatillerini dikkate almak gerekir.

Çekya Konsolosluk Duyuru

Resmi tatillerini merak edenler Konsolosluk resmi sitesini ziyaret edebilir. Öyle ki Çekya Konsolosluğu duyuru olarak öncelikle resmi tatillere değinir. Bununla birlikte başvurular için geçerli olan günlere ve mesai saatlerine yer verilir.

Duyurular yaygın olarak çalışma günleri için yol gösterir. Ancak bunun yanı sıra randevu sistemine ve de harç ödemelerine değinilir. Önceden de belirttiğimiz üzere online randevu sistemine yer verilir. Böylece:

 • C. vatandaşları elektronik ortamdan randevularına netlik kazandırır.
 • Randevu gününde ibraz edilecek evrakları da hızlı bir şekilde öğrenir.

Son olarak ise başvuru tutarları nasıl öğrenmeniz kolay olacaktır. Çünkü tekrardan harç bedellerinin resmi siteden duyurulmasına dikkat edilir. Böylece T.C. vatandaşlarının başvuru sürecini sorunsuz bir şekilde atlatmaları sağlanır. Hatta olası sorunlar için Konsolosluk iletişim servisleri ele alınabilir. Gerek mail gerekse telefon numaraları üzerinden iletişime geçilebilir.

Çekya Konsolosluğu Vize Sorgulama

Çekya vizesine müracaat eden vatandaşlar sorgulama işlemlerini de merak ediyor. Çünkü vizeye verilen yanıta göre seyahat programlarına yön verilir. Bu şekilde:

 • Vize alan vatandaşlar ülkeye sorun yaşamadan giriş yapar.
 • Vizenin reddedilmesi halinde de itiraz etmelerine izin verilir.

Tüm bu konulara Çekya Konsolosluğu vize sorgulama neticesinden netlik kazandırılır. Sorgulama adına resmi siteden pasaport bilgilerini paylaşarak takibe geçebilirsiniz. Bununla birlikte Konsolosluk ya da Büyükelçilik iletişim bilgilerini dikkate alarak bağlantı kurabilirsiniz.

Müşteri temsilcileri ile görüşmeler tamamen gizli tutulur. Böylece vize ile pasaport prosedürlerine ilişkin tüm detayları öğrenirsiniz. Ardından başvuruda bulunanların sonucu da hızlı bir şekilde öğrenmelerine dikkat edilir. Bunun için hem online sisteme yer verilir hem de iletişime geçmeniz esas alınır.

728 90
Araç çubuğuna atla