Bosna Hersek Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  7.855,00
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6166
  % 0,26
 • € EURO
  35,1254
  % 0,54
 • £ POUND
  41,6256
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4926
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3805
  % -0,18
 • BITCOIN/TL
  2134859,712
  % -1,00
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Bosna Hersek Konsolosluğu

Bosna Hersek Konsolosluğu
728 90

Tam olarak 1992 yılında bağımsızlığını ilan eden Bosna Herkes, ülkemizde vize muafiyetine dayalı ülkelerden bir tanesidir. 90 günlük muafiyete karşı seyahate geçmek kolay oluyor. Ancak söz konusu 90 günden uzun süreli seyahatler olduğu zaman Bosna Hersek Konsolosluğu prosedürlerinde göre başvurulara geçmek gerekiyor.

Başlıklar

Bosna Hersek Konsolosluğu Ankara

Bosna Hersek seyahatlerinde 90 günlük muafiyet ele alınır. Ancak 90 günden uzun süreli seyahatlere ilişkin herhangi bir muafiyete yer verilmez. Bu aşamada Bosna Hersek Konsolosluğu Ankara üzerinden müracaat edilebilir.

300 250 4

Başvuru merkezine dair merak ettiklerinizi http://saraybosna.be.mfa.gov.tr/Mission üzerinden ele alabilirsiniz. Örneğin Bosna Hersek Konsolosluğu çalışma saatleri olarak:

 • Cumartesi ile Pazar günleri dışında randevuların alındığı belirtilir.
 • Hafta içi her gün saat 09.00 ile 17.00 aralığında işlem görülür.

Bosna Hersek vize işlemlerine dair belirtilen çalışma saatleri ele alınabilir. Bunun birlikte bizzat başvurularda adres önemli bir yere sahiptir. Gaziosmanpaşa, Turan Emeksiz Sokak, Park Blokları, B Blok No:3, D:9 şeklinde adres bilgilerine değinilir. Son olarak ise iletişim için 0312 427 36 02 numarasını çevirebilirsiniz.

Bosna Hersek Konsolosluğu İstanbul

Bosna Hersek vize için yaygın olarak İstanbul’da bulunan merkezler ele alınıyor. Tekrardan http://saraybosna.be.mfa.gov.tr/Mission/Contact adresi üzerinden başvuru merkezine dair bilgi sahibi olmanız sağlanıyor. Öncelikle Bosna Hersek Konsolosluğu İstanbul çalışma saatlerini merak edenlere:

 • Perşembe ve Cuma günleri kapalı olduğunu belirtmek gerek.
 • Aynı şekilde hafta sonları da randevu almanıza izin verilmeyecektir.

Geriye kalan günlerde de çalışma saatlerini dikkate almak gerekir. 10.00 – 12.00 ile 13.00 – 15.00 saatleri arasına değinilir. Bu günler ve saatlerde randevu alınması istenir. Randevu için iletişime geçecek olanlar 0212 236 69 34 numarasını çevirebilir.

Son olarak Bosna Hersek Konsolosluğu nerede merak ediliyor ve açık adrese geçiliyor. Bunun için Dikilitaş, Yenigelin Sokak, No:3, 34349, Beşiktaş / İstanbul adresi ele alınmalıdır. Tüm bu bilgiler üzerine vize işlemleri için randevuya geçilebilir. Özellikle de uzun vadeli vizede bizzat başvuruya gereksinim duyulur. Bizzat başvuru aşamasında da hem randevulara değinilir hem de açık adres dikkate alınır.

Bosna Hersek Konsolosluğu İletişim

Boşnak Konsolosluğu nerede sorgulayanlar için İstanbul’da bulunan ana merkezden söz edilir. Merkez ile iletişime geçmek isteyenlere de öncelikle telefon numarası ile mail adresi aktarılır. Bosna Hersek Konsolosluğu iletişim için:

 • Telefon numarası 0212 236 69 34 şeklinde ele alınmalıdır.
 • Resmi mail ise [email protected] olacak şekilde değerlendirilir.

Her birinden çalışma saatlerini dikkate alarak iletişime geçmeniz gerekir. Özellikle de vize ile pasaport mevzuatlarına dair bu yolla bilgi sahibi olmanız kolay hale gelir. T.C. vatandaşları:

 • Ülkeye girişte 6 ay geçerliliği bulunan pasaportu ibraz etmek zorundadır.
 • Sadece kimlik kartının paylaşılması üzerine seyahate geçmenize izin verilmez.

Bunun yanı sıra 90 günlük muafiyet hakkına değinilir. 90 günü aşan seyahatlerde ise vize şartlarına değinilmesi istenir. Söz konusu Ulusal Vize olduğu zaman da yetkili merkezlerden randevu alınır. Randevu günü ve saatinde de vize için bizzat başvurunun gerçekleşmesi beklenir.

Bosna Hersek Konsolosluğu Adresi

Bosna Hersek Konsolosluğu adresi olarak öncelikle Beşiktaş sınırları içerisinde olduğunu öğrenirsiniz. Bunun dışında Dikilitaş Mahallesi, Yeni Gelin Sokak, No:24 Kat: 3 bilgisi aktarılır. Adres bizzat başvurular adına ele alınmaktadır.

Bizzat başvurular uzun vadeli vizeler için zorunlu tutulur. Çünkü ülke diline hakim olmak veya eğitim seviyesi gibi çeşitli unsurlara değinilir. Uzun vadeli vize türleri olarak öncelikle:

 • Çalışma veya oturum söz konusu ise belgelere yer verilir.
 • Aile birleşimi üzerine de uzun süreli vizeye değinmek gerekir.

Tüm bu vize türlerinde 90 günü aşan uygulamalara yer verilmektedir. Özellikle de hazırlamanız gereken belgelere ve de uyulması istenilen kriterlere değinilir. Sonuç olarak şartlara uygun olanlar belgeleri üzerinden bizzat başvurulara geçer. Hem Büyükelçilik hem de Konsolosluk bünyesinde işlem görülür. Her ikisi için de çalışma saatlerine değinmek gerekir. Çünkü bunun üzerine randevuya geçebilir ve uzun süreli vize adına müracaat edebilirsiniz. Başvurulara da birkaç ay içerisinde sonuç almanız mümkün olacaktır.

Bosna Hersek Konsolosluğu Vize Randevu

Bosna Hersek seyahatleriniz sırasında kalınacak gün sayısına ve de nedene uymanız önem arz eder. Şöyle ki seyahate ilişkin turistik ya da aile ziyareti gibi ayrı vize türlerine değinilir. Bunun dışında kalma süresi de:

 • 90 güne kadar muafiyet üzerinden harekete geçilebilir.
 • 90 günden uzun süreli seyahatlerde ise vize prosedürlerine uyulması istenir.

Önceliğiniz Bosna Hersek Konsolosluğu vize randevu işlemlerine değinmek olmalıdır. Randevulara online sistem üzerinden yer verilebilir. Böylece hem sizin hem de yetkili merkezlerin uygun olduğu süreçleri değerlendirmekte zaman kaybetmezsiniz.

Aynı zamanda iletişim bilgileri üzerinden randevuya geçilebilir. Hem e-mail adresi hem de telefon üzerinden görüşme sağlanabilir. Bu yolla randevu gününe netlik kazandıranlar belgelerini hazırlamaya başlar. Her bir vize belgesinin hazır olması halinde müracaat edilir. Aynı şekilde uzun süreli vizelere dair başvuru ödemelerine de geçilir. Hem belge hem de harç ödemelerine dair tüm detaylar da konsolosluk resmi sitesinden paylaşıldığı için zaman kaybetmezsiniz.

Bosna Hersek Konsolosluk Duyuru

T.C. vatandaşları Bosna Hersek ziyaretleri öncesinde ülkenin vize ile pasaport uygulamalarına değinmek ister. Bunun üzerine Bosna Hersek Konsolosluğu duyuru sayfasından açıklamalara yer verilir. Özellikle de:

 • 90 günlük muafiyet hakkından tüm T.C. vatandaşlarının faydalanabileceği açıklanır.
 • Diplomatik, Hususi ve de Hizmet pasaportları kadar Umumi Pasaport için de muafiyete değinilir.

Ancak söz konusu muafiyet hakkından sadece 90 güne kadar olan seyahatlerinizde yararlanabilirsiniz. Bunun ardından gelen 90 günü aşan seyahatlerde ise vize şartları ele alınır. Yine şartlara dair:

 • Resmi siteden pasaport talebinde bulunduğunu açıklamıştır.
 • İbraz edilmesi zorunlu belgeler de ayrı ayrı değerlendirilebilir.

Hatta vize harç bedellerinin de zaman zaman güncellendiğini unutmamak gerekir. Tekrardan güncel tarifeyi öğrenmek için resmi siteyi açabilirsiniz. Bu sayede Ulusal Vize prosedürlerine netlik kazandırmak kolay hale gelir. Ardından da başvuru için yetkili merkezlerden randevu alınması istenir.

Bosna Hersek Konsolosluk Vize Sorgulama

T.C. vatandaşları vizesiz olarak Bosna Hersek seyahatlerine yön verebilir. Ancak giriş sırasında kimlik kartının yeterli olmadığı belirtilir. Kimlikten önce pasaport şartlarının üzerinde durulur ve en az 6 ay kadar geçerli olması istenir.

6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuz ile 90 güne kadar ülkede kalabilirsiniz. Söz konusu seyahatin 90 günden uzun süreli olması halinde ise vize ele alınır. T.C. vatandaşları:

 • Seyahat nedenine uygun düşen belgeleri ile vize başvurularına geçer.
 • Başvurulara birkaç hafta ya da ay içerisinde geri dönüş yapılır.

Dönüş için yine T.C. vatandaşlarının belirtmiş oldukları iletişim bilgileri ele alınır. Bununla birlikte isteyenler yetkili merkezlerin iletişim bilgilerini de ele alabilir. Öyle ki hem telefon hem de e-mail yoluyla vize sonucunu öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bosna Hersek Konsolosluğu vize sorgulama iletişime geçerek yapabilirsiniz. Bununla birlikte online randevu sistemine de değinilir. Pasaport numarası dahilinde sorgulama yapmanız kolay olacaktır. Böylece uzun vadeli vizeye netlik kazandırılır. Ardından da uçuş programlarına yer vermeye başlarsınız.

728 90
Araç çubuğuna atla