Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır? | BTC Saklama
 • YARIM ALTIN
  8.130,00
  % -0,04
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1940
  % 0,10
 • € EURO
  35,0016
  % 0,03
 • £ POUND
  41,0003
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,4472
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3562
  % -0,15
 • BITCOIN/TL
  2256850,274
  % -1,36
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır
728 90

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır? İnsanlar giderek kripto para biriminden para kazanmaya çalışmaktan vazgeçmeye başladı. Ancak yine de, “Bitcoin ile nasıl alınır” sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Lakin, bunun kanıtları her gün artan internet aramalarında gizli.

Sadece ülkemizde bile yüzlerce insan aynı sorunun peşinde. Ayrıca, diğer dijital madeni para türlerinde madencilik yapan kişiler de genellikle aynı şeyle meşguller. Sadece sormak yerine işlem yapıyorlar. Bunun nedeni, yakında normal para birimleri olan, TL, ruble, dolar veya Euronun yerini alabilecek yeni bir para birimi geleceği düşüncesi..

Başlıklar

300 250 4

Bitcoin Nedir – Altın, Menkul Kıymetler, Para Birimi?

Gerçeği bulmak ise en popüler varlıklara dayanır: şirketlerin veya bankaların hisseleri, çeşitli ülkelerin para birimleri, değerli metaller (altın, gümüş, platin vb.).

Yerel para birimi veya takas oldukça basittir. Halka açık hizmetlerde yayınlanan resmi döviz kurları vardır – bankaların web siteleri, Forex piyasası ve borsa kanalları bulunur.

Bitcoin oranı ABD doları, yen, euro ile aynı listede görülebilecek kadar gelişmiştir. Bu sadece kripto para biriminin neyle desteklendiği sorusuna ilgi duymanız Bitcoin nasıl alınır tasasından daha önce gelmelidir. Altın veya normal para ile eşit olarak işlem gördüğünden, bunun nedeninin olması gerektiğini düşünmeye başlamalısınız.

Ve bu sizi doğruya ulaştıracaktır…

Resmi olarak Bitcoin, gerçek para birimleriyle aynı kritere göre fiyatlandırılır, fiyat, pazarlık sırasında belirli sayıda madeni para için satıcı tarafından teklif edilen seviyede belirlenir. Bu arada, Bitcoin oranının doğrudan elektrik fiyatına bağlı olduğuna dair bir efsaneyi duymuşsunuzdur.

Ancak durum bu değildir. Tüketilen elektrik, dijital para üretimi aşamasına aittir ve piyasada madeni paraların değerinin oluşumuna katılmaz.

Resmi Bitcoin döviz kuru ile madeni paraların maliyeti arasında doğrudan bir ilişki yoktur. Aynısı değerli metaller, kurumsal hisseler ve yerel para birimleri için de geçerlidir.

Dijital paranın tam teşekküllü bir varlık olduğu ortaya çoktan çıktı. Bitcoinlere yatırım yapabilir, oran dalgalanmalarından kâr edebilir ve alım / satım işlemleri yapabilirsiniz. Ve bunun maddi bir ortam olup olmadığı önemli değil örneğin son zamanlarda hisseler de devredilmeyi bıraktı, hissedarlar sicilinden alıntı şeklinde satılmaya başlandılar.

Bitcoin Neden Bazen Piramit Olarak Adlandırılır?

Şüphelerin nedeni, kripto para biriminin Ponzi piramidi ile karşılaştırılmasıdır. Benzer bir özelliği vardır: para, malların veya hizmetlerin üretiminin bir sonucu olarak değil, out of thin air yani “havasız” olarak ortaya çıkar.

Bu, kripto para biriminin neyle desteklendiği, neden tam olarak bu kadar maliyetli olduğu ve madeni para kazanmak için ne yapılması gerektiği ile ilgili soruların ortaya çıktığı yerdir.

Ürün satarak ve hizmet sağlayarak gerçek para elde edilebilir. Birçok yatırımcının anlayışına göre madencilik, işin bir taklidi gibi görünür, çünkü yeni madeni paralar çıkarmak için hiçbir çaba gösterilmez çünkü her şey otomatik modda olur. Aslında, dijital paranın ekonomik özü, mal üretimine benzer.

Madenci aşağıdaki masraflarla karşı karşıyadır:

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır

 • Tek seferlik – güçlü ekipman satın alınması (video kartı veya ASIC-bilgisayar);
 • Kalıcı – tüketilen elektrik için ödeme;
 • Değişkenler – arızalı ekipmanın onarımı veya değiştirilmesi.

Ekipmanı sıfırdan satın almanız gerektiğinde ciddi hasar riski vardır. Ancak “üretim” döngüsünün tamamlanmasından sonra, yeni bir madeni para ortaya çıktığında, kazançlar hakkında konuşabiliriz. Bunları takas işlemleri yoluyla satın alan Bitcoin sahiplerinin nereden geldiklerini ve bugünkü değerin hesaplamasının neye dayandığını anlamaları zordur.

Piramitle yapılan tüm karşılaştırmaların yanlış anlamadan, piyasada olup bitenlerin temel temellerini analiz etme ve araştırmaya isteksizlikten kaynaklandığı ortaya çıktı.

Bitcoin, yatırım yapmaya değer bir varlık olarak kök saldı. Bu, altcoinlerin – analoglarının düzenli görünümü ile doğrulandı. Keskin bir şekilde artan ABD doları ve Euro’ya alıştığımız şekilde adapte olmaya devam ediyor olacak.

Kripto Para Birimini Kaybetme Korkusunun Nedeni Nedir?

Aslında, diğer olası sorunlara yakından bakmanız önerilir. Kripto para biriminin telafisi mümkün olmayan kaybı riskini hesaba katarsak, o zaman Bitcoin’in neyle desteklendiği düşüncesi en önemli ikinci zorluk olacaktır. Ama bu, çok sayıda kripto para birimi sahibinin bilgisayar eğitiminin az olması koşuluyla ilgilidir.

Cüzdana erişimi yedeklemenin ve bilgisayarın teknik bir arızası durumunda geri yüklemenin yollarını bilmek gerekir, hesapta büyük bir miktar biriktirmeden önce değerli vaktinizi mutlaka teknik bilgileri öğrenmeye adamanız gerekir.

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır? Veri Depolamanın Riskleri Neler;

Veri toplamak her zaman risklidir.

 • Kişisel bir bilgisayarda, güvenlik anahtarının depolandığı sürücünün donanım arızalarının yanı sıra kimlik bilgilerini çalan virüsler vardır;
 • Çıkarılabilir medyada – USB flash sürücü / bellek kartı kaybolabilir, yanlışlıkla biçimlendirilebilir veya bozulabilir;
 • Değişim hesabında – cüzdana erişim sağlayan şirket, beklenmedik bir şekilde kapanabilir veya veri / fon kaybıyla hack rapor edebilir;
 • Kağıt üzerinde – bazen çıkarılabilir medyayla aynı şey kağıtta olur (hasar, kayıp).
 • Banka hesapları da bazen saldırıya uğrar, ancak teknik destek hattını aradığınızda veya ofisi ziyaret ettiğinizde bunlara erişimi düzelir. Bitcoin söz konusu olduğunda arayacak / gidecek hiçbir yer yoktur.

Sistem tamamen anonim olarak çalışır, böylece herkesin kişisel sorunları çözülmeden kalır. Bu tür riskler, kripto para birimine yatırım yapmaktan vazgeçilebilir. Ama matı dikkatlice inceledikten sonra işin bir kısmı netleşir; zamanında veri yedeklemelerinin oluşturulması, yatırımlar için bir “güvenlik yastığı” oluşturmanıza olanak tanır.

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır? Şu Anda Bitcoin’in Destek Noktaları Neler?

Kripto para biriminin soyutluğu yavaş yavaş yatırımcıları alarma geçirmeye son vermeye başladı. Sonuçta, banka hesapları arasındaki nakit dışı transferler uzun zamandır norm haline geldi. Giderek artan bir şekilde, cep telefonunda açılan web sitelerinden alışveriş yapılmaktadır. Ve hangi bitcoinlerin desteklendiğiyle ilgili konuşmalar yalnızca sistemden en çok şüphe edenler arasında yapılıyor. Aynı ABD dolarının ya da Türk Parasının yüksek GSYİH açıklamaları gibidir. Halkı yanıltmak için bir rakam verilir ve güvenilir bir desteğe sahip olup olmadığı önemli değildir. Sadece politik bir değerdir ve çoğu zaman da yalandır.

Aşağıdakiler Bitcoin için geçerlidir:

 • Kripto para, orantılı altın arzı tarafından desteklenmeyen paradır;
 • Bitcoin herhangi bir ülkeye bağlı değildir, bu nedenle, maddi desteğin mevcudiyeti onlar için kabul edilemez (aksi takdirde ademi merkeziyet ilkesi ihlal edilecektir);
 • Gerçek banknotların aksine dijital paralar taklit edilemez;
 • Mevcut madeni paralara yapılan toplam yatırım on milyonlarca ABD dolarıdır. Bu miktarda finansman, takas ve ticaret sisteminin maddi güçlendirme olmadan sürdürülmesine izin verir.
 • Bitcoin’ler için tek gerçek değer piyasa fiyatlarıdır. Bu hem parkurun öngörülemezliği nedeniyle dezavantaj hem de bir avantajdır. Ayrıca, üretim maliyeti ve varlıkların tahmini değeri ile bağlantı olmadığı ifade edilir. Ama, BTC kısa vadede spekülasyon ve büyük para için daha fazla fırsat sunan yüksek volatilite, yüksek oranlarla desteklenir.

Altın, hisse senetleri / bonolar gibi diğer varlıklar uzun vadeli kar elde etmenizi sağlar. Kripto para birimi ise birkaç gün içinde yükselme şansı verir.

Bu da konumunu güçlendirir ve hem madencilik hem de ticarette giderek daha fazla yatırım çeker. Karlılık potansiyeli, resmi ihraççının yokluğunu ve herhangi bir ülkeye bağlılığı unutmanıza olanak tanır. Bazı ülkeler zaten bitcoinleri yasal bir ödeme aracı olarak kabul etti, bu yüzden geri dönüş yok!

Bitcoin Nasıl Güvence Altına Alınır?  Bitcoin’leyin, kendinize güvenin! Sürekli Türk Lirası’nın değerinin düştüğü bu zamanlarda belki de düze çıkmanız için yakın bir dostunuz olur.

728 90
Araç çubuğuna atla